Martinez bekent kleur: steun voor Antwerp en gevolg

751 stemmen
Martinez bekent kleur: steun voor Antwerp en gevolg

Wordt er nog gevoetbald of niet? Terwijl het antwoord in veel Europese landen nog altijd bij voorkeur 'ja' lijkt te zijn, gaven ze er in Nederland en Frankrijk reeds de brui aan. De bedoeling is ook in ons land dat de stekker straks uit de Jupiler Pro League wordt getrokken, al is toch niet iedereen gewonnen voor dat idee.


De afgelopen dagen werd de verdeling van de Belgische clubs in twee kampen open en bloot op tafel gegooid. Vooral Antwerp-voorzitter Paul Gheysens uitte zich als een fervente tegenstander van het voorstel tot stopzetting, terwijl Charleroi-preses Mehdi Bayat die beslissing dan weer met hand en tand verdedigde. Die eerste zou alvast op de steun van onder meer Anderlecht en KRC Genk kunnen rekenen in zijn poging om de stillegging te boycotten. Nu komt daar evenwel nog een verrassende gezant bij, want bij Sky Sports pleitte bondscoach Roberto Martinez zowaar voor een hervatting van de actie.

"Als sportmensen moeten we erover nadenken wat berekende risico's te nemen als het veilig is, want het zal de maatschappij helpen als de sportwereld weer opgestart kan worden. Ik krijg het gevoel dat de spelers dat risico wel bereid zijn te nemen met de maatregelen die van kracht zijn in de Bundesliga of La Liga", aldus de Spanjaard. "Ik bedoel niet dat ze risico's moeten lopen of moeten riskeren dat het virus zich weer kan verspreiden. Ik bedoel het tegenovergestelde, dat we kunnen proberen iedereen zich een beetje beter te laten voelen. Er zijn veel mensen die hun leven riskeren op dit moment. En ik denk dat er ook voor sportmensen een rol weggelegd kan zijn om velen licht te doen zien aan het einde van de tunnel. Maar eerst moeten de overheden groen licht geven."

LEES OOK: Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Heeft Martinez gelijk?

Meest recent

Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

9
9
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

19
19
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

28
28
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

13
13
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

37
37
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

53
53
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

49
49
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

128
128
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

245
245
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

887
887
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

199
199
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

97
97
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

191
191
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

101
101
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

286
286
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

565
565
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

561
561
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

431
431
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

993
993
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

238
238
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

295
295
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

463
463
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

609
609

Meer sportnieuws