'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

489 stemmen
'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

Ook het tweede seizoen van Standard onder Michel Preud'homme was geen geslaagde jaargang. Op financieel vlak hebben de Rouches ook weinig overschot, maar desondanks wil men op Sclessin de nodige sportieve injecties aanbrengen. Zo wordt de Marokkaanse aanvallende middenvelder Achraf Bencharki al een tijdje gelinkt aan Standard.


De 25-jarige Bencharki is niet meteen een grote naam in het Europese voetbal. Enkel in het seizoen 18-19 kwam hij op huurbasis uit voor het Franse RC Lens, nadat Bencharki naam maakte in Marokko (MAS Fes en Wydad AC) en Saudi-Arabië (Al Hilal). Na zijn éénjarige passage in Europa kwam de Egyptische topclub Zamalek aankloppen, en daar ontbolsterde het grote talent helemaal. De Egyptische Super Cup, Beker én CAF Super Cup. Bencharki reeg de prijzen aan elkaar in Egypte, en hij had overal een groot aandeel in. (lees verder onder de foto)



RENTREE BIJ MAROKKO

En daarom kwam ook stilaan een rentree in de Marokkaanse nationale ploeg ter sprake. Bencharki telt 8 A-caps voor zijn geboorteland, maar sinds januari 2018 bleven nieuwe selecties steeds uit. Mustapha Hadji, assistent-bondscoach van Marokko, verklaarde onlangs aan het Griekse Sport 24 dat Bencharki mocht hopen op een nieuwe oproeping. “Hij is nog jong en heeft geweldige kwaliteiten. Hij speelt erg goed in Egypte, maar als hij zijn talenten helemaal wil ontplooien, dan moet hij Zamalek verlaten en in Europa gaan voetballen.”

CONCURRENT VOOR LESTIENNE 

De uitspraak van Hadji klinkt dus als muziek in de oren van Standard, dat ook te kampen heeft met de concurrentie van Montpellier, OGC Nice, Strasbourg, Olympiakos en Trabzonspor. Bencharki is een snelle, technische aanvallende middenvelder, die bovendien over een neus voor doelpunten beschikt. Dit seizoen werd de 25-jarige vooral uitgespeeld op de linkerflank, waar hij met zijn creativiteit en scherp vizier meermaals brokken maakte. Daarom kan Bencharki bij Standard een flinke concurrent worden voor Maxime Lestienne, die dit seizoen het vaakst als linker aanvaller speelde. 

BESTE SPELER VAN DE CAF 

Uiteraard zal de aanpassing van de Egyptische Premier League naar de Jupiler Pro League best pittig zijn, maar tijdens zijn huurbeurt aan RC Lens kon Bencharki ook wel aardige zaken etaleren. Bovendien werd de Marokkaan omschreven als de beste speler van de actuele Afrikaanse Champions League, waar Zamalek de halve finales haalde en zonder het coronavirus aardig op weg was naar de eindwinst. In de CAF scoorde Bencharki maar liefst 4 doelpunten, waarvoor hij maar 10 kansen nodig had. Dat is een omzetratio van 40%, en dat toch op een aardig niveau. Ter vergelijking: dat percentage van Lestienne ligt op 13% dit seizoen. (lees verder onder de foto)



1,2 MILJOEN EURO OP JAARBASIS

Talent heeft Bencharki zat, dat bewees hij bij elke club waar hij onder contract lag. Het is maar de vraag waar de sportieve ambities van de Marokkaan zich bevinden, want bij Zamalek verdient hij erg goed zijn brood. Bij zijn vorige werkgever Al Hilal schommelde het loon van Bencharki rond de 1,2 miljoen euro op jaarbasis, dat zal nu wellicht nog een pak hoger liggen. Zijn marktwaarde bedraagt wel amper 800 duizend euro, wat zijn pittige salariseisen ietwat kan compenseren. Het is maar de vraag of Standard zo diep in de geldbuidel wil tasten.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"
293

Moet Standard hem aankopen?

Meest recent

'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

14
14
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

16
16
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

47
47
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

183
183
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

69
69
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

206
206
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

290
290
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

191
191
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

611
611
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

306
306
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

243
243
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

267
267
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

69
69
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

497
497
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

89
89
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

281
281
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

252
252
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

315
315
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1201
1201
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

555
555
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

184
184
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

104
104
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

258
258
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

241
241
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

651
651

Meer sportnieuws