Kandidaat-voorzitter: "Zal Guardiola terug naar Barça halen"

door
Kandidaat-voorzitter:

Volgend seizoen zijn er nieuwe voorzittersverkiezingen bij FC Barcelona en na alle conflicten van de voorbije maanden, is de kans groot dat Josep Maria Bartomeu moet plaatsruimen. Joan Laporta stelde zich alvast kandidaat voor een nieuwe ambtstermijn. En zijn bedoeling is om Manchester City-manager Pep Guardiola terug naar Camp Nou te halen.


Laporta stond tussen 2003 en 2010 ook al aan het roer van Barcelona en wil die succesjaren evenaren. Daarvoor zou hij opnieuw beroep willen doen op Guardiola. "Hij is een maatstaf voor FC Barcelona en zijn terugkeer zou veel fans enthousiast maken", aldus de presidentskandidaat tegenover TV3. "Xavi zal op termijn de ideale coach worden voor Barcelona, maar het is niet makkelijk om oude teamgenoten te coachen. Maar Xavi is eerlijk en ademt voetbal, dus uiteindelijk zal hij deze functie vast bekleden."

Eerst wil Laporta, mits hij de verkiezingen wint, dus opnieuw in zee met Guardiola. De Catalaan was in de periode tussen 2008 en 2012 al eindverantwoordelijk bij de hoofdmacht van FC Barcelona en met name de manier van voetballen staat velen nog op het netvlies. Later leidde hij Bayern München en sinds 2016 is Manchester City diens werkgever.

Guardiola had tot dusver geen intentie om City te verlaten, maar dat kan veranderen indien de club effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal. Misschien komt de lokroep uit Barcelona, waar hij nog altijd een nauwe band mee heeft, dus wel op het ideale moment. Een terugkeer zou wel pas na komend seizoen aan de orde zijn.

LEES OOK: 'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Denkt u dat Guardiola ooit zal terugkeren naar Barcelona?

Meest recent

‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

20
20
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

35
35
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

50
50
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

53
53
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

219
219
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

53
53
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

431
431
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

519
519
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

95
95
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

352
352
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

254
254
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

553
553
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

424
424
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

88
88
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

836
836
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

442
442
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

226
226
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

272
272
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

803
803
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1088
1088
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

344
344
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

128
128
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

332
332
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

347
347
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

686
686

Meer sportnieuws