Kandidaat-voorzitter: "Zal Guardiola terug naar Barça halen"

1359
Kandidaat-voorzitter:

Volgend seizoen zijn er nieuwe voorzittersverkiezingen bij FC Barcelona en na alle conflicten van de voorbije maanden, is de kans groot dat Josep Maria Bartomeu moet plaatsruimen. Joan Laporta stelde zich alvast kandidaat voor een nieuwe ambtstermijn. En zijn bedoeling is om Manchester City-manager Pep Guardiola terug naar Camp Nou te halen.


Laporta stond tussen 2003 en 2010 ook al aan het roer van Barcelona en wil die succesjaren evenaren. Daarvoor zou hij opnieuw beroep willen doen op Guardiola. "Hij is een maatstaf voor FC Barcelona en zijn terugkeer zou veel fans enthousiast maken", aldus de presidentskandidaat tegenover TV3. "Xavi zal op termijn de ideale coach worden voor Barcelona, maar het is niet makkelijk om oude teamgenoten te coachen. Maar Xavi is eerlijk en ademt voetbal, dus uiteindelijk zal hij deze functie vast bekleden."

Eerst wil Laporta, mits hij de verkiezingen wint, dus opnieuw in zee met Guardiola. De Catalaan was in de periode tussen 2008 en 2012 al eindverantwoordelijk bij de hoofdmacht van FC Barcelona en met name de manier van voetballen staat velen nog op het netvlies. Later leidde hij Bayern München en sinds 2016 is Manchester City diens werkgever.

Guardiola had tot dusver geen intentie om City te verlaten, maar dat kan veranderen indien de club effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal. Misschien komt de lokroep uit Barcelona, waar hij nog altijd een nauwe band mee heeft, dus wel op het ideale moment. Een terugkeer zou wel pas na komend seizoen aan de orde zijn.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Denkt u dat Guardiola ooit zal terugkeren naar Barcelona?

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

5
5
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

5
5
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

130
130
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

6
6
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

27
27
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

169
169
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

96
96
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

113
113
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

210
210
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

44
44
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

123
123
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

362
362
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

97
97
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

477
477
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

107
107
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

90
90
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

290
290
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

383
383
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

547
547

Meer sportnieuws