Rode Duivels zien voordeel op EK 2020 door de neus geboord

door
Rode Duivels zien voordeel op EK 2020 door de neus geboord

Het wordt een vreemde voetbalzomer, want de kalender werd door het coronavirus de voorbije maanden helemaal overhoop gegooid. Wellicht zullen de komende maanden vooral nog de nationale competities afgewerkt worden, terwijl het EK al door de UEFA met een jaar uitgesteld werd. Dat kan mogelijk wel voor enkele praktische problemen zorgen.

Die problemen kunnen ook hun gevolgen hebben voor de Rode Duivels, want Sporza meldt dat de Belgen voor hun groepsmatch tegen Denemarken mogelijk nog moeten verhuizen. Die match zou normaal in Kopenhagen gespeeld worden, maar het zou momenteel onzeker zijn of de Deense hoofdstad nog als speelstad zal kunnen fungeren.

Kopenhagen zou normaal gezien drie groepsmatchen en een achtste finale organiseren, maar fungeert in dezelfde periode ook als startplaats voor de Tour de France. In Denemarken zijn ze echter niet zeker of ze de twee grote sportevenementen wel kunnen combineren. Jesper Möller, voorzitter van de Deense voetbalbond, schat de kansen in de lokale media momenteel op 50/50 dat het EK nog in Denemarken afgewerkt zal worden.

UPDATE 07/05

Het was onzeker of Kopenhagen gaststad zou blijven voor het EK van volgend jaar, daar diezelfde periode ook de Ronde van Frankrijk van start zou gaan in de Deense hoofdstad. Maar de Duivels, en uiteraard de Denen, kregen vanavond het nieuws dat Kopenhagen gaststad blijft voor het Europees Kampioenschap. Dat bevestigde de burgemeester Frank Jensen, zo weet Het Laatste Nieuws. De Rode Duivels mogen zich dus opmaken aan een thuisvoordeel voor Denemarken, wat dan weer in het nadeel zou kunnen spelen voor onze Belgen.

LEES OOK: Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

Zal dat een nadeel zijn voor de Duivels?

Meest recent

Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

11
11
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

35
35
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

50
50
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

127
127
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

40
40
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

155
155
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

125
125
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

378
378
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

200
200
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

143
143
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

278
278
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

83
83
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

237
237
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

95
95
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

771
771
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

87
87
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

105
105
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

89
89
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

495
495
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

288
288
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

440
440
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

741
741
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

310
310
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

357
357

Meer sportnieuws