De verhuis van Vanheusden: welke Belgische clubs maken kans?

3994
De verhuis van Vanheusden: welke Belgische clubs maken kans?

Circa 12 miljoen. Het precieze bedrag blijft onduidelijk, maar hoe dan ook legde Standard een recordsom op tafel voor Zinho Vanheusden. Toch leek het risico vrij beperkt, want Inter zou de 20-jarige verdediger volgend jaar al voor 15 miljoen terug naar Milaan halen. Zo ver zal het naar verluidt echter niet meer komen. De financiële noodsituatie dwingt de Rouches immers om hun goudhaantje nu al van de hand te doen, waarbij zelfs twee onbekende PO I-concurrenten op de loer zouden liggen. Wellicht gaat het hier niet om Charleroi of KV Mechelen, maar de overige opties nemen we graag eens onder loep.


De eerste vraag die we ons daarbij stellen, is hoeveel de Luikenaars nog hopen te recupereren. Volgens Transfermarkt is Vanheusden vandaag 13,5 miljoen waard en zit er dus zelfs nog een lichte winst in, al durft niemand exact voorspellen hoezeer de coronacrisis de markt zal beïnvloeden. Indien het water in Sclessin werkelijk tot aan de lippen staat, zijn potentiële gegadigden bovendien sowieso op de hoogte van de haastige verkoop. Niet bepaald de beste onderhandelingspositie, wat maakt dat we de ondergrens 'slechts' op minstens een tiental miljoen zetten. Nog altijd een fiks bedrag naar Belgische normen, maar voor sommigen misschien net niet buiten bereik. Hoewel Standard in het buitenland wie weet wel meer kan vangen, wikken en wegen wij daarom graag de kansen van de concurrentie.

RSC ANDERLECHT
In het Lotto Park kunnen ze Vanheusden alvast wel gebruiken. Het vertrek van huurlingen Philippe Sandler en Derrick Luckassen dreigt Anderlecht namelijk met een gat in de defensie op te zadelen, zeker als Paars-Wit nog steeds Elias Cobbaut ten gelde wil maken. Om niet alle gewicht op de jonge schouders van Marco Kana te leggen, is een nieuwe partner voor Vincent Kompany dus best welkom. Vanheusden voldoet dan perfect aan het profiel waar de speler-inspirator van houdt – en werd zelfs al vaak met hem vergeleken.



Samen zouden ze dan ook een droomduo vormen, maar daar blijft het ook bij. Anderlecht zit in even slechte papieren als Standard en kan zo onmogelijk met de nodige centen over de brug komen, dus op een opvolger voor flop Nicolae Stanciu als nieuwe 'man van 10 miljoen' hoeven we niet snel te rekenen. Op de koop toe is Vanheusden een rasechte Rouche, die eerder al eens liet weten hoe hij ooit een charmeoffensief vanuit Brussel resoluut afwees. Hun grootste nachtmerrie zullen de Luikse fans dus al zeker niet zien uitkomen.

ANTWERP
Over naar de Bosuil, waar Antwerp naar verluidt een jaar geleden reeds een oogje had op de Jonge Duivel. Toen werd echter al de vraag gesteld of de peperdure verdediger wel een realistische piste was voor de Great Old. Intussen werd daar nog eens geïnvesteerd in het stadion en uitgepakt op de transfermarkt, waar Manuel Benson voor drie miljoen in huis werd gehaald en Steven Defour en Kevin Mirallas een vet contract kregen voorgeschoteld. Net zoals de nieuwe cijfers voor Dieumerci Mbokani ongetwijfeld niet min waren.



Bovendien ziet de nieuwbakken topclub uiteraard mee af tijdens de coronacrisis, al is de situatie naar eigen zeggen behoorlijk stabiel. Het spreekt allemaal boekdelen over de stralende ambitie in Antwerpen, waar behalve Benson vooralsnog trouwens weinig dure inkopen werden gedaan. Wie weet zitten Paul Gheysens en Luciano D'Onofrio dus wel op een zak vol geld, die ze dan in één klap aan Vanheusden willen spenderen. Achterin mag er alleszins nog iets bij, hoewel de limiet zo in één klap wel érg veel verder zou worden gelegd.

AA GENT
Ook AA Gent moet haar huidige transferrecord, momenteel 4,5 miljoen voor Michael Ngadeu, minstens al verdubbelen om kans te maken op Vanheusden. Met alle  respect voor Igor Plastun, maar die zou de Kameroense krachtpatser alvast wel van een betere partner voorzien. Een extra kwaliteitsinjectie die misschien nog geen overbodige luxe is, want ondanks de progressie in het defensieve compartiment ten opzichte van vorig seizoen hadden de Buffalo's opnieuw de slechtste verdediging in de top vijf. Een duidelijk werkpunt dus.



Vanheusden zou dan wel een dure oplossing zijn, al kunnen ze zich zulk een uitspatting in de Ghelamco Arena binnenkort allicht gerust veroorloven. Zelfs in het klimaat van vandaag moet goudhaantje Jonathan David per slot van rekening moeiteloos 20 tot 25 miljoen opleveren. Geld dat dan deels doorstroomt naar Sclessin? Het zou zomaar kunnen, want op de meeste andere posities zitten de troepen van Jess Thorup gebeiteld. Met Roman Bezus en Giorgi Chakvetadze staan zelfs voor David zélf al de nodige opvolgers klaar.

KRC GENK
KRC Genk passeert straks mogelijk ook weer langs de kassa, met zowel Joakim Maehle als Jhon Lucumi die aan tal van buitenlandse clubs worden gelinkt. Vooral een vertrek van de Colombiaan zou de deur wagenwijd openzetten voor de komst van Vanheusden, die qua profiel alleszins perfect beantwoord aan de vereisten in de Luminus Arena. Jong, beloftevol en nog steeds met veel progressiemarge, maar vooral ook Belgisch. Kwaliteitsvolle landgenoten hebben ze tenslotte niet meer op overschot bij de uittredend landskampioen.



Vanheusden is overigens niet zomaar een Belg, maar zelfs een rasechte Limburger die nu al op slechts enkele minuten van het stadion woont. Al was de Hasseltenaar met achtereenvolgens STVV en Standard wel telkens bij de vijand aan de slag. Daarnaast is hij uiteraard wat naar de dure kant, zij het misschien toch nog net niet té buitensporig. Genk incasseerde dit jaar bijna 80 miljoen aan transfers en gaf daar maar de helft van uit, dus budget is er op overschot. De stap omhoog van zeven miljoen voor Théo Bongonda lijkt dan ook doenbaar.

CLUB BRUGGE
Qua financiële slagkracht blijft de beste kanshebber evenwel Club Brugge, dat eerder al eens dicht bij zijn handtekening stond. Vanheusden kon bij zijn terugkeer naar België in januari 2018 namelijk kiezen tussen Blauw-Zwart en Standard, waarbij hij om sentimentele en praktische redenen voor het oude nest koos. Wel liet de verdediger zich toen lovend uit over de toekomstige titelhouder, al maakte hij zich in zijn laatste optreden in Jan Breydel minder populair door in een akkefietje met Michael Krmencik verzeild te geraken.



Verder is het nog maar de vraag of Club zo diep in de buidel wil tasten voor een rechtstreekse concurrent van Brandon Mechele, die zopas zijn contract verlengde. Zeker als Philippe Clement met drie achterin wil blijven spelen. Mogelijk is het daarentegen wel, want Club verlegde vorige zomer reeds haar grenzen met Simon Mignolet en David Okereke en was in januari bereid om nóg verder te gaan voor Adolfo Gaich. Puur als statement om de status bovenin kracht bij te zetten, zou Vanheusden dus wel opnieuw kunnen tellen.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Waar ziet u Vanheusden misschien nog wel belanden?

Meest recent

Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

2
2
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

7
7
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

96
96
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

18
18
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

36
36
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

18
18
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

47
47
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

51
51
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

39
39
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

126
126
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

216
216
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

83
83
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

298
298
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

179
179
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

151
151
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

62
62
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

60
60
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

142
142
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

221
221
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

340
340
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

75
75
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

665
665
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

190
190
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

563
563

Meer sportnieuws