'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

1472
'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

Wordt vrijdag de allesbeslissende dag voor de toekomst van het Belgische voetbal (of toch op zijn minst voor volgend seizoen)? Het zou in principe moeten, want dan staat de Algemene Vergadering van de Pro League gepland. Zoals we in het verleden echter al meermaals mochten ondervinden, is er echter nooit zekerheid dat er ook al effectieve beslissingen zullen worden genomen.

Club Brugge deed vorig weekend alvast zijn duit in het zakje om de druk wat op te voeren. Zij opteren er namelijk voor om terug naar 18 clubs te gaan, en de Play-Offs af te schaffen. Dat toch al zeker voor één seizoen. Hun idee stuurden ze zelfs via mail door naar alle eersteklassers. En dat dat niet bij iedereen op evenveel bijval kan rekenen, is een understatement.

Want los van het feit dat de actie van Club op zich al niet op veel gejuich werd onthaald, is er ook veel tegenkanting om de Play-Offs zomaar overboord te gooien. Zo is bijvoorbeeld Ivan De Witte nog steeds groot voorstander, en zou hij het een ‘onprettige en dubieuze move’ vinden van Club Brugge om ze nu te willen afschaffen, zo zegt hij in HLN.

De voorzitter van AA Gent ziet namelijk één groot voordeel van die Play-Offs, en dat zijn de resultaten in Europa. Volgens hem zijn de prestaties van de Belgische clubs in Champions- en Europa League namelijk in stijgende lijn gegaan na het invoeren van het Play-offsysteem. Of dat effectief het geval is, valt moeilijk te bewijzen. 

Maar zo stelt HLN wel dat het niet te betwijfelen valt dat de twee op z’n minst samenhangen. De laatste seizoenen in Europa waren over het algemeen positief te noemen. Indien het op die manier wordt bekeken, schiet Club zichzelf en de andere Belgische clubs in Europa met hun afwijzende houding tegenover Play-Offs, dan ook mogelijk in de voet naar toekomstige Europese campagnes toe. 

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Zijn de Play-Offs bevorderlijk voor de prestaties in Europa?

Meest recent

Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

0
0
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

31
31
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

65
65
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

96
96
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

97
97
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

161
161
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

40
40
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

263
263
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

37
37
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

52
52
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

97
97
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

241
241
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

76
76
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

135
135
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

18
18
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

60
60
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

368
368
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

195
195
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

200
200
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

101
101
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

135
135

Meer sportnieuws