Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

door
Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

Aanstaande vrijdag wordt een erg belangrijke dag voor het Belgische voetbal. Op de Algemene Vergadering van de Pro League wordt dan gestemd over de afwikkeling van het huidige seizoen. Maar zo mogelijk nog belangrijker: er zal ook een beslissing genomen moeten worden over hoe het komende seizoen er zal uitzien.


Inmiddels lijkt het duidelijk dat we op een competitie afstevenen met 18 ploegen: de 16 clubs van in de huidige jaargang, aangevuld met twee promovendi (OHL en Beerschot). Dat leek ook meteen het (voorlopige?) einde van de Play-Offs. Maar blijkbaar is dat niet persé het geval. Volgens de Waalse kranten La Dernière Heure en La Meuse ligt er immers een voorstel op tafel om naar een competitie met 18 clubs te gaan, aangevuld met 'mini Play-Offs'.

Daarin zouden de eerste vier teams strijden voor de titel en de belangrijkste Europese tickets. De nummers vijf tot en met acht zouden in een andere groep bikkelen om het laatste Europese ticket. Daarnaast zouden er minstens twee degradanten komen, zodat we het seizoen erna weer naar 16 ploegen gaan. Al is het nog aannemelijker dat er drie clubs zouden degraderen, zodat er ook eentje vanuit 1B kan promoveren.

ELEVEN SPORTS
Dat laatste zou een aantal kleinere clubs afschrikken, al zouden de meeste ploegen zich wel kunnen vinden in dit voorstel. Bovendien zou dit voorstel ook Eleven Sports genegen zijn. Dat betaalde 100 miljoen euro per seizoen voor een competitie mét PO's en zou dus een deel van zijn geld kunnen terugeisen indien de nacompetities wegvallen. De belangrijkste voorwaarde is wel dat het nieuwe seizoen al in augustus kan starten en dat er niet veel speeldagen worden geschrapt of uitgesteld. De propvolle kalender zou wel eens de grootste vijand kunnen worden.

LEES OOK: Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Een competitie met 18 ploegen en mini-PO's ...

Meest recent

Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

31
31
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

22
22
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

129
129
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

204
204
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

35
35
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

71
71
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

29
29
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

239
239
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

417
417
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

269
269
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

225
225
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

403
403
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

66
66
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

230
230
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

198
198
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

160
160
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

394
394
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

853
853
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

108
108
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

34
34
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

89
89
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

58
58
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

53
53
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

53
53
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

64
64

Meer sportnieuws