HLN: "Zeker geen voetbal tot augustus, nog geen beslissing over daarna"

door
HLN:

Woensdag komt de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen om het verdere verloop van de exit-strategie uit te stippelen. In tegenstelling tot de vorige keer, staan nu ook de sportcompetities op de agenda. Voor het Belgisch voetbal wordt het dus opnieuw een belangrijke dag.

De Pro League wacht al een tijdje op een signaal vanuit de overheid, daardoor zijn de clubs immers juridisch ingedekt indien de competitie officieel wordt stopgezet. En de verwachting is dat dit signaal er woensdag ook zal komen. Zo weet VRT NWS op basis van politieke bronnen dat competitiewedstrijden weer mogelijk zijn vanaf augustus. Uiteraard nog zonder supporters, die zouden ten vroegste pas tegen oktober weer in het stadion toegelaten worden.

Indien deze informatie klopt, zal het afwerken van het huidige seizoen er niet meer inzitten. Iets waar het gros van de clubs ook lijkt op te hopen. De start van het komende seizoen zou echter niet in het gedrang komen. Maar dit scenario moet uiteraard nog goedgekeurd worden op de Veiligheidsraad en dus ook door alle deelstaten. Bovendien kan een nieuwe corona-golf dit plan helemaal overhoop halen.

UPDATE 13u50
Om 14u30 houdt premier Sophie Wilmès een persconferentie waarop de beslissingen van de Nationale Veiligheidsraad gecommuniceerd zullen worden, maar Het Laatste Nieuws meent nu al te weten dat er inderdaad besloten werd om tot en met 31 juli niet te voetballen. Het huidige seizoen zal dus niet uitgespeeld kunnen worden. Opvallende wending is dat er echter nog geen beslissing genomen werd of er daarna wél gespeeld zal kunnen worden. Dat betekent dat er dus over de start van volgend seizoen nog steeds geen duidelijkheid is.

LEES OOK: 'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Goede beslissing?

Meest recent

Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

12
12
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

36
36
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

72
72
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

285
285
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

35
35
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

291
291
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

113
113
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

95
95
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

205
205
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

248
248
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

274
274
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

334
334
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

288
288
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

89
89
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

399
399
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

87
87
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

129
129
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

107
107
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

300
300
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

84
84
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

67
67
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

76
76
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

80
80
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

29
29

Meer sportnieuws