Kandidaat-voorzitter: "Zal Guardiola terug naar Barça halen"

1359
Kandidaat-voorzitter:

Volgend seizoen zijn er nieuwe voorzittersverkiezingen bij FC Barcelona en na alle conflicten van de voorbije maanden, is de kans groot dat Josep Maria Bartomeu moet plaatsruimen. Joan Laporta stelde zich alvast kandidaat voor een nieuwe ambtstermijn. En zijn bedoeling is om Manchester City-manager Pep Guardiola terug naar Camp Nou te halen.


Laporta stond tussen 2003 en 2010 ook al aan het roer van Barcelona en wil die succesjaren evenaren. Daarvoor zou hij opnieuw beroep willen doen op Guardiola. "Hij is een maatstaf voor FC Barcelona en zijn terugkeer zou veel fans enthousiast maken", aldus de presidentskandidaat tegenover TV3. "Xavi zal op termijn de ideale coach worden voor Barcelona, maar het is niet makkelijk om oude teamgenoten te coachen. Maar Xavi is eerlijk en ademt voetbal, dus uiteindelijk zal hij deze functie vast bekleden."

Eerst wil Laporta, mits hij de verkiezingen wint, dus opnieuw in zee met Guardiola. De Catalaan was in de periode tussen 2008 en 2012 al eindverantwoordelijk bij de hoofdmacht van FC Barcelona en met name de manier van voetballen staat velen nog op het netvlies. Later leidde hij Bayern München en sinds 2016 is Manchester City diens werkgever.

Guardiola had tot dusver geen intentie om City te verlaten, maar dat kan veranderen indien de club effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal. Misschien komt de lokroep uit Barcelona, waar hij nog altijd een nauwe band mee heeft, dus wel op het ideale moment. Een terugkeer zou wel pas na komend seizoen aan de orde zijn.

LEES OOK: 'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

Denkt u dat Guardiola ooit zal terugkeren naar Barcelona?

Meest recent

Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

13
13
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

48
48
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

31
31
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

362
362
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

115
115
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

41
41
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

125
125
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

41
41
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

150
150
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

218
218
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

418
418
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

235
235
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

243
243
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

65
65
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

303
303
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

154
154
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

46
46
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

49
49
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

39
39
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

119
119
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

111
111
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

42
42

Meer sportnieuws