TRANSFERUURTJE: Strijd tussen Anderlecht, Club & co, Barcelona wil Guardiola

door
TRANSFERUURTJE: Strijd tussen Anderlecht, Club & co, Barcelona wil Guardiola

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot half mei en in de meeste landen zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zoekt naar versterking en is daarbij uitgekomen bij Francesco Antonucci. De Belg, door Monaco uitgeleend aan Volendam, geniet ook interesse van AZ, Club Brugge, KRC Genk en Club Brugge. Paars-Wit gaat voorlopig géén spits aantrekken en wacht af hoe Landry Dimata terugkeert.


KRC Genk heeft echter nog meer opties, want de club heeft zijn ook ook laten vallen op Bryan Linssen van Vitesse. Standard heeft dan weer Alessandro Ciranni van Moeskroen op de radar. Bij Les Hurlus zien ze mogelijk ook Jean Butez, Benjamin Van Durmen, Deni Hocko en Marko Bakic.

AA Gent zit ook niet stil en haalde Davy Roef gratis weg bij Anderlecht. Het heeft met Jelle Bataille (KV Oostende), Amine Khammas (KRC Genk), Alessandro Ciranni (Moeskroen) en Reggie Cannon (Dallas FC) een aantal potentiële aanwinsten op het oog. Nathan Rodes en Malick Keita zien hun aflopend contract bij Charleroi niet verlengd worden.


BUITENLAND

Zlatan Ibrahimovic heeft een aflopend contract bij AC Milan en de Zweedse aanvaller traint al weken mee met Hammarby. De kans zou zelfs groot zijn dat hij daar een contract gaat ondertekenen.

Door de huidige crisis zouden er wel eens de nodige ruildeals kunnen komen. FC Barcelona en Juventus werken daar alvast aan. De Oude Dame wil graag Arthur naar Turijn halen en Ivan Rakitic en Arturo Vidal werden ook al genoemd, terwijl Barça graag Miralem Pjanic wil vastleggen. Ook Matteo De Sciglio zou de overstap naar Camp Nou kunnen maken. Nog in Camp Nou: Joan Laporta wil opnieuw voorzitter worden bij Barcelona en hij wil de fans paaien met een terugkeer van Pep Guardiola.


Atlético Madrid en Liverpool denken ook aan een ruildeal. Alex Oxlade-Chamberlain zou de overstap naar Spanje maken, en Thomas Partey die naar Engeland. Al toont ook Arsenal interesse in die laatste. Christian Benteke lijkt ondanks enkele magere jaren Crystal Palace niet te willen verlaten. Club Brugge zag hij niet zitten en de kans is zeer groot dat hij in de zomer niet van club zal wisselen.


In de Serie A is er al veel gezeg en geschreven over transfers bij Internazionale. Zij weten dat Lautaro Martinez graag naar FC Barcelona wil en ze zouden ondertussen bereid zijn om water bij de wijn te doen. Barça zou een bepaald bedrag overschrijven en spelers als Emerson of Nelson Semedo kunnen mogelijk de overstap naar Milaan maken.

Tot slot: Guillaume Gillet is een vrije speler. RC Lens besliste om het aflopend contract van de 36-jarige middenvelder niet open te breken. Gillet moet dus op zoek gaan naar een nieuwe club.

LEES OOK: Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Zal Guardiola terugkeren naar Barça?

Meest recent

'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

31
31
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

8
8
Komt droom RSCA-fans uit en keert nog een icoon terug?

De kans is groot dat RSC Anderlecht de terugkeer van Kenneth Bornauw (CEO) en Michael Verschueren ...

165
165
Pocognoli reageert op kritiek: "Union niet zomaar verlaten”

Sebastien Pocognoli verliet Union SG voor AS Monaco. Dat is een grote sportieve gok, want weinig ...

30
30
België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België ...

73
73
Zoon Gert Verheyen openhartig: “Na de scheiding zei mama…”

Van hockeyer tegen wil en dank tot goalgetter in tweede provinciale: Victor Verheyen, zoon van ...

71
71
Grote zorgen bij Standard vlak voor cruciale topper

Nu het interlandvoetbal voorbij is, schiet de Jupiler Pro League weer uit zijn startblokken. Vrijdag ...

80
80
'Wending bij KV Mechelen: pion keert nog terug'

KV Mechelen doet het dit seizoen zeer aardig en prijkt na tien speeldagen op een knappe zesde plaats ...

53
53
Pocognoli komt meteen met straffe verhalen bij Monaco

Sébastien Pocognoli maakte vorige week een verrassende transfer. De trainer vertrok uit het ...

28
28
Straffe wending rond Frenkie de Jong is compleet

De voorbije jaren draaide in zowat elke mercato de geruchtenmolen op volle toeren omtrent Frenkie de ...

66
66
'Volgende Afrikaanse parel op weg naar JPL'

Er zijn nog enkele maanden te gaan tot de transfermarkt opnieuw zijn deuren opent, maar toch is bij ...

78
78
Beerschot stuurde ervaren oude bekende wandelen

Beerschot hoopt om dit seizoen meteen een terugkeer naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen. ...

86
86
Blunder Anderlecht? "Topclubs moeten hem snel ophalen"

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Ali Maamar en Anas Tajaouart. De twee talenten ...

249
249
Verrassing bij Duivels: "Hij zal vaker spelen dan je denkt"

De Rode Duivels hebben maandagavond in Wales hun opdracht volbracht en zetten zo een grote stap ...

101
101
The Guardian plaatst 2 Belgen in lijst met grootste talenten

De gouden generatie van de Rode Duivels mag dan wel stilaan tot het verleden behoren, er zit echter ...

133
133
Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Monstertransfers Club, wending bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

253
253
Ongelooflijk: Ronaldo én Messi blijven records breken

Cristiano Ronaldo en Lionel Messi gaan de geschiedenisboeken in als legendes van het voetbal. ...

68
68
Doku verrast vlak na Wales met groot nieuws

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 na het gelijkspel tegen ...

76
76
‘Opvallend Anderlecht-plan met Verschueren onthuld’

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe structuur voor te stellen na het vertrek van Wouter ...

330
330
Pocognoli geeft meteen plannen met Pogba prijs

Sebastien Pocognoli werd officieel voorgesteld bij AS Monaco. De Belgische coach moet de ploeg weer ...

94
94
PSV dacht aan stunt met zomertransfer Gouden Schoen

PSV kende een heel drukke zomermercato. Er vertrokken heel wat basisspelers en er kwamen een resem ...

126
126
'Dennis (ex-Club Brugge) baalt: ex-club stuurt hem wandelen'

De carrière van Emmanuel Dennis zit de afgelopen jaren toch wel in een flinke neerwaartse ...

136
136
'Belgische topclubs, opgelet: Rode Duivel moet weg'

De wintermercato loert om de hoek. Voor een aantal spelers is dat de laatste kans om nog een ...

241
241
Anderlecht likt zijn wonden: "Zou 5,7 miljoen vragen voor hem"

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer de nodige jonge talenten de club verlaten. Eén speler ...

413
413

Meer sportnieuws