'Géén terugwedstrijd promotiefinale: nieuw competitieformat nadert'

door
'Géén terugwedstrijd promotiefinale: nieuw competitieformat nadert'

Vanmiddag werd er door de veiligheidsraad beslist dat er tot 1 augustus al zeker niet meer zal worden gevoetbald, noch op professioneel vlak, noch op amateurniveau. Dat betekent dan ook dat het huidige JPL-seizoen er zo goed als zeker op zit. Maar er moeten door de Pro League straks nog wel enkele belangrijke knopen worden doorgehakt naar volgend seizoen toe.

Voornamelijk wat betreft het competitieformat. Want zo lijkt het weinig waarschijnlijk dat de terugwedstrijd in 1B tussen Beerschot en OH Leuven nog zal kunnen worden afgewerkt. Zo bevestigde de voorzitter van de Pro League, Peter Croonen, ook tegenover Radio 1: “Voor de promotiefinale van 1B lijkt het mij weinig waarschijnlijk dat daar een sportieve uitkomst mogelijk zal zijn. Daar zullen we dus een administratieve beslissing moeten nemen.”

Lees: Geen terugwedstrijd meer, en moet er een beslissing volgen waarin beide clubs zich kunnen vinden.  Een andere uitkomst dan beide clubs te laten promoveren, lijkt dan ook quasi onmogelijk. Indien we die lijn doortrekken, lijkt het ook een realistisch scenario dat WB in 1A zal blijven, en er dus zal moeten worden gesleuteld aan het competitieformat.

Onder meer daarover zullen dus straks zware knopen moeten worden doorgehakt, al zegt Croonen dat er al één en ander duidelijk zou zijn: “We moeten straks onder meer beslissen over degradatie, promotie en het competitieformat. De werkgroep moet dat allemaal voorbereiden, maar er is al veel werk geleverd”, stelde hij namelijk.




LEES OOK: De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Krijgen we een nieuw competitieformat?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

199
199
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

107
107
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

62
62
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

27
27
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

26
26
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

183
183
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

70
70
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

132
132
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

190
190
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

131
131
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

454
454
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

155
155
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

98
98
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

141
141
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

52
52
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

238
238
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

271
271
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

47
47
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

149
149
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

385
385
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws