'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

door
'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

Vrijdag moet de Algemene Vergadering van de Pro League eindelijk een beslissing nemen over het stopzetten van het huidige seizoen en wat de gevolgen daarvan zijn voor volgend seizoen. De clubs zullen daar nog een vette kluif aan hebben, want de meningen zijn zeer verdeeld. Club Brugge en de kleine clubs willen een competitie met achttien clubs, terwijl AA Gent, KRC Genk, Charleroi en Anderlecht niet van de huidige formule willen afwijken.


Er zullen dus compromissen gesloten moeten worden. Volgens La Dernière Heure ligt er alvast een opmerkelijk voorstel op tafel om alle partijen een beetje tevreden te stellen. In 1A zou gekozen worden voor een competitie met achttien, dus met Waasland-Beveren, Beerschot én OHL, en verkorte play-offs. De eerste vier spelen voor de titel, de nummers vijf tot en met acht strijden nog voor een Europees ticket.

Het opvallende is echter dat er voor het seizoen 2021/22 niet meteen teruggekeerd zou worden naar de huidige formule. Volgend seizoen zou er één degradant zijn en zou de voorlaatste een barrage spelen tegen de nummer twee uit 1B. Het seizoen daarna zouden er dan drie degradanten komen, zodat er in het seizoen 2022/23 weer volgens de huidige formule gespeeld kan worden.

Dat voorstel zou wel problemen opleveren voor 1B. Als er achttien clubs in 1A spelen, blijven er nog maar zeven clubs over met een proflicentie: Westerlo, Union, Lommel, Deinze, Seraing, RWDM en Lierse Kempenzonen. Zij zouden daarom aangevuld worden met de vijf beste beloftenelftallen om zo een competitie met twaalf clubs te vormen.

LEES OOK: Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Goed voorstel?

Meest recent

'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

56
56
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

29
29
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

101
101
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

99
99
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

60
60
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1304
1304
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

431
431
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

178
178
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

123
123
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

584
584
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

54
54
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

26
26
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

39
39
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

114
114
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

360
360
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

225
225
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

645
645
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

88
88
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

279
279
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

84
84
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

102
102
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

490
490
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

459
459
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

419
419
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

390
390

Meer sportnieuws