Pro League haalt slag thuis: "Wilmès onder druk gezet door ministers"

309 stemmen
Pro League haalt slag thuis:

De Nationale Veiligheidsraad nam woensdag het besluit om alle professionele sportcompetities op te schorten tot minstens 31 juli. Wat er daarna zal gebeuren is nog onduidelijk, toch was men binnen de Pro League ongetwijfeld tevreden met dit signaal. Hierdoor zijn de clubs immers juridisch gedekt als de competitie officieel wordt stopgezet.


En dat is nodig nu de televisierechtenhouders dreigen met een rechtszaak om (een deel van) de televisiegelden terug te eisen. Vanuit de Pro League én de KBVB werd naar verluidt dan ook flink druk gezet op de regering, met name op premier Sophie Wilmès. "Vooral door haar ministers. Een aantal ministers hebben zich voor de kar laten spannen van de voetbalbond, er zijn heel wat telefoons gepleegd. Er werd zelfs gevraagd om het er snel tussen te pakken op de vorige Veiligheidsraad. Wilmès is daar toen niet in meegegaan. Ook vice-premier Koen Geens had geen oor naar zo'n speciale regeling voor de voetbalclubs", stelde Newsmonkey-journalist Wouter Verschelden bij Villa Politica.

Opvallend is wel dat op het moment dat de Veiligheidsraad de beslissing communiceerde, er in Duitsland groen licht werd gegeven voor een snelle hervatting van de Bundesliga. "Het gaat eigenlijk gewoon om geld, zoals altijd in het voetbal. In Duitsland zijn die lucratieve TV-contracten zo groot, dat er geld in het laatje komt wanneer er gevoetbald wordt. In ons land is dat maar 1/3de van de inkomsten. En er moest een duidelijk signaal vanuit de overheid komen, dan springen de clubs onder hun contract met Telenet en co uit", aldus Verschelden.

LEES OOK: Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Vindt u het een logische beslissing van de Veiligheidsraad?

Meest recent

Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

148
148
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

32
32
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

29
29
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

223
223
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

217
217
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

65
65
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

141
141
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

117
117
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

268
268
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

214
214
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

75
75
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

261
261
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

274
274
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

468
468
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

346
346
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

256
256
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

459
459
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

272
272
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

272
272
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

605
605
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

338
338
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

492
492
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

134
134

Meer sportnieuws