Kandidaat-voorzitter: "Zal Guardiola terug naar Barça halen"

door
Kandidaat-voorzitter:

Volgend seizoen zijn er nieuwe voorzittersverkiezingen bij FC Barcelona en na alle conflicten van de voorbije maanden, is de kans groot dat Josep Maria Bartomeu moet plaatsruimen. Joan Laporta stelde zich alvast kandidaat voor een nieuwe ambtstermijn. En zijn bedoeling is om Manchester City-manager Pep Guardiola terug naar Camp Nou te halen.


Laporta stond tussen 2003 en 2010 ook al aan het roer van Barcelona en wil die succesjaren evenaren. Daarvoor zou hij opnieuw beroep willen doen op Guardiola. "Hij is een maatstaf voor FC Barcelona en zijn terugkeer zou veel fans enthousiast maken", aldus de presidentskandidaat tegenover TV3. "Xavi zal op termijn de ideale coach worden voor Barcelona, maar het is niet makkelijk om oude teamgenoten te coachen. Maar Xavi is eerlijk en ademt voetbal, dus uiteindelijk zal hij deze functie vast bekleden."

Eerst wil Laporta, mits hij de verkiezingen wint, dus opnieuw in zee met Guardiola. De Catalaan was in de periode tussen 2008 en 2012 al eindverantwoordelijk bij de hoofdmacht van FC Barcelona en met name de manier van voetballen staat velen nog op het netvlies. Later leidde hij Bayern München en sinds 2016 is Manchester City diens werkgever.

Guardiola had tot dusver geen intentie om City te verlaten, maar dat kan veranderen indien de club effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal. Misschien komt de lokroep uit Barcelona, waar hij nog altijd een nauwe band mee heeft, dus wel op het ideale moment. Een terugkeer zou wel pas na komend seizoen aan de orde zijn.

LEES OOK: 'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Denkt u dat Guardiola ooit zal terugkeren naar Barcelona?

Meest recent

Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

34
34
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

787
787
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

85
85
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

163
163
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

82
82
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

200
200
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

116
116
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

64
64
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

64
64
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

610
610
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

135
135
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

385
385
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

108
108
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

504
504
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

238
238
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

687
687
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

183
183
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

218
218
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

442
442
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

78
78
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

401
401
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

37
37
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

158
158
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

122
122
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

826
826

Meer sportnieuws