'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

door
'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

Ook het tweede seizoen van Standard onder Michel Preud'homme was geen geslaagde jaargang. Op financieel vlak hebben de Rouches ook weinig overschot, maar desondanks wil men op Sclessin de nodige sportieve injecties aanbrengen. Zo wordt de Marokkaanse aanvallende middenvelder Achraf Bencharki al een tijdje gelinkt aan Standard.


De 25-jarige Bencharki is niet meteen een grote naam in het Europese voetbal. Enkel in het seizoen 18-19 kwam hij op huurbasis uit voor het Franse RC Lens, nadat Bencharki naam maakte in Marokko (MAS Fes en Wydad AC) en Saudi-Arabië (Al Hilal). Na zijn éénjarige passage in Europa kwam de Egyptische topclub Zamalek aankloppen, en daar ontbolsterde het grote talent helemaal. De Egyptische Super Cup, Beker én CAF Super Cup. Bencharki reeg de prijzen aan elkaar in Egypte, en hij had overal een groot aandeel in. (lees verder onder de foto)



RENTREE BIJ MAROKKO

En daarom kwam ook stilaan een rentree in de Marokkaanse nationale ploeg ter sprake. Bencharki telt 8 A-caps voor zijn geboorteland, maar sinds januari 2018 bleven nieuwe selecties steeds uit. Mustapha Hadji, assistent-bondscoach van Marokko, verklaarde onlangs aan het Griekse Sport 24 dat Bencharki mocht hopen op een nieuwe oproeping. “Hij is nog jong en heeft geweldige kwaliteiten. Hij speelt erg goed in Egypte, maar als hij zijn talenten helemaal wil ontplooien, dan moet hij Zamalek verlaten en in Europa gaan voetballen.”

CONCURRENT VOOR LESTIENNE 

De uitspraak van Hadji klinkt dus als muziek in de oren van Standard, dat ook te kampen heeft met de concurrentie van Montpellier, OGC Nice, Strasbourg, Olympiakos en Trabzonspor. Bencharki is een snelle, technische aanvallende middenvelder, die bovendien over een neus voor doelpunten beschikt. Dit seizoen werd de 25-jarige vooral uitgespeeld op de linkerflank, waar hij met zijn creativiteit en scherp vizier meermaals brokken maakte. Daarom kan Bencharki bij Standard een flinke concurrent worden voor Maxime Lestienne, die dit seizoen het vaakst als linker aanvaller speelde. 

BESTE SPELER VAN DE CAF 

Uiteraard zal de aanpassing van de Egyptische Premier League naar de Jupiler Pro League best pittig zijn, maar tijdens zijn huurbeurt aan RC Lens kon Bencharki ook wel aardige zaken etaleren. Bovendien werd de Marokkaan omschreven als de beste speler van de actuele Afrikaanse Champions League, waar Zamalek de halve finales haalde en zonder het coronavirus aardig op weg was naar de eindwinst. In de CAF scoorde Bencharki maar liefst 4 doelpunten, waarvoor hij maar 10 kansen nodig had. Dat is een omzetratio van 40%, en dat toch op een aardig niveau. Ter vergelijking: dat percentage van Lestienne ligt op 13% dit seizoen. (lees verder onder de foto)



1,2 MILJOEN EURO OP JAARBASIS

Talent heeft Bencharki zat, dat bewees hij bij elke club waar hij onder contract lag. Het is maar de vraag waar de sportieve ambities van de Marokkaan zich bevinden, want bij Zamalek verdient hij erg goed zijn brood. Bij zijn vorige werkgever Al Hilal schommelde het loon van Bencharki rond de 1,2 miljoen euro op jaarbasis, dat zal nu wellicht nog een pak hoger liggen. Zijn marktwaarde bedraagt wel amper 800 duizend euro, wat zijn pittige salariseisen ietwat kan compenseren. Het is maar de vraag of Standard zo diep in de geldbuidel wil tasten.

LEES OOK: Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Moet Standard hem aankopen?

Meest recent

'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

3
3
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

21
21
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

66
66
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

86
86
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

117
117
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

340
340
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

408
408
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

64
64
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

112
112
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

356
356
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

438
438
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

277
277
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

227
227
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

76
76
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

237
237
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

235
235
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

215
215
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

75
75
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

368
368
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

167
167
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

605
605
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

312
312
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

567
567
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

780
780
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

362
362

Meer sportnieuws