Veiligheidsraad bevestigt: "Beroeps- en amateursport geannuleerd tot 31 juli"

157 stemmen
Veiligheidsraad bevestigt:

Woensdag komt de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen om het verdere verloop van de exit-strategie uit te stippelen. In tegenstelling tot de vorige keer, staan nu ook de sportcompetities op de agenda. Voor het Belgisch voetbal wordt het dus opnieuw een belangrijke dag.

De Pro League wacht al een tijdje op een signaal vanuit de overheid, daardoor zijn de clubs immers juridisch ingedekt indien de competitie officieel wordt stopgezet. En de verwachting is dat dit signaal er woensdag ook zal komen. Zo weet VRT NWS op basis van politieke bronnen dat competitiewedstrijden weer mogelijk zijn vanaf augustus. Uiteraard nog zonder supporters, die zouden ten vroegste pas tegen oktober weer in het stadion toegelaten worden.

Indien deze informatie klopt, zal het afwerken van het huidige seizoen er niet meer inzitten. Iets waar het gros van de clubs ook lijkt op te hopen. De start van het komende seizoen zou echter niet in het gedrang komen. Maar dit scenario moet uiteraard nog goedgekeurd worden op de Veiligheidsraad en dus ook door alle deelstaten. Bovendien kan een nieuwe corona-golf dit plan helemaal overhoop halen.

UPDATE 13u50

Om 14u30 houdt premier Sophie Wilmès een persconferentie waarop de beslissingen van de Nationale Veiligheidsraad gecommuniceerd zullen worden, maar Het Laatste Nieuws meent nu al te weten dat er inderdaad besloten werd om tot en met 31 juli niet te voetballen. Het huidige seizoen zal dus niet uitgespeeld kunnen worden. Opvallende wending is dat er echter nog geen beslissing genomen werd of er daarna wél gespeeld zal kunnen worden. Dat betekent dat er dus over de start van volgend seizoen nog steeds geen duidelijkheid is.

UPDATE 14u30
Premier Sophie Wilmès heeft op de persconferentie van de Nationale Veiligheidsraad zoals verwacht bevestigt dat er tot en met 31 juli zeker niet gevoetbald zal worden. Alle beroeps- en amateursporten zijn tot die datum geannuleerd. Over wanneer er dan wel groepstrainingen of wedstrijden georganiseerd zullen mogen worden, kon Wilmès nog geen informatie geven. Dat zal de Veiligheidsraad op een later, nog nader te bepalen tijdstip bekijken.

LEES OOK: Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

🚀

Moet er snel een beslissing genomen worden over het hervatten van het voetbal?

Meest recent

'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

39
39
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

17
17
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

50
50
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

73
73
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

151
151
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

235
235
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

329
329
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

383
383
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

354
354
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

131
131
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

119
119
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

632
632
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

255
255
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

694
694
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

608
608
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

142
142
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

791
791
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

494
494
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

124
124
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

49
49
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

722
722
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

754
754
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

203
203
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

819
819
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

82
82

Meer sportnieuws