Pro League haalt slag thuis: "Wilmès onder druk gezet door ministers"

door
Pro League haalt slag thuis:

De Nationale Veiligheidsraad nam woensdag het besluit om alle professionele sportcompetities op te schorten tot minstens 31 juli. Wat er daarna zal gebeuren is nog onduidelijk, toch was men binnen de Pro League ongetwijfeld tevreden met dit signaal. Hierdoor zijn de clubs immers juridisch gedekt als de competitie officieel wordt stopgezet.


En dat is nodig nu de televisierechtenhouders dreigen met een rechtszaak om (een deel van) de televisiegelden terug te eisen. Vanuit de Pro League én de KBVB werd naar verluidt dan ook flink druk gezet op de regering, met name op premier Sophie Wilmès. "Vooral door haar ministers. Een aantal ministers hebben zich voor de kar laten spannen van de voetbalbond, er zijn heel wat telefoons gepleegd. Er werd zelfs gevraagd om het er snel tussen te pakken op de vorige Veiligheidsraad. Wilmès is daar toen niet in meegegaan. Ook vice-premier Koen Geens had geen oor naar zo'n speciale regeling voor de voetbalclubs", stelde Newsmonkey-journalist Wouter Verschelden bij Villa Politica.

Opvallend is wel dat op het moment dat de Veiligheidsraad de beslissing communiceerde, er in Duitsland groen licht werd gegeven voor een snelle hervatting van de Bundesliga. "Het gaat eigenlijk gewoon om geld, zoals altijd in het voetbal. In Duitsland zijn die lucratieve TV-contracten zo groot, dat er geld in het laatje komt wanneer er gevoetbald wordt. In ons land is dat maar 1/3de van de inkomsten. En er moest een duidelijk signaal vanuit de overheid komen, dan springen de clubs onder hun contract met Telenet en co uit", aldus Verschelden.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Vindt u het een logische beslissing van de Veiligheidsraad?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

28
28
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

18
18
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

26
26
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

39
39
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

38
38
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

33
33
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

288
288
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

126
126
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

35
35
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

86
86
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

406
406
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

176
176
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

69
69
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

359
359
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

357
357
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

292
292
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

362
362
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

493
493
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

373
373
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

126
126
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

719
719

Meer sportnieuws