Rode Duivels zien voordeel op EK 2020 door de neus geboord

door
Rode Duivels zien voordeel op EK 2020 door de neus geboord

Het wordt een vreemde voetbalzomer, want de kalender werd door het coronavirus de voorbije maanden helemaal overhoop gegooid. Wellicht zullen de komende maanden vooral nog de nationale competities afgewerkt worden, terwijl het EK al door de UEFA met een jaar uitgesteld werd. Dat kan mogelijk wel voor enkele praktische problemen zorgen.

Die problemen kunnen ook hun gevolgen hebben voor de Rode Duivels, want Sporza meldt dat de Belgen voor hun groepsmatch tegen Denemarken mogelijk nog moeten verhuizen. Die match zou normaal in Kopenhagen gespeeld worden, maar het zou momenteel onzeker zijn of de Deense hoofdstad nog als speelstad zal kunnen fungeren.

Kopenhagen zou normaal gezien drie groepsmatchen en een achtste finale organiseren, maar fungeert in dezelfde periode ook als startplaats voor de Tour de France. In Denemarken zijn ze echter niet zeker of ze de twee grote sportevenementen wel kunnen combineren. Jesper Möller, voorzitter van de Deense voetbalbond, schat de kansen in de lokale media momenteel op 50/50 dat het EK nog in Denemarken afgewerkt zal worden.

UPDATE 07/05

Het was onzeker of Kopenhagen gaststad zou blijven voor het EK van volgend jaar, daar diezelfde periode ook de Ronde van Frankrijk van start zou gaan in de Deense hoofdstad. Maar de Duivels, en uiteraard de Denen, kregen vanavond het nieuws dat Kopenhagen gaststad blijft voor het Europees Kampioenschap. Dat bevestigde de burgemeester Frank Jensen, zo weet Het Laatste Nieuws. De Rode Duivels mogen zich dus opmaken aan een thuisvoordeel voor Denemarken, wat dan weer in het nadeel zou kunnen spelen voor onze Belgen.

LEES OOK: Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Zal dat een nadeel zijn voor de Duivels?

Meest recent

Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

57
57
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

78
78
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

69
69
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

54
54
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

122
122
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

27
27
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

43
43
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

246
246
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

186
186
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

180
180
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

129
129
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

101
101
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

58
58
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

99
99
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

292
292
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

131
131
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

438
438
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

153
153
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

396
396
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

126
126
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

245
245
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

133
133
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

579
579

Meer sportnieuws