De verhuis van Vanheusden: welke Belgische clubs maken kans?

3994
De verhuis van Vanheusden: welke Belgische clubs maken kans?

Circa 12 miljoen. Het precieze bedrag blijft onduidelijk, maar hoe dan ook legde Standard een recordsom op tafel voor Zinho Vanheusden. Toch leek het risico vrij beperkt, want Inter zou de 20-jarige verdediger volgend jaar al voor 15 miljoen terug naar Milaan halen. Zo ver zal het naar verluidt echter niet meer komen. De financiële noodsituatie dwingt de Rouches immers om hun goudhaantje nu al van de hand te doen, waarbij zelfs twee onbekende PO I-concurrenten op de loer zouden liggen. Wellicht gaat het hier niet om Charleroi of KV Mechelen, maar de overige opties nemen we graag eens onder loep.


De eerste vraag die we ons daarbij stellen, is hoeveel de Luikenaars nog hopen te recupereren. Volgens Transfermarkt is Vanheusden vandaag 13,5 miljoen waard en zit er dus zelfs nog een lichte winst in, al durft niemand exact voorspellen hoezeer de coronacrisis de markt zal beïnvloeden. Indien het water in Sclessin werkelijk tot aan de lippen staat, zijn potentiële gegadigden bovendien sowieso op de hoogte van de haastige verkoop. Niet bepaald de beste onderhandelingspositie, wat maakt dat we de ondergrens 'slechts' op minstens een tiental miljoen zetten. Nog altijd een fiks bedrag naar Belgische normen, maar voor sommigen misschien net niet buiten bereik. Hoewel Standard in het buitenland wie weet wel meer kan vangen, wikken en wegen wij daarom graag de kansen van de concurrentie.

RSC ANDERLECHT
In het Lotto Park kunnen ze Vanheusden alvast wel gebruiken. Het vertrek van huurlingen Philippe Sandler en Derrick Luckassen dreigt Anderlecht namelijk met een gat in de defensie op te zadelen, zeker als Paars-Wit nog steeds Elias Cobbaut ten gelde wil maken. Om niet alle gewicht op de jonge schouders van Marco Kana te leggen, is een nieuwe partner voor Vincent Kompany dus best welkom. Vanheusden voldoet dan perfect aan het profiel waar de speler-inspirator van houdt – en werd zelfs al vaak met hem vergeleken.



Samen zouden ze dan ook een droomduo vormen, maar daar blijft het ook bij. Anderlecht zit in even slechte papieren als Standard en kan zo onmogelijk met de nodige centen over de brug komen, dus op een opvolger voor flop Nicolae Stanciu als nieuwe 'man van 10 miljoen' hoeven we niet snel te rekenen. Op de koop toe is Vanheusden een rasechte Rouche, die eerder al eens liet weten hoe hij ooit een charmeoffensief vanuit Brussel resoluut afwees. Hun grootste nachtmerrie zullen de Luikse fans dus al zeker niet zien uitkomen.

ANTWERP
Over naar de Bosuil, waar Antwerp naar verluidt een jaar geleden reeds een oogje had op de Jonge Duivel. Toen werd echter al de vraag gesteld of de peperdure verdediger wel een realistische piste was voor de Great Old. Intussen werd daar nog eens geïnvesteerd in het stadion en uitgepakt op de transfermarkt, waar Manuel Benson voor drie miljoen in huis werd gehaald en Steven Defour en Kevin Mirallas een vet contract kregen voorgeschoteld. Net zoals de nieuwe cijfers voor Dieumerci Mbokani ongetwijfeld niet min waren.



Bovendien ziet de nieuwbakken topclub uiteraard mee af tijdens de coronacrisis, al is de situatie naar eigen zeggen behoorlijk stabiel. Het spreekt allemaal boekdelen over de stralende ambitie in Antwerpen, waar behalve Benson vooralsnog trouwens weinig dure inkopen werden gedaan. Wie weet zitten Paul Gheysens en Luciano D'Onofrio dus wel op een zak vol geld, die ze dan in één klap aan Vanheusden willen spenderen. Achterin mag er alleszins nog iets bij, hoewel de limiet zo in één klap wel érg veel verder zou worden gelegd.

AA GENT
Ook AA Gent moet haar huidige transferrecord, momenteel 4,5 miljoen voor Michael Ngadeu, minstens al verdubbelen om kans te maken op Vanheusden. Met alle  respect voor Igor Plastun, maar die zou de Kameroense krachtpatser alvast wel van een betere partner voorzien. Een extra kwaliteitsinjectie die misschien nog geen overbodige luxe is, want ondanks de progressie in het defensieve compartiment ten opzichte van vorig seizoen hadden de Buffalo's opnieuw de slechtste verdediging in de top vijf. Een duidelijk werkpunt dus.



Vanheusden zou dan wel een dure oplossing zijn, al kunnen ze zich zulk een uitspatting in de Ghelamco Arena binnenkort allicht gerust veroorloven. Zelfs in het klimaat van vandaag moet goudhaantje Jonathan David per slot van rekening moeiteloos 20 tot 25 miljoen opleveren. Geld dat dan deels doorstroomt naar Sclessin? Het zou zomaar kunnen, want op de meeste andere posities zitten de troepen van Jess Thorup gebeiteld. Met Roman Bezus en Giorgi Chakvetadze staan zelfs voor David zélf al de nodige opvolgers klaar.

KRC GENK
KRC Genk passeert straks mogelijk ook weer langs de kassa, met zowel Joakim Maehle als Jhon Lucumi die aan tal van buitenlandse clubs worden gelinkt. Vooral een vertrek van de Colombiaan zou de deur wagenwijd openzetten voor de komst van Vanheusden, die qua profiel alleszins perfect beantwoord aan de vereisten in de Luminus Arena. Jong, beloftevol en nog steeds met veel progressiemarge, maar vooral ook Belgisch. Kwaliteitsvolle landgenoten hebben ze tenslotte niet meer op overschot bij de uittredend landskampioen.



Vanheusden is overigens niet zomaar een Belg, maar zelfs een rasechte Limburger die nu al op slechts enkele minuten van het stadion woont. Al was de Hasseltenaar met achtereenvolgens STVV en Standard wel telkens bij de vijand aan de slag. Daarnaast is hij uiteraard wat naar de dure kant, zij het misschien toch nog net niet té buitensporig. Genk incasseerde dit jaar bijna 80 miljoen aan transfers en gaf daar maar de helft van uit, dus budget is er op overschot. De stap omhoog van zeven miljoen voor Théo Bongonda lijkt dan ook doenbaar.

CLUB BRUGGE
Qua financiële slagkracht blijft de beste kanshebber evenwel Club Brugge, dat eerder al eens dicht bij zijn handtekening stond. Vanheusden kon bij zijn terugkeer naar België in januari 2018 namelijk kiezen tussen Blauw-Zwart en Standard, waarbij hij om sentimentele en praktische redenen voor het oude nest koos. Wel liet de verdediger zich toen lovend uit over de toekomstige titelhouder, al maakte hij zich in zijn laatste optreden in Jan Breydel minder populair door in een akkefietje met Michael Krmencik verzeild te geraken.



Verder is het nog maar de vraag of Club zo diep in de buidel wil tasten voor een rechtstreekse concurrent van Brandon Mechele, die zopas zijn contract verlengde. Zeker als Philippe Clement met drie achterin wil blijven spelen. Mogelijk is het daarentegen wel, want Club verlegde vorige zomer reeds haar grenzen met Simon Mignolet en David Okereke en was in januari bereid om nóg verder te gaan voor Adolfo Gaich. Puur als statement om de status bovenin kracht bij te zetten, zou Vanheusden dus wel opnieuw kunnen tellen.

LEES OOK: Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Waar ziet u Vanheusden misschien nog wel belanden?

Meest recent

Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

0
0
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

27
27
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

48
48
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

129
129
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

24
24
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

282
282
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

263
263
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

67
67
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

196
196
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

162
162
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

281
281
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

283
283
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

249
249
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

574
574
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

571
571
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

298
298
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

126
126
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

884
884
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

319
319
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

311
311
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

66
66
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

423
423
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

321
321
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

241
241
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

132
132

Meer sportnieuws