Veiligheidsraad bevestigt: "Beroeps- en amateursport geannuleerd tot 31 juli"

door
Veiligheidsraad bevestigt:

Woensdag komt de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen om het verdere verloop van de exit-strategie uit te stippelen. In tegenstelling tot de vorige keer, staan nu ook de sportcompetities op de agenda. Voor het Belgisch voetbal wordt het dus opnieuw een belangrijke dag.

De Pro League wacht al een tijdje op een signaal vanuit de overheid, daardoor zijn de clubs immers juridisch ingedekt indien de competitie officieel wordt stopgezet. En de verwachting is dat dit signaal er woensdag ook zal komen. Zo weet VRT NWS op basis van politieke bronnen dat competitiewedstrijden weer mogelijk zijn vanaf augustus. Uiteraard nog zonder supporters, die zouden ten vroegste pas tegen oktober weer in het stadion toegelaten worden.

Indien deze informatie klopt, zal het afwerken van het huidige seizoen er niet meer inzitten. Iets waar het gros van de clubs ook lijkt op te hopen. De start van het komende seizoen zou echter niet in het gedrang komen. Maar dit scenario moet uiteraard nog goedgekeurd worden op de Veiligheidsraad en dus ook door alle deelstaten. Bovendien kan een nieuwe corona-golf dit plan helemaal overhoop halen.

UPDATE 13u50

Om 14u30 houdt premier Sophie Wilmès een persconferentie waarop de beslissingen van de Nationale Veiligheidsraad gecommuniceerd zullen worden, maar Het Laatste Nieuws meent nu al te weten dat er inderdaad besloten werd om tot en met 31 juli niet te voetballen. Het huidige seizoen zal dus niet uitgespeeld kunnen worden. Opvallende wending is dat er echter nog geen beslissing genomen werd of er daarna wél gespeeld zal kunnen worden. Dat betekent dat er dus over de start van volgend seizoen nog steeds geen duidelijkheid is.

UPDATE 14u30
Premier Sophie Wilmès heeft op de persconferentie van de Nationale Veiligheidsraad zoals verwacht bevestigt dat er tot en met 31 juli zeker niet gevoetbald zal worden. Alle beroeps- en amateursporten zijn tot die datum geannuleerd. Over wanneer er dan wel groepstrainingen of wedstrijden georganiseerd zullen mogen worden, kon Wilmès nog geen informatie geven. Dat zal de Veiligheidsraad op een later, nog nader te bepalen tijdstip bekijken.

LEES OOK: 'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

Moet er snel een beslissing genomen worden over het hervatten van het voetbal?

Meest recent

Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

16
16
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

21
21
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

64
64
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

117
117
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

143
143
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

276
276
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

129
129
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

40
40
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

78
78
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

486
486
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

69
69
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

684
684
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

493
493
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

26
26
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

75
75
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

156
156
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

399
399
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

207
207
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

686
686
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

571
571
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

304
304
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

83
83
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

349
349
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

58
58

Meer sportnieuws