Henry dient stoutmoedige De Bruyne van antwoord: "Niet enkel assists tellen"

door
Henry dient stoutmoedige De Bruyne van antwoord:

Het seizoen in Engeland zit er nog niet op, want over Het Kanaal hoopt men nog steeds de actie te hervatten. Bij The Athletic besloten ze er echter niet langer op te wachten en nu al hun Speler van het Seizoen bekend te maken. En die keuze viel op niemand minder dan Kevin De Bruyne.

Hoewel de dominantie van Liverpool in zijn geheel niet te ontkennen valt, beloont het medium onze landgenoot van Manchester City dus voor zijn uitstekende individuele campagne. De Bruyne tikte in de Premier League voorlopig af op acht doelpunten en maar liefst 16 assists, fenomenale cijfers die ondanks het iets mindere teamsucces niet over het hoofd kunnen worden gezien.

In een reactie op zijn bekroning toonde King Kev zich tevreden met de onderscheiding, al klonk het toch meteen ook weer strijdvaardig. "16 assists is mooi, maar ik grapte al geregeld met Thierry Henry dat ik zijn record wil verbeteren", aldus de 74-voudige Rode Duivel. De 20 assists van de Fransman voor Arsenal in 2002-2003 werden tot op heden nog steeds niet overtroffen.

UPDATE 06/05

Kevin De Bruyne gaf onlangs openlijk toe dat het verbreken van het recordaantal assists op één seizoen in de Premier League een absoluut doel was geworden. Naar eigen zeggen had hij dit eerder al meegedeeld aan de huidige recordhouder, Thierry Henry. De Fransman beaamde dit in een Instagram Live van Puma, maar die zou de Rode Duivel toen ook een gepast antwoord hebben gegeven.

Zo stelde die namelijk met een knipoog: “De Bruyne zei dat hij mijn record van 20 assists op een seizoen wil verbreken. Hij heeft er nu 16, juist? Maar assists is niet alles wat telt. Toen hij me zei dat hij dat record wou pakken, heb ik hem gezegd dat hij daar ook nog 24 doelpunten moet bij doen (het aantal dat Henry scoorde toen hij voor het recordaantal assists tekende)”, lachte Henry.

LEES OOK: 12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Zal ( of zou) hij het record verbreken?

Meest recent

Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

98
98
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

4
4
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

67
67
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

111
111
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

659
659
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

130
130
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

265
265
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

380
380
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

112
112
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

250
250
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

311
311
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

62
62
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

533
533
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

439
439
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

179
179
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

485
485
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

463
463
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

87
87
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

388
388
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

617
617
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

235
235
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

279
279
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

313
313
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

391
391

Meer sportnieuws