KRC Genk keert met doorsturen Didillon weer terug naar voormalig succesrecept

292 stemmen
KRC Genk keert met doorsturen Didillon weer terug naar voormalig succesrecept

We gaan 10 jaar terug in de tijd. KRC Genk start in 2010 het seizoen met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne als toptalenten en zij zijn de grote kampioenenmakers. Genk kampioen en dat dankzij de eigen jeugd. De club gaat eindelijk weer meer de kaart van die jeugd trekken.


Naast De Bruyne waren ook David Hubert, Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi toen basispionnen. Nadien stokte de doorstroming en was er te weinig doorstroming voor een topclub met het label ‘opleidingsclub’. David Hubert, Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi braken al voor de ontwikkeling van Courtois en De Bruyne door. Genk was voor 2010 de norm in België voor het kansen geven aan spelers van de eigen jeugd. Het ‘Ajax van België’.

Trossard was één van de eigen talenten die furore maakte bij Genk.

Nieuwe talenten hadden het na 2010 echter bijzonder moeilijk om zich in de basis te knokken. Enkel Timothy Castagne, Leandro Trossard en Bryan Heynen groeiden uit tot smaakmakers en vaste waardes. Een magere balans in negen jaar. Castagne (Atalanta) en Trossard (Brighton) leverden 26 miljoen euro op, Heynen kende pech met knieblessures. Spelers als Casper De Norre en Christian Benteke speelde in de jeugd van Genk en na omzwervingen keerden zij terug. Zij wisten dus niet de poort vanuit de jeugd open te breken, Koen Casteels vertrok al vroeg naar Hoffenheim.

Pieter Gerkens (Anderlecht), Siebe Schrijvers (Club Brugge), Anthony Limbombe (FC Nantes), Jordy Croux (Roda JC), Timothy Durwael (Roda JC), Jarne Vrijsen (Patro), Paolino Bertaccini (FC Wacker Innsbruck), Ayub Masika (Reading FC) en Paolo Sabak (FC Forge) klopten aan – de een al wat langer dan de andere – maar konden nooit doorbreken in de Luminus Arena. Genk beseft ondertussen dat het anders moet, al is het vertrek van Ilias Takidine naar Anderlecht (en in zijn zog een aantal spelers van de sterke U12-lichting) alweer een teken dat de Belgische talenten Genk niet meer als de perfecte stap zien. Al wist Genk zelf ook een groot talent uit Brussel te halen: de 15-jarige Mika Godts.

Genk geeft een goed signaal richting eigen jeugd door vertrouwen te geven aan Vandevoordt.

De afgelopen jaren lag de nadruk heel erg op buitenlandse talenten en dat zorgde voor prachtige talenten als Sander Berge, Kalidou Koulibaly, Leon Bailey, Wilfred Ndidi en vele anderen, maar de afgelopen twee seizoenen zitten er ook steeds vaker dure miscasts tussen. Denk maar aan spelers als Ivan Fiolic (2,5 miljoen), Vladimir Screciu (2 miljoen), Jakub Piotrowski (2 miljoen) & co. Genk beseft dat het zijn academie, waar de club nog altijd zeer goed werk levert, weer meer naar voren moet duwen.

De terugkeer van Michel Ribeiro als techniektrainer bij de eerste ploeg was daarom een gouden zet. Een bindmiddel tussen de jeugd en de A-ploeg en een topper in zijn vak. Vraag maar aan pakweg Yannick Carrasco of Divock Origi. We vernamen ondertussen van tal van makelaars dat Genk momenteel een beetje een ‘stop’ heeft gezet op het aantrekken van jong buitenlands talent, al zullen er uiteraard nog nieuwe ‘Berge’s’ aangetrokken worden. De hoeveelheid gaat even naar beneden.

De Condé heeft een neus voor buitenlands talent, maar de eigen jeugd krijgt nu prioriteit.

Dimitri De Condé -die jarenlang werkzaam was in de jeugd van Genk - ziet dat er met Bryan Limbombe, Dries Wouters en Maarten Vandevoordt drie eigen talenten heel hard op de deur kloppen. Zij verdienen het volle vertrouwen. Nordin Jackers en Gaëtan Coucke dreigen het slachtoffer te worden van de uitstekende doelmannen bij de jeugd: ook Tobe Leysen is een groot talent. Survival of the strongest. Over de doelmannenkwestie kon u eind maart de plannen van Genk al bij Voetbalnieuws terugvinden.

Mede daardoor wordt Thomas Didillon teruggestuurd naar Anderlecht. De Fransman is inzake loon plus transfersprijs een dure vogel en Genk polste de afgelopen weken bij makelaars naar mogelijk geïnteresseerde clubs, maar in deze tijden zal het moeilijk worden om een goede prijs te vangen voor Didillon. Het plan was om hem via PO I in de kijker te zetten, maar corona gooide roet in het eten. De Limburgers nemen geen risico en hebben het vangnet van de 25% bij een doorverkoop via Anderlecht. Met het doorsturen van Didillon geeft Genk een zeer goed signaal af richting eigen jeugd, want het laat de baan zo open voor Vandevoordt.

Genk wil ook ruimte maken voor de uitgeleende spelers Dante Vanzeir (KV Mechelen), Rubin Seigers (Beerschot V.A.) en Amine Khammas (Lommel SK). Zij kunnen mogelijk ‘profiteren’ van het tekort aan Belgen in de kern, al moeten zij zich vooral zelf gaan bewijzen in aanloop naar het nieuwe seizoen.

Conclusie: Genk staat voor een kruispunt. Het ziet dat ploegen als vooral Anderlecht en beetje bij beetje ook Club Brugge wel speelkansen geven aan de jeugd. Het is nodig dat het bestuur het vertrouwen – dat het wel altijd heeft gehad – ook écht uitspreekt in de jeugd en er ruimte voor maakt, wat het lijkt te gaan doen. Het is dan aan hen om te tonen dat zij het waard zijn om voor Genk te spelen.

Claudio Reulens

LEES OOK: Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Goede zaak dat Genk meer de kaart van de eigen jeugd wil trekken?

Meest recent

'Transferschok Noa Lang: ook Club Brugge genoemd'

Noa Lang is andermaal op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Zelfs na de trainerswissel mag/moet hij ...

2
2
'Westerlo stoomt door: volgende deal op komst'

KVC Westerlo gaat de komende dagen en weken nog een aantal transfers afronden. De Kemphanen lijken ...

6
6
'Supertransfer Rodri: nieuwste prijskaartje gelekt'

Nadat hij het WK won met Spanje én verkozen werd tot 'Speler van het Toernooi', kan de zomer ...

32
32
'KRC Genk blijft cashen: twee miljoenendeals op tafel'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

127
127
Club Brugge verstomd: tóch Europese toptransfer Ordoñez?

Joel Ordoñez is één van de grootste pechvogels van de transferzomer. Door een ...

327
327
'Napoli-exit nabij: transferbeslissing Lukaku gevallen'

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De Rode Duivel wordt in principe eerstdaags terugverwacht ...

168
168
'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Antwerp FC opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen op eigen veld tegen promovendus SK Beveren. ...

309
309
Club Brugge bereidt stunt voor: 15M voor doelpuntenmaker

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor een opvallende transfer. Rond een jonge doelpuntenmaker ...

527
527
'Ultiem offensief Sibierski: dríé extra aanwinsten Anderlecht'

Met kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa League op zak, is RSC Anderlecht goed aan het ...

656
656
'Godts-dossier ontploft: PSG doet monsterbod, kapers uit PL'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

147
147
'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

98
98
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

445
445
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

195
195
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

504
504
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

107
107
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

114
114
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

226
226
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

167
167
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

139
139
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

143
143
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

447
447
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

175
175
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

649
649
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

95
95
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

534
534

Meer sportnieuws