Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

680 stemmen
Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

Aanstaande vrijdag wordt een erg belangrijke dag voor het Belgische voetbal. Op de Algemene Vergadering van de Pro League wordt dan gestemd over de afwikkeling van het huidige seizoen. Maar zo mogelijk nog belangrijker: er zal ook een beslissing genomen moeten worden over hoe het komende seizoen er zal uitzien.


Inmiddels lijkt het duidelijk dat we op een competitie afstevenen met 18 ploegen: de 16 clubs van in de huidige jaargang, aangevuld met twee promovendi (OHL en Beerschot). Dat leek ook meteen het (voorlopige?) einde van de Play-Offs. Maar blijkbaar is dat niet persé het geval. Volgens de Waalse kranten La Dernière Heure en La Meuse ligt er immers een voorstel op tafel om naar een competitie met 18 clubs te gaan, aangevuld met 'mini Play-Offs'.

Daarin zouden de eerste vier teams strijden voor de titel en de belangrijkste Europese tickets. De nummers vijf tot en met acht zouden in een andere groep bikkelen om het laatste Europese ticket. Daarnaast zouden er minstens twee degradanten komen, zodat we het seizoen erna weer naar 16 ploegen gaan. Al is het nog aannemelijker dat er drie clubs zouden degraderen, zodat er ook eentje vanuit 1B kan promoveren.

ELEVEN SPORTS
Dat laatste zou een aantal kleinere clubs afschrikken, al zouden de meeste ploegen zich wel kunnen vinden in dit voorstel. Bovendien zou dit voorstel ook Eleven Sports genegen zijn. Dat betaalde 100 miljoen euro per seizoen voor een competitie mét PO's en zou dus een deel van zijn geld kunnen terugeisen indien de nacompetities wegvallen. De belangrijkste voorwaarde is wel dat het nieuwe seizoen al in augustus kan starten en dat er niet veel speeldagen worden geschrapt of uitgesteld. De propvolle kalender zou wel eens de grootste vijand kunnen worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

🚀

Een competitie met 18 ploegen en mini-PO's ...

Meest recent

Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

0
0
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

30
30
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

108
108
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

40
40
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

235
235
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

206
206
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

151
151
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

43
43
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

24
24
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

30
30
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

508
508
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

189
189
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

77
77
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

142
142
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

40
40
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

705
705
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

133
133
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

99
99
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

514
514
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

420
420
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

446
446
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

265
265
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

379
379

Meer sportnieuws