'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

door
'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

Ook het tweede seizoen van Standard onder Michel Preud'homme was geen geslaagde jaargang. Op financieel vlak hebben de Rouches ook weinig overschot, maar desondanks wil men op Sclessin de nodige sportieve injecties aanbrengen. Zo wordt de Marokkaanse aanvallende middenvelder Achraf Bencharki al een tijdje gelinkt aan Standard.


De 25-jarige Bencharki is niet meteen een grote naam in het Europese voetbal. Enkel in het seizoen 18-19 kwam hij op huurbasis uit voor het Franse RC Lens, nadat Bencharki naam maakte in Marokko (MAS Fes en Wydad AC) en Saudi-Arabië (Al Hilal). Na zijn éénjarige passage in Europa kwam de Egyptische topclub Zamalek aankloppen, en daar ontbolsterde het grote talent helemaal. De Egyptische Super Cup, Beker én CAF Super Cup. Bencharki reeg de prijzen aan elkaar in Egypte, en hij had overal een groot aandeel in. (lees verder onder de foto)



RENTREE BIJ MAROKKO

En daarom kwam ook stilaan een rentree in de Marokkaanse nationale ploeg ter sprake. Bencharki telt 8 A-caps voor zijn geboorteland, maar sinds januari 2018 bleven nieuwe selecties steeds uit. Mustapha Hadji, assistent-bondscoach van Marokko, verklaarde onlangs aan het Griekse Sport 24 dat Bencharki mocht hopen op een nieuwe oproeping. “Hij is nog jong en heeft geweldige kwaliteiten. Hij speelt erg goed in Egypte, maar als hij zijn talenten helemaal wil ontplooien, dan moet hij Zamalek verlaten en in Europa gaan voetballen.”

CONCURRENT VOOR LESTIENNE 

De uitspraak van Hadji klinkt dus als muziek in de oren van Standard, dat ook te kampen heeft met de concurrentie van Montpellier, OGC Nice, Strasbourg, Olympiakos en Trabzonspor. Bencharki is een snelle, technische aanvallende middenvelder, die bovendien over een neus voor doelpunten beschikt. Dit seizoen werd de 25-jarige vooral uitgespeeld op de linkerflank, waar hij met zijn creativiteit en scherp vizier meermaals brokken maakte. Daarom kan Bencharki bij Standard een flinke concurrent worden voor Maxime Lestienne, die dit seizoen het vaakst als linker aanvaller speelde. 

BESTE SPELER VAN DE CAF 

Uiteraard zal de aanpassing van de Egyptische Premier League naar de Jupiler Pro League best pittig zijn, maar tijdens zijn huurbeurt aan RC Lens kon Bencharki ook wel aardige zaken etaleren. Bovendien werd de Marokkaan omschreven als de beste speler van de actuele Afrikaanse Champions League, waar Zamalek de halve finales haalde en zonder het coronavirus aardig op weg was naar de eindwinst. In de CAF scoorde Bencharki maar liefst 4 doelpunten, waarvoor hij maar 10 kansen nodig had. Dat is een omzetratio van 40%, en dat toch op een aardig niveau. Ter vergelijking: dat percentage van Lestienne ligt op 13% dit seizoen. (lees verder onder de foto)



1,2 MILJOEN EURO OP JAARBASIS

Talent heeft Bencharki zat, dat bewees hij bij elke club waar hij onder contract lag. Het is maar de vraag waar de sportieve ambities van de Marokkaan zich bevinden, want bij Zamalek verdient hij erg goed zijn brood. Bij zijn vorige werkgever Al Hilal schommelde het loon van Bencharki rond de 1,2 miljoen euro op jaarbasis, dat zal nu wellicht nog een pak hoger liggen. Zijn marktwaarde bedraagt wel amper 800 duizend euro, wat zijn pittige salariseisen ietwat kan compenseren. Het is maar de vraag of Standard zo diep in de geldbuidel wil tasten.

LEES OOK: Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Moet Standard hem aankopen?

Meest recent

Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

34
34
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

124
124
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

92
92
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

147
147
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

190
190
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

396
396
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

79
79
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

145
145
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

180
180
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

89
89
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

48
48
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

83
83
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

126
126
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

42
42
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

77
77
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

208
208
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

57
57
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

554
554
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

248
248
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

49
49
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

180
180
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

235
235

Meer sportnieuws