"Er lag veel te veel druk op de schouders van Halilovic"

170

Alen Halilovic speelde op huurbasis bij Standard en dat werd een flop maar een paar jaar terug stond de Kroaat nog als supertalent bekend bij FC Barcelona. Volgens zijn ex-trainer Jordi Vinyals, die bij het B-team samenwerkte met de spelmaker, bezweek de contractspeler van AC Milan aan de druk in Catalonië.

In een interview met Goal vertelt hij namelijk: "Er lag zoveel druk op zijn schouders. En dat kwam niet alleen omdat zijn naam constant verscheen in de kranten en bladen. Hij had allerlei clausules die zeiden dat hij een profspeler moest worden als hij een bepaald aantal jeugdwedstrijden zou spelen. Denk je dat dat iets is dat een jonge speler helpt? Je kunt niets in het voetbal plannen."

In 2016 werd Halilovic verkocht aan Hamburger SV: "Hij had geweldige eigenschappen, dat wil ik niet betwisten. Maar we mogen niet vergeten dat we met Barca B spelen in de Segunda División, een zeer competitieve competitie. Hij had veel beter moeten zijn dan zijn teamgenoten of tegenstanders om een plaats in het eerste te verdienen. Dat kon hij niet, want hij kwam als tiener uit Kroatië en hij kreeg niet de tijd om te wennen en om te bewijzen dat hij op een dag voor Barcelona 1 kon spelen. Onder die omstandigheden was het natuurlijk moeilijk voor hem."

Vinyals is van mening dat jonge spelers te snel gehypet worden: "Ik zie constant spelers van zeventien, achttien, negentien jaar die op grote krantenkoppen verschijnen. Maar niet elke speler kan daarmee omgaan, omdat ze simpelweg nog niet volwassen genoeg zijn. Met die media-aandacht geef je spelers het idee dat ze al iets hebben bereikt in het leven en wordt de druk bovendien hoger. Een speler die in zijn hoofd krijgt dat hij het al gemaakt heeft, puur omdat het in de media staat, belandt snel op het verkeerde pad. Halilovic is daar ook een voorbeeld van."

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Zette hij veel te vroeg de stap naar Barcelona?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

134
134
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

659
659
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

359
359
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

673
673
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws