Henry dient stoutmoedige De Bruyne van antwoord: "Niet enkel assists tellen"

960
Henry dient stoutmoedige De Bruyne van antwoord:

Het seizoen in Engeland zit er nog niet op, want over Het Kanaal hoopt men nog steeds de actie te hervatten. Bij The Athletic besloten ze er echter niet langer op te wachten en nu al hun Speler van het Seizoen bekend te maken. En die keuze viel op niemand minder dan Kevin De Bruyne.

Hoewel de dominantie van Liverpool in zijn geheel niet te ontkennen valt, beloont het medium onze landgenoot van Manchester City dus voor zijn uitstekende individuele campagne. De Bruyne tikte in de Premier League voorlopig af op acht doelpunten en maar liefst 16 assists, fenomenale cijfers die ondanks het iets mindere teamsucces niet over het hoofd kunnen worden gezien.

In een reactie op zijn bekroning toonde King Kev zich tevreden met de onderscheiding, al klonk het toch meteen ook weer strijdvaardig. "16 assists is mooi, maar ik grapte al geregeld met Thierry Henry dat ik zijn record wil verbeteren", aldus de 74-voudige Rode Duivel. De 20 assists van de Fransman voor Arsenal in 2002-2003 werden tot op heden nog steeds niet overtroffen.

UPDATE 06/05

Kevin De Bruyne gaf onlangs openlijk toe dat het verbreken van het recordaantal assists op één seizoen in de Premier League een absoluut doel was geworden. Naar eigen zeggen had hij dit eerder al meegedeeld aan de huidige recordhouder, Thierry Henry. De Fransman beaamde dit in een Instagram Live van Puma, maar die zou de Rode Duivel toen ook een gepast antwoord hebben gegeven.

Zo stelde die namelijk met een knipoog: “De Bruyne zei dat hij mijn record van 20 assists op een seizoen wil verbreken. Hij heeft er nu 16, juist? Maar assists is niet alles wat telt. Toen hij me zei dat hij dat record wou pakken, heb ik hem gezegd dat hij daar ook nog 24 doelpunten moet bij doen (het aantal dat Henry scoorde toen hij voor het recordaantal assists tekende)”, lachte Henry.

LEES OOK: Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Zal ( of zou) hij het record verbreken?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

27
27
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

29
29
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

96
96
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

73
73
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

40
40
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws