Pro League haalt slag thuis: "Wilmès onder druk gezet door ministers"

309 stemmen
Pro League haalt slag thuis:

De Nationale Veiligheidsraad nam woensdag het besluit om alle professionele sportcompetities op te schorten tot minstens 31 juli. Wat er daarna zal gebeuren is nog onduidelijk, toch was men binnen de Pro League ongetwijfeld tevreden met dit signaal. Hierdoor zijn de clubs immers juridisch gedekt als de competitie officieel wordt stopgezet.


En dat is nodig nu de televisierechtenhouders dreigen met een rechtszaak om (een deel van) de televisiegelden terug te eisen. Vanuit de Pro League én de KBVB werd naar verluidt dan ook flink druk gezet op de regering, met name op premier Sophie Wilmès. "Vooral door haar ministers. Een aantal ministers hebben zich voor de kar laten spannen van de voetbalbond, er zijn heel wat telefoons gepleegd. Er werd zelfs gevraagd om het er snel tussen te pakken op de vorige Veiligheidsraad. Wilmès is daar toen niet in meegegaan. Ook vice-premier Koen Geens had geen oor naar zo'n speciale regeling voor de voetbalclubs", stelde Newsmonkey-journalist Wouter Verschelden bij Villa Politica.

Opvallend is wel dat op het moment dat de Veiligheidsraad de beslissing communiceerde, er in Duitsland groen licht werd gegeven voor een snelle hervatting van de Bundesliga. "Het gaat eigenlijk gewoon om geld, zoals altijd in het voetbal. In Duitsland zijn die lucratieve TV-contracten zo groot, dat er geld in het laatje komt wanneer er gevoetbald wordt. In ons land is dat maar 1/3de van de inkomsten. En er moest een duidelijk signaal vanuit de overheid komen, dan springen de clubs onder hun contract met Telenet en co uit", aldus Verschelden.

LEES OOK: ‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Vindt u het een logische beslissing van de Veiligheidsraad?

Meest recent

Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

5
5
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

98
98
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

174
174
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

273
273
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

66
66
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

245
245
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

397
397
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

65
65
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

357
357
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

339
339
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

155
155
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

809
809
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

270
270
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

569
569
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

110
110
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

205
205
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

82
82
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

85
85
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

37
37
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

80
80
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

627
627
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

92
92
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

100
100
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

258
258
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

1023
1023

Meer sportnieuws