'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

door
'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

Vrijdag moet de Algemene Vergadering van de Pro League eindelijk een beslissing nemen over het stopzetten van het huidige seizoen en wat de gevolgen daarvan zijn voor volgend seizoen. De clubs zullen daar nog een vette kluif aan hebben, want de meningen zijn zeer verdeeld. Club Brugge en de kleine clubs willen een competitie met achttien clubs, terwijl AA Gent, KRC Genk, Charleroi en Anderlecht niet van de huidige formule willen afwijken.


Er zullen dus compromissen gesloten moeten worden. Volgens La Dernière Heure ligt er alvast een opmerkelijk voorstel op tafel om alle partijen een beetje tevreden te stellen. In 1A zou gekozen worden voor een competitie met achttien, dus met Waasland-Beveren, Beerschot én OHL, en verkorte play-offs. De eerste vier spelen voor de titel, de nummers vijf tot en met acht strijden nog voor een Europees ticket.

Het opvallende is echter dat er voor het seizoen 2021/22 niet meteen teruggekeerd zou worden naar de huidige formule. Volgend seizoen zou er één degradant zijn en zou de voorlaatste een barrage spelen tegen de nummer twee uit 1B. Het seizoen daarna zouden er dan drie degradanten komen, zodat er in het seizoen 2022/23 weer volgens de huidige formule gespeeld kan worden.

Dat voorstel zou wel problemen opleveren voor 1B. Als er achttien clubs in 1A spelen, blijven er nog maar zeven clubs over met een proflicentie: Westerlo, Union, Lommel, Deinze, Seraing, RWDM en Lierse Kempenzonen. Zij zouden daarom aangevuld worden met de vijf beste beloftenelftallen om zo een competitie met twaalf clubs te vormen.

LEES OOK: Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?
992

Goed voorstel?

Meest recent

Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

63
63
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

8
8
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

23
23
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

22
22
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

162
162
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

33
33
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

43
43
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

38
38
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

161
161
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

233
233
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

179
179
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

179
179
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

66
66
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

147
147
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

277
277
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

268
268
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

114
114
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

333
333
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

143
143
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

205
205
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

494
494
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

445
445
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

502
502
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

106
106

Meer sportnieuws