'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

door
'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

Wordt vrijdag de allesbeslissende dag voor de toekomst van het Belgische voetbal (of toch op zijn minst voor volgend seizoen)? Het zou in principe moeten, want dan staat de Algemene Vergadering van de Pro League gepland. Zoals we in het verleden echter al meermaals mochten ondervinden, is er echter nooit zekerheid dat er ook al effectieve beslissingen zullen worden genomen.

Club Brugge deed vorig weekend alvast zijn duit in het zakje om de druk wat op te voeren. Zij opteren er namelijk voor om terug naar 18 clubs te gaan, en de Play-Offs af te schaffen. Dat toch al zeker voor één seizoen. Hun idee stuurden ze zelfs via mail door naar alle eersteklassers. En dat dat niet bij iedereen op evenveel bijval kan rekenen, is een understatement.

Want los van het feit dat de actie van Club op zich al niet op veel gejuich werd onthaald, is er ook veel tegenkanting om de Play-Offs zomaar overboord te gooien. Zo is bijvoorbeeld Ivan De Witte nog steeds groot voorstander, en zou hij het een ‘onprettige en dubieuze move’ vinden van Club Brugge om ze nu te willen afschaffen, zo zegt hij in HLN.

De voorzitter van AA Gent ziet namelijk één groot voordeel van die Play-Offs, en dat zijn de resultaten in Europa. Volgens hem zijn de prestaties van de Belgische clubs in Champions- en Europa League namelijk in stijgende lijn gegaan na het invoeren van het Play-offsysteem. Of dat effectief het geval is, valt moeilijk te bewijzen. 

Maar zo stelt HLN wel dat het niet te betwijfelen valt dat de twee op z’n minst samenhangen. De laatste seizoenen in Europa waren over het algemeen positief te noemen. Indien het op die manier wordt bekeken, schiet Club zichzelf en de andere Belgische clubs in Europa met hun afwijzende houding tegenover Play-Offs, dan ook mogelijk in de voet naar toekomstige Europese campagnes toe. 

LEES OOK: 'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Zijn de Play-Offs bevorderlijk voor de prestaties in Europa?

Meest recent

'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

21
21
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

74
74
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

54
54
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

49
49
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

12
12
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

122
122
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

63
63
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

271
271
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

243
243
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

222
222
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

109
109
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

286
286
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

251
251
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

204
204
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

85
85
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

51
51
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

524
524
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

378
378
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

632
632
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

412
412
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

132
132
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

490
490
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

176
176
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

284
284

Meer sportnieuws