In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

door
In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

Waar de Jupiler Pro League normaal gezien definitief wordt stopgezet wegens het coronavirus, staat de Bundesliga al weer in de startblokken. Het ziet er op dit moment naar uit dat de Duitse competitie halverwege mei hervat gaat worden. Volgens onder meer het gerenommeerde Reuters hebben de autoriteiten groen licht gegeven.


De wederopstart van de Bundesliga werd de voorbije dagen al concreet voorbereid met massale testen bij alle clubs. Van de meer dan 1700 geteste personen, waren slechts 10 positief. En dat blijkt dus voldoende om ook de deelstaten te overtuigen, zo meldt Reuters op basis van politieke bronnen. De federale overheid moet woensdag wel nog groen licht geven, maar zou ook achter de heropstart staan. In het weekend van 15, 16 en 17 mei zou de bal weer aan het rollen gaan in Duitsland.

De meeste clubs zijn ondertussen ook weer aan het trainen, weliswaar in kleine groepjes en onder de nodige voorwaarden. Dat de Duitsers zo'n haast hebben heeft bovendien alles met de financiën te maken. Wordt de Bundesliga namelijk niet uitgespeeld, dan hebben de clubs geen recht op de tv-gelden. En dat zou voor een reeks aan faillissementen kunnen zorgen.

UPDATE 06/05

De kogel is door de kerk: de Bundesliga start op opnieuw op half mei. De Duitse regering maakte bekend dat de competitie dan weer kan hervatten, uiteraard achter gesloten deuren. In Duitsland staan er nog negen speeldagen op het programma.

De voetballiefhebber kan de komende weken via televisie weer genieten van Axel Witsel, Thorgan Hazard & co. In België, Frankrijk en Nederland werd het seizoen ondertussen stopgezet, al moet dat op 15 mei nog officieel worden meegedeeld door de Pro League.

LEES OOK: Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Verrassend dat ze dit toestaan in Duitsland?

Meest recent

'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

102
102
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

67
67
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

46
46
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

243
243
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

284
284
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

90
90
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

42
42
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

168
168
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

364
364
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

224
224
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

366
366
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

179
179
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

130
130
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

228
228
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

369
369
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

143
143
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

590
590
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

225
225
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

186
186
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

184
184
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

375
375
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

413
413
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

174
174
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

98
98
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

68
68

Meer sportnieuws