'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

door
'Club schiet zichzelf (en alle JPL-topclubs) in de voet met afwijzende houding'

Wordt vrijdag de allesbeslissende dag voor de toekomst van het Belgische voetbal (of toch op zijn minst voor volgend seizoen)? Het zou in principe moeten, want dan staat de Algemene Vergadering van de Pro League gepland. Zoals we in het verleden echter al meermaals mochten ondervinden, is er echter nooit zekerheid dat er ook al effectieve beslissingen zullen worden genomen.

Club Brugge deed vorig weekend alvast zijn duit in het zakje om de druk wat op te voeren. Zij opteren er namelijk voor om terug naar 18 clubs te gaan, en de Play-Offs af te schaffen. Dat toch al zeker voor één seizoen. Hun idee stuurden ze zelfs via mail door naar alle eersteklassers. En dat dat niet bij iedereen op evenveel bijval kan rekenen, is een understatement.

Want los van het feit dat de actie van Club op zich al niet op veel gejuich werd onthaald, is er ook veel tegenkanting om de Play-Offs zomaar overboord te gooien. Zo is bijvoorbeeld Ivan De Witte nog steeds groot voorstander, en zou hij het een ‘onprettige en dubieuze move’ vinden van Club Brugge om ze nu te willen afschaffen, zo zegt hij in HLN.

De voorzitter van AA Gent ziet namelijk één groot voordeel van die Play-Offs, en dat zijn de resultaten in Europa. Volgens hem zijn de prestaties van de Belgische clubs in Champions- en Europa League namelijk in stijgende lijn gegaan na het invoeren van het Play-offsysteem. Of dat effectief het geval is, valt moeilijk te bewijzen. 

Maar zo stelt HLN wel dat het niet te betwijfelen valt dat de twee op z’n minst samenhangen. De laatste seizoenen in Europa waren over het algemeen positief te noemen. Indien het op die manier wordt bekeken, schiet Club zichzelf en de andere Belgische clubs in Europa met hun afwijzende houding tegenover Play-Offs, dan ook mogelijk in de voet naar toekomstige Europese campagnes toe. 

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Zijn de Play-Offs bevorderlijk voor de prestaties in Europa?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

194
194
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

23
23
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

21
21
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

52
52
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

25
25
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

130
130
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

50
50
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

38
38
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1073
1073
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

33
33
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

45
45
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

56
56
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

474
474
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

140
140
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

733
733
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

461
461
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

884
884
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

642
642
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

138
138
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

377
377
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

106
106

Meer sportnieuws