Martinez bekent kleur: steun voor Antwerp en gevolg

751 stemmen
Martinez bekent kleur: steun voor Antwerp en gevolg

Wordt er nog gevoetbald of niet? Terwijl het antwoord in veel Europese landen nog altijd bij voorkeur 'ja' lijkt te zijn, gaven ze er in Nederland en Frankrijk reeds de brui aan. De bedoeling is ook in ons land dat de stekker straks uit de Jupiler Pro League wordt getrokken, al is toch niet iedereen gewonnen voor dat idee.


De afgelopen dagen werd de verdeling van de Belgische clubs in twee kampen open en bloot op tafel gegooid. Vooral Antwerp-voorzitter Paul Gheysens uitte zich als een fervente tegenstander van het voorstel tot stopzetting, terwijl Charleroi-preses Mehdi Bayat die beslissing dan weer met hand en tand verdedigde. Die eerste zou alvast op de steun van onder meer Anderlecht en KRC Genk kunnen rekenen in zijn poging om de stillegging te boycotten. Nu komt daar evenwel nog een verrassende gezant bij, want bij Sky Sports pleitte bondscoach Roberto Martinez zowaar voor een hervatting van de actie.

"Als sportmensen moeten we erover nadenken wat berekende risico's te nemen als het veilig is, want het zal de maatschappij helpen als de sportwereld weer opgestart kan worden. Ik krijg het gevoel dat de spelers dat risico wel bereid zijn te nemen met de maatregelen die van kracht zijn in de Bundesliga of La Liga", aldus de Spanjaard. "Ik bedoel niet dat ze risico's moeten lopen of moeten riskeren dat het virus zich weer kan verspreiden. Ik bedoel het tegenovergestelde, dat we kunnen proberen iedereen zich een beetje beter te laten voelen. Er zijn veel mensen die hun leven riskeren op dit moment. En ik denk dat er ook voor sportmensen een rol weggelegd kan zijn om velen licht te doen zien aan het einde van de tunnel. Maar eerst moeten de overheden groen licht geven."

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Heeft Martinez gelijk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

14
14
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer op til'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

2
2
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

88
88
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

104
104
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

116
116
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

305
305
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

37
37
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

37
37
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

81
81
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

84
84
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

65
65
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

232
232
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

160
160
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

286
286
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

221
221
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

352
352
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

484
484
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

219
219
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

79
79
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

82
82
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

94
94
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

167
167
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

221
221
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

328
328
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

627
627

Meer sportnieuws