'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

door
'Nieuw voorstel volgend seizoen: 18 clubs in 1A, play-offs en beloften in 1B'

Vrijdag moet de Algemene Vergadering van de Pro League eindelijk een beslissing nemen over het stopzetten van het huidige seizoen en wat de gevolgen daarvan zijn voor volgend seizoen. De clubs zullen daar nog een vette kluif aan hebben, want de meningen zijn zeer verdeeld. Club Brugge en de kleine clubs willen een competitie met achttien clubs, terwijl AA Gent, KRC Genk, Charleroi en Anderlecht niet van de huidige formule willen afwijken.


Er zullen dus compromissen gesloten moeten worden. Volgens La Dernière Heure ligt er alvast een opmerkelijk voorstel op tafel om alle partijen een beetje tevreden te stellen. In 1A zou gekozen worden voor een competitie met achttien, dus met Waasland-Beveren, Beerschot én OHL, en verkorte play-offs. De eerste vier spelen voor de titel, de nummers vijf tot en met acht strijden nog voor een Europees ticket.

Het opvallende is echter dat er voor het seizoen 2021/22 niet meteen teruggekeerd zou worden naar de huidige formule. Volgend seizoen zou er één degradant zijn en zou de voorlaatste een barrage spelen tegen de nummer twee uit 1B. Het seizoen daarna zouden er dan drie degradanten komen, zodat er in het seizoen 2022/23 weer volgens de huidige formule gespeeld kan worden.

Dat voorstel zou wel problemen opleveren voor 1B. Als er achttien clubs in 1A spelen, blijven er nog maar zeven clubs over met een proflicentie: Westerlo, Union, Lommel, Deinze, Seraing, RWDM en Lierse Kempenzonen. Zij zouden daarom aangevuld worden met de vijf beste beloftenelftallen om zo een competitie met twaalf clubs te vormen.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Goed voorstel?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

79
79
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

37
37
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

26
26
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

77
77
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

78
78
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

93
93
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

110
110
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

121
121
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

135
135
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

257
257
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

166
166
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

194
194
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

42
42
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

603
603
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

340
340
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

177
177
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

377
377
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

393
393

Meer sportnieuws