In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

door
In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

Waar de Jupiler Pro League normaal gezien definitief wordt stopgezet wegens het coronavirus, staat de Bundesliga al weer in de startblokken. Het ziet er op dit moment naar uit dat de Duitse competitie halverwege mei hervat gaat worden. Volgens onder meer het gerenommeerde Reuters hebben de autoriteiten groen licht gegeven.


De wederopstart van de Bundesliga werd de voorbije dagen al concreet voorbereid met massale testen bij alle clubs. Van de meer dan 1700 geteste personen, waren slechts 10 positief. En dat blijkt dus voldoende om ook de deelstaten te overtuigen, zo meldt Reuters op basis van politieke bronnen. De federale overheid moet woensdag wel nog groen licht geven, maar zou ook achter de heropstart staan. In het weekend van 15, 16 en 17 mei zou de bal weer aan het rollen gaan in Duitsland.

De meeste clubs zijn ondertussen ook weer aan het trainen, weliswaar in kleine groepjes en onder de nodige voorwaarden. Dat de Duitsers zo'n haast hebben heeft bovendien alles met de financiën te maken. Wordt de Bundesliga namelijk niet uitgespeeld, dan hebben de clubs geen recht op de tv-gelden. En dat zou voor een reeks aan faillissementen kunnen zorgen.

UPDATE 06/05

De kogel is door de kerk: de Bundesliga start op opnieuw op half mei. De Duitse regering maakte bekend dat de competitie dan weer kan hervatten, uiteraard achter gesloten deuren. In Duitsland staan er nog negen speeldagen op het programma.

De voetballiefhebber kan de komende weken via televisie weer genieten van Axel Witsel, Thorgan Hazard & co. In België, Frankrijk en Nederland werd het seizoen ondertussen stopgezet, al moet dat op 15 mei nog officieel worden meegedeeld door de Pro League.

LEES OOK: Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

🚀

Verrassend dat ze dit toestaan in Duitsland?

Meest recent

AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

6
6
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

13
13
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

14
14
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

48
48
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

88
88
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

28
28
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

262
262
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

52
52
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

166
166
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

72
72
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

97
97
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

83
83
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

328
328
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

307
307
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

267
267
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

60
60
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

67
67
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

60
60
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

295
295
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

499
499
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

188
188
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

129
129

Meer sportnieuws