KRC Genk keert met doorsturen Didillon weer terug naar voormalig succesrecept

door
KRC Genk keert met doorsturen Didillon weer terug naar voormalig succesrecept

We gaan 10 jaar terug in de tijd. KRC Genk start in 2010 het seizoen met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne als toptalenten en zij zijn de grote kampioenenmakers. Genk kampioen en dat dankzij de eigen jeugd. De club gaat eindelijk weer meer de kaart van die jeugd trekken.


Naast De Bruyne waren ook David Hubert, Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi toen basispionnen. Nadien stokte de doorstroming en was er te weinig doorstroming voor een topclub met het label ‘opleidingsclub’. David Hubert, Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi braken al voor de ontwikkeling van Courtois en De Bruyne door. Genk was voor 2010 de norm in België voor het kansen geven aan spelers van de eigen jeugd. Het ‘Ajax van België’.

Trossard was één van de eigen talenten die furore maakte bij Genk.

Nieuwe talenten hadden het na 2010 echter bijzonder moeilijk om zich in de basis te knokken. Enkel Timothy Castagne, Leandro Trossard en Bryan Heynen groeiden uit tot smaakmakers en vaste waardes. Een magere balans in negen jaar. Castagne (Atalanta) en Trossard (Brighton) leverden 26 miljoen euro op, Heynen kende pech met knieblessures. Spelers als Casper De Norre en Christian Benteke speelde in de jeugd van Genk en na omzwervingen keerden zij terug. Zij wisten dus niet de poort vanuit de jeugd open te breken, Koen Casteels vertrok al vroeg naar Hoffenheim.

Pieter Gerkens (Anderlecht), Siebe Schrijvers (Club Brugge), Anthony Limbombe (FC Nantes), Jordy Croux (Roda JC), Timothy Durwael (Roda JC), Jarne Vrijsen (Patro), Paolino Bertaccini (FC Wacker Innsbruck), Ayub Masika (Reading FC) en Paolo Sabak (FC Forge) klopten aan – de een al wat langer dan de andere – maar konden nooit doorbreken in de Luminus Arena. Genk beseft ondertussen dat het anders moet, al is het vertrek van Ilias Takidine naar Anderlecht (en in zijn zog een aantal spelers van de sterke U12-lichting) alweer een teken dat de Belgische talenten Genk niet meer als de perfecte stap zien. Al wist Genk zelf ook een groot talent uit Brussel te halen: de 15-jarige Mika Godts.

Genk geeft een goed signaal richting eigen jeugd door vertrouwen te geven aan Vandevoordt.

De afgelopen jaren lag de nadruk heel erg op buitenlandse talenten en dat zorgde voor prachtige talenten als Sander Berge, Kalidou Koulibaly, Leon Bailey, Wilfred Ndidi en vele anderen, maar de afgelopen twee seizoenen zitten er ook steeds vaker dure miscasts tussen. Denk maar aan spelers als Ivan Fiolic (2,5 miljoen), Vladimir Screciu (2 miljoen), Jakub Piotrowski (2 miljoen) & co. Genk beseft dat het zijn academie, waar de club nog altijd zeer goed werk levert, weer meer naar voren moet duwen.

De terugkeer van Michel Ribeiro als techniektrainer bij de eerste ploeg was daarom een gouden zet. Een bindmiddel tussen de jeugd en de A-ploeg en een topper in zijn vak. Vraag maar aan pakweg Yannick Carrasco of Divock Origi. We vernamen ondertussen van tal van makelaars dat Genk momenteel een beetje een ‘stop’ heeft gezet op het aantrekken van jong buitenlands talent, al zullen er uiteraard nog nieuwe ‘Berge’s’ aangetrokken worden. De hoeveelheid gaat even naar beneden.

De Condé heeft een neus voor buitenlands talent, maar de eigen jeugd krijgt nu prioriteit.

Dimitri De Condé -die jarenlang werkzaam was in de jeugd van Genk - ziet dat er met Bryan Limbombe, Dries Wouters en Maarten Vandevoordt drie eigen talenten heel hard op de deur kloppen. Zij verdienen het volle vertrouwen. Nordin Jackers en Gaëtan Coucke dreigen het slachtoffer te worden van de uitstekende doelmannen bij de jeugd: ook Tobe Leysen is een groot talent. Survival of the strongest. Over de doelmannenkwestie kon u eind maart de plannen van Genk al bij Voetbalnieuws terugvinden.

Mede daardoor wordt Thomas Didillon teruggestuurd naar Anderlecht. De Fransman is inzake loon plus transfersprijs een dure vogel en Genk polste de afgelopen weken bij makelaars naar mogelijk geïnteresseerde clubs, maar in deze tijden zal het moeilijk worden om een goede prijs te vangen voor Didillon. Het plan was om hem via PO I in de kijker te zetten, maar corona gooide roet in het eten. De Limburgers nemen geen risico en hebben het vangnet van de 25% bij een doorverkoop via Anderlecht. Met het doorsturen van Didillon geeft Genk een zeer goed signaal af richting eigen jeugd, want het laat de baan zo open voor Vandevoordt.

Genk wil ook ruimte maken voor de uitgeleende spelers Dante Vanzeir (KV Mechelen), Rubin Seigers (Beerschot V.A.) en Amine Khammas (Lommel SK). Zij kunnen mogelijk ‘profiteren’ van het tekort aan Belgen in de kern, al moeten zij zich vooral zelf gaan bewijzen in aanloop naar het nieuwe seizoen.

Conclusie: Genk staat voor een kruispunt. Het ziet dat ploegen als vooral Anderlecht en beetje bij beetje ook Club Brugge wel speelkansen geven aan de jeugd. Het is nodig dat het bestuur het vertrouwen – dat het wel altijd heeft gehad – ook écht uitspreekt in de jeugd en er ruimte voor maakt, wat het lijkt te gaan doen. Het is dan aan hen om te tonen dat zij het waard zijn om voor Genk te spelen.

Claudio Reulens

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Goede zaak dat Genk meer de kaart van de eigen jeugd wil trekken?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

41
41
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

94
94
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

250
250
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

31
31
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

83
83
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

807
807
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

429
429
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

593
593
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

208
208
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

354
354
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

315
315
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

277
277
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

220
220
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

263
263
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

107
107
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

590
590
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

554
554
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

540
540
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

619
619
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

286
286
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

319
319
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

542
542

Meer sportnieuws