In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

door
In Duitsland mag Bundesliga half mei weer hervatten

Waar de Jupiler Pro League normaal gezien definitief wordt stopgezet wegens het coronavirus, staat de Bundesliga al weer in de startblokken. Het ziet er op dit moment naar uit dat de Duitse competitie halverwege mei hervat gaat worden. Volgens onder meer het gerenommeerde Reuters hebben de autoriteiten groen licht gegeven.


De wederopstart van de Bundesliga werd de voorbije dagen al concreet voorbereid met massale testen bij alle clubs. Van de meer dan 1700 geteste personen, waren slechts 10 positief. En dat blijkt dus voldoende om ook de deelstaten te overtuigen, zo meldt Reuters op basis van politieke bronnen. De federale overheid moet woensdag wel nog groen licht geven, maar zou ook achter de heropstart staan. In het weekend van 15, 16 en 17 mei zou de bal weer aan het rollen gaan in Duitsland.

De meeste clubs zijn ondertussen ook weer aan het trainen, weliswaar in kleine groepjes en onder de nodige voorwaarden. Dat de Duitsers zo'n haast hebben heeft bovendien alles met de financiën te maken. Wordt de Bundesliga namelijk niet uitgespeeld, dan hebben de clubs geen recht op de tv-gelden. En dat zou voor een reeks aan faillissementen kunnen zorgen.

UPDATE 06/05

De kogel is door de kerk: de Bundesliga start op opnieuw op half mei. De Duitse regering maakte bekend dat de competitie dan weer kan hervatten, uiteraard achter gesloten deuren. In Duitsland staan er nog negen speeldagen op het programma.

De voetballiefhebber kan de komende weken via televisie weer genieten van Axel Witsel, Thorgan Hazard & co. In België, Frankrijk en Nederland werd het seizoen ondertussen stopgezet, al moet dat op 15 mei nog officieel worden meegedeeld door de Pro League.

LEES OOK: Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Verrassend dat ze dit toestaan in Duitsland?

Meest recent

Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

138
138
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

49
49
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

77
77
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

25
25
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

187
187
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

33
33
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

223
223
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

121
121
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

298
298
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

59
59
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

335
335
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

350
350
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

373
373
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

148
148
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

416
416
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

157
157
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

387
387
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

361
361
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

73
73
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

562
562
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

119
119
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

992
992
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

588
588
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

658
658
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

783
783

Meer sportnieuws