'Géén terugwedstrijd promotiefinale: nieuw competitieformat nadert'

1452
'Géén terugwedstrijd promotiefinale: nieuw competitieformat nadert'

Vanmiddag werd er door de veiligheidsraad beslist dat er tot 1 augustus al zeker niet meer zal worden gevoetbald, noch op professioneel vlak, noch op amateurniveau. Dat betekent dan ook dat het huidige JPL-seizoen er zo goed als zeker op zit. Maar er moeten door de Pro League straks nog wel enkele belangrijke knopen worden doorgehakt naar volgend seizoen toe.

Voornamelijk wat betreft het competitieformat. Want zo lijkt het weinig waarschijnlijk dat de terugwedstrijd in 1B tussen Beerschot en OH Leuven nog zal kunnen worden afgewerkt. Zo bevestigde de voorzitter van de Pro League, Peter Croonen, ook tegenover Radio 1: “Voor de promotiefinale van 1B lijkt het mij weinig waarschijnlijk dat daar een sportieve uitkomst mogelijk zal zijn. Daar zullen we dus een administratieve beslissing moeten nemen.”

Lees: Geen terugwedstrijd meer, en moet er een beslissing volgen waarin beide clubs zich kunnen vinden.  Een andere uitkomst dan beide clubs te laten promoveren, lijkt dan ook quasi onmogelijk. Indien we die lijn doortrekken, lijkt het ook een realistisch scenario dat WB in 1A zal blijven, en er dus zal moeten worden gesleuteld aan het competitieformat.

Onder meer daarover zullen dus straks zware knopen moeten worden doorgehakt, al zegt Croonen dat er al één en ander duidelijk zou zijn: “We moeten straks onder meer beslissen over degradatie, promotie en het competitieformat. De werkgroep moet dat allemaal voorbereiden, maar er is al veel werk geleverd”, stelde hij namelijk.




LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Krijgen we een nieuw competitieformat?

Meest recent

‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

35
35
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

7
7
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

40
40
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

53
53
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

135
135
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

51
51
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

166
166
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

247
247
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

38
38
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

325
325
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

257
257
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

106
106
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

170
170
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

106
106
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

37
37
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

32
32
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

510
510
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

20
20

Meer sportnieuws