In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

197 stemmen
In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

Waar de Jupiler Pro League normaal gezien definitief wordt stopgezet wegens het coronavirus, staat de Bundesliga al weer in de startblokken. Het ziet er op dit moment naar uit dat de Duitse competitie halverwege mei hervat gaat worden. Volgens onder meer het gerenommeerde Reuters hebben de autoriteiten groen licht gegeven.


De wederopstart van de Bundesliga werd de voorbije dagen al concreet voorbereid met massale testen bij alle clubs. Van de meer dan 1700 geteste personen, waren slechts 10 positief. En dat blijkt dus voldoende om ook de deelstaten te overtuigen, zo meldt Reuters op basis van politieke bronnen. De federale overheid moet woensdag wel nog groen licht geven, maar zou ook achter de heropstart staan. In het weekend van 15, 16 en 17 mei zou de bal weer aan het rollen gaan in Duitsland.

De meeste clubs zijn ondertussen ook weer aan het trainen, weliswaar in kleine groepjes en onder de nodige voorwaarden. Dat de Duitsers zo'n haast hebben heeft bovendien alles met de financiën te maken. Wordt de Bundesliga namelijk niet uitgespeeld, dan hebben de clubs geen recht op de tv-gelden. En dat zou voor een reeks aan faillissementen kunnen zorgen.

UPDATE 06/05

De kogel is door de kerk: de Bundesliga start op opnieuw op half mei. De Duitse regering maakte bekend dat de competitie dan weer kan hervatten, uiteraard achter gesloten deuren. In Duitsland staan er nog negen speeldagen op het programma.

De voetballiefhebber kan de komende weken via televisie weer genieten van Axel Witsel, Thorgan Hazard & co. In België, Frankrijk en Nederland werd het seizoen ondertussen stopgezet, al moet dat op 15 mei nog officieel worden meegedeeld door de Pro League.

LEES OOK: 'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Verrassend dat ze dit toestaan in Duitsland?

Meest recent

Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

3
3
Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

43
43
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

82
82
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

51
51
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

83
83
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

204
204
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

151
151
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

124
124
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

149
149
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

273
273
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

199
199
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

426
426
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

214
214
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

96
96
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

449
449
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

271
271
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

259
259
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

99
99
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

183
183
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

358
358
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

192
192
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

218
218
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

236
236

Meer sportnieuws