'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

1903 stemmen
'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

Vrijdag moet de Algemene Vergadering van de Pro League eindelijk een beslissing nemen over het stopzetten van het huidige seizoen en wat de gevolgen daarvan zijn voor volgend seizoen. De clubs zullen daar nog een vette kluif aan hebben, want de meningen zijn zeer verdeeld. Club Brugge en de kleine clubs willen een competitie met achttien clubs, terwijl AA Gent, KRC Genk, Charleroi en Anderlecht niet van de huidige formule willen afwijken.


Er zullen dus compromissen gesloten moeten worden. Volgens La Dernière Heure ligt er alvast een opmerkelijk voorstel op tafel om alle partijen een beetje tevreden te stellen. In 1A zou gekozen worden voor een competitie met achttien, dus met Waasland-Beveren, Beerschot én OHL, en verkorte play-offs. De eerste vier spelen voor de titel, de nummers vijf tot en met acht strijden nog voor een Europees ticket.

Het opvallende is echter dat er voor het seizoen 2021/22 niet meteen teruggekeerd zou worden naar de huidige formule. Volgend seizoen zou er één degradant zijn en zou de voorlaatste een barrage spelen tegen de nummer twee uit 1B. Het seizoen daarna zouden er dan drie degradanten komen, zodat er in het seizoen 2022/23 weer volgens de huidige formule gespeeld kan worden.

Dat voorstel zou wel problemen opleveren voor 1B. Als er achttien clubs in 1A spelen, blijven er nog maar zeven clubs over met een proflicentie: Westerlo, Union, Lommel, Deinze, Seraing, RWDM en Lierse Kempenzonen. Zij zouden daarom aangevuld worden met de vijf beste beloftenelftallen om zo een competitie met twaalf clubs te vormen.

LEES OOK: STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
234

Goed voorstel?

Meest recent

De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

50
50
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

24
24
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

33
33
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

227
227
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

213
213
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

69
69
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

128
128
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

84
84
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

117
117
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

257
257
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

234
234
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

149
149
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

350
350
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

529
529
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

348
348
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

159
159
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

85
85
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

429
429
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

315
315
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

242
242
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

424
424
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

380
380
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

97
97

Meer sportnieuws