'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

door
'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

Wordt vrijdag de allesbeslissende dag voor de toekomst van het Belgische voetbal (of toch op zijn minst voor volgend seizoen)? Het zou in principe moeten, want dan staat de Algemene Vergadering van de Pro League gepland. Zoals we in het verleden echter al meermaals mochten ondervinden, is er echter nooit zekerheid dat er ook al effectieve beslissingen zullen worden genomen.

Club Brugge deed vorig weekend alvast zijn duit in het zakje om de druk wat op te voeren. Zij opteren er namelijk voor om terug naar 18 clubs te gaan, en de Play-Offs af te schaffen. Dat toch al zeker voor één seizoen. Hun idee stuurden ze zelfs via mail door naar alle eersteklassers. En dat dat niet bij iedereen op evenveel bijval kan rekenen, is een understatement.

Want los van het feit dat de actie van Club op zich al niet op veel gejuich werd onthaald, is er ook veel tegenkanting om de Play-Offs zomaar overboord te gooien. Zo is bijvoorbeeld Ivan De Witte nog steeds groot voorstander, en zou hij het een ‘onprettige en dubieuze move’ vinden van Club Brugge om ze nu te willen afschaffen, zo zegt hij in HLN.

De voorzitter van AA Gent ziet namelijk één groot voordeel van die Play-Offs, en dat zijn de resultaten in Europa. Volgens hem zijn de prestaties van de Belgische clubs in Champions- en Europa League namelijk in stijgende lijn gegaan na het invoeren van het Play-offsysteem. Of dat effectief het geval is, valt moeilijk te bewijzen. 

Maar zo stelt HLN wel dat het niet te betwijfelen valt dat de twee op z’n minst samenhangen. De laatste seizoenen in Europa waren over het algemeen positief te noemen. Indien het op die manier wordt bekeken, schiet Club zichzelf en de andere Belgische clubs in Europa met hun afwijzende houding tegenover Play-Offs, dan ook mogelijk in de voet naar toekomstige Europese campagnes toe. 

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Zijn de Play-Offs bevorderlijk voor de prestaties in Europa?

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

62
62
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

28
28
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

36
36
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

88
88
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

57
57
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

46
46
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

274
274
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

115
115
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

104
104
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

177
177
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

191
191
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

55
55
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

72
72
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

139
139
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

895
895
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

235
235
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

266
266
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

293
293
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

118
118
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

100
100
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

80
80
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

305
305
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

162
162
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

288
288
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

551
551

Meer sportnieuws