'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

1472 stemmen
'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

Wordt vrijdag de allesbeslissende dag voor de toekomst van het Belgische voetbal (of toch op zijn minst voor volgend seizoen)? Het zou in principe moeten, want dan staat de Algemene Vergadering van de Pro League gepland. Zoals we in het verleden echter al meermaals mochten ondervinden, is er echter nooit zekerheid dat er ook al effectieve beslissingen zullen worden genomen.

Club Brugge deed vorig weekend alvast zijn duit in het zakje om de druk wat op te voeren. Zij opteren er namelijk voor om terug naar 18 clubs te gaan, en de Play-Offs af te schaffen. Dat toch al zeker voor één seizoen. Hun idee stuurden ze zelfs via mail door naar alle eersteklassers. En dat dat niet bij iedereen op evenveel bijval kan rekenen, is een understatement.

Want los van het feit dat de actie van Club op zich al niet op veel gejuich werd onthaald, is er ook veel tegenkanting om de Play-Offs zomaar overboord te gooien. Zo is bijvoorbeeld Ivan De Witte nog steeds groot voorstander, en zou hij het een ‘onprettige en dubieuze move’ vinden van Club Brugge om ze nu te willen afschaffen, zo zegt hij in HLN.

De voorzitter van AA Gent ziet namelijk één groot voordeel van die Play-Offs, en dat zijn de resultaten in Europa. Volgens hem zijn de prestaties van de Belgische clubs in Champions- en Europa League namelijk in stijgende lijn gegaan na het invoeren van het Play-offsysteem. Of dat effectief het geval is, valt moeilijk te bewijzen. 

Maar zo stelt HLN wel dat het niet te betwijfelen valt dat de twee op z’n minst samenhangen. De laatste seizoenen in Europa waren over het algemeen positief te noemen. Indien het op die manier wordt bekeken, schiet Club zichzelf en de andere Belgische clubs in Europa met hun afwijzende houding tegenover Play-Offs, dan ook mogelijk in de voet naar toekomstige Europese campagnes toe. 

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Zijn de Play-Offs bevorderlijk voor de prestaties in Europa?

Meest recent

Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

11
11
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

108
108
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

33
33
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

76
76
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

308
308
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

50
50
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

198
198
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

313
313
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1100
1100
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

478
478
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

153
153
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

190
190
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

732
732
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

520
520
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

263
263
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

115
115
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

190
190
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

53
53
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

60
60
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

84
84
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

473
473

Meer sportnieuws