Martinez bekent kleur: steun voor Antwerp en gevolg

door
Martinez bekent kleur: steun voor Antwerp en gevolg

Wordt er nog gevoetbald of niet? Terwijl het antwoord in veel Europese landen nog altijd bij voorkeur 'ja' lijkt te zijn, gaven ze er in Nederland en Frankrijk reeds de brui aan. De bedoeling is ook in ons land dat de stekker straks uit de Jupiler Pro League wordt getrokken, al is toch niet iedereen gewonnen voor dat idee.


De afgelopen dagen werd de verdeling van de Belgische clubs in twee kampen open en bloot op tafel gegooid. Vooral Antwerp-voorzitter Paul Gheysens uitte zich als een fervente tegenstander van het voorstel tot stopzetting, terwijl Charleroi-preses Mehdi Bayat die beslissing dan weer met hand en tand verdedigde. Die eerste zou alvast op de steun van onder meer Anderlecht en KRC Genk kunnen rekenen in zijn poging om de stillegging te boycotten. Nu komt daar evenwel nog een verrassende gezant bij, want bij Sky Sports pleitte bondscoach Roberto Martinez zowaar voor een hervatting van de actie.

"Als sportmensen moeten we erover nadenken wat berekende risico's te nemen als het veilig is, want het zal de maatschappij helpen als de sportwereld weer opgestart kan worden. Ik krijg het gevoel dat de spelers dat risico wel bereid zijn te nemen met de maatregelen die van kracht zijn in de Bundesliga of La Liga", aldus de Spanjaard. "Ik bedoel niet dat ze risico's moeten lopen of moeten riskeren dat het virus zich weer kan verspreiden. Ik bedoel het tegenovergestelde, dat we kunnen proberen iedereen zich een beetje beter te laten voelen. Er zijn veel mensen die hun leven riskeren op dit moment. En ik denk dat er ook voor sportmensen een rol weggelegd kan zijn om velen licht te doen zien aan het einde van de tunnel. Maar eerst moeten de overheden groen licht geven."

LEES OOK: Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Heeft Martinez gelijk?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

42
42
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

46
46
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

18
18
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

86
86
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

34
34
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

107
107
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

60
60
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

115
115
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

181
181
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

76
76
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

32
32
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

175
175
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

99
99
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

41
41
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

147
147
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

33
33
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

68
68
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

76
76
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

123
123
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

154
154
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

209
209
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

315
315
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws