Rode Duivels zien voordeel op EK 2020 door de neus geboord

338 stemmen
Rode Duivels zien voordeel op EK 2020 door de neus geboord

Het wordt een vreemde voetbalzomer, want de kalender werd door het coronavirus de voorbije maanden helemaal overhoop gegooid. Wellicht zullen de komende maanden vooral nog de nationale competities afgewerkt worden, terwijl het EK al door de UEFA met een jaar uitgesteld werd. Dat kan mogelijk wel voor enkele praktische problemen zorgen.

Die problemen kunnen ook hun gevolgen hebben voor de Rode Duivels, want Sporza meldt dat de Belgen voor hun groepsmatch tegen Denemarken mogelijk nog moeten verhuizen. Die match zou normaal in Kopenhagen gespeeld worden, maar het zou momenteel onzeker zijn of de Deense hoofdstad nog als speelstad zal kunnen fungeren.

Kopenhagen zou normaal gezien drie groepsmatchen en een achtste finale organiseren, maar fungeert in dezelfde periode ook als startplaats voor de Tour de France. In Denemarken zijn ze echter niet zeker of ze de twee grote sportevenementen wel kunnen combineren. Jesper Möller, voorzitter van de Deense voetbalbond, schat de kansen in de lokale media momenteel op 50/50 dat het EK nog in Denemarken afgewerkt zal worden.

UPDATE 07/05

Het was onzeker of Kopenhagen gaststad zou blijven voor het EK van volgend jaar, daar diezelfde periode ook de Ronde van Frankrijk van start zou gaan in de Deense hoofdstad. Maar de Duivels, en uiteraard de Denen, kregen vanavond het nieuws dat Kopenhagen gaststad blijft voor het Europees Kampioenschap. Dat bevestigde de burgemeester Frank Jensen, zo weet Het Laatste Nieuws. De Rode Duivels mogen zich dus opmaken aan een thuisvoordeel voor Denemarken, wat dan weer in het nadeel zou kunnen spelen voor onze Belgen.

LEES OOK: Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

Zal dat een nadeel zijn voor de Duivels?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

1
1
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

13
13
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

118
118
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

67
67
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

151
151
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

150
150
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

191
191
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

89
89
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

192
192
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

876
876
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

381
381
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

212
212
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

228
228
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

375
375
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

318
318
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

69
69
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

282
282
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

356
356
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

481
481
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

375
375
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

209
209
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

172
172
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

360
360
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

366
366

Meer sportnieuws