Henry dient stoutmoedige De Bruyne van antwoord: "Niet enkel assists tellen"

door
Henry dient stoutmoedige De Bruyne van antwoord:

Het seizoen in Engeland zit er nog niet op, want over Het Kanaal hoopt men nog steeds de actie te hervatten. Bij The Athletic besloten ze er echter niet langer op te wachten en nu al hun Speler van het Seizoen bekend te maken. En die keuze viel op niemand minder dan Kevin De Bruyne.

Hoewel de dominantie van Liverpool in zijn geheel niet te ontkennen valt, beloont het medium onze landgenoot van Manchester City dus voor zijn uitstekende individuele campagne. De Bruyne tikte in de Premier League voorlopig af op acht doelpunten en maar liefst 16 assists, fenomenale cijfers die ondanks het iets mindere teamsucces niet over het hoofd kunnen worden gezien.

In een reactie op zijn bekroning toonde King Kev zich tevreden met de onderscheiding, al klonk het toch meteen ook weer strijdvaardig. "16 assists is mooi, maar ik grapte al geregeld met Thierry Henry dat ik zijn record wil verbeteren", aldus de 74-voudige Rode Duivel. De 20 assists van de Fransman voor Arsenal in 2002-2003 werden tot op heden nog steeds niet overtroffen.

UPDATE 06/05

Kevin De Bruyne gaf onlangs openlijk toe dat het verbreken van het recordaantal assists op één seizoen in de Premier League een absoluut doel was geworden. Naar eigen zeggen had hij dit eerder al meegedeeld aan de huidige recordhouder, Thierry Henry. De Fransman beaamde dit in een Instagram Live van Puma, maar die zou de Rode Duivel toen ook een gepast antwoord hebben gegeven.

Zo stelde die namelijk met een knipoog: “De Bruyne zei dat hij mijn record van 20 assists op een seizoen wil verbreken. Hij heeft er nu 16, juist? Maar assists is niet alles wat telt. Toen hij me zei dat hij dat record wou pakken, heb ik hem gezegd dat hij daar ook nog 24 doelpunten moet bij doen (het aantal dat Henry scoorde toen hij voor het recordaantal assists tekende)”, lachte Henry.

LEES OOK: Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

Zal ( of zou) hij het record verbreken?

Meest recent

Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club zopas meegedeeld via de ...

43
43
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

72
72
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

23
23
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

342
342
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

27
27
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

20
20
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

30
30
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

80
80
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

287
287
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

183
183
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

619
619
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

83
83
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

272
272
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

74
74
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

92
92
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

467
467
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

446
446
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

382
382
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

388
388
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

96
96
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

23
23
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

373
373
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

234
234
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

59
59
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

675
675

Meer sportnieuws