'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

door
'Standard wil pittige concurrent voor Lestienne aantrekken'

Ook het tweede seizoen van Standard onder Michel Preud'homme was geen geslaagde jaargang. Op financieel vlak hebben de Rouches ook weinig overschot, maar desondanks wil men op Sclessin de nodige sportieve injecties aanbrengen. Zo wordt de Marokkaanse aanvallende middenvelder Achraf Bencharki al een tijdje gelinkt aan Standard.


De 25-jarige Bencharki is niet meteen een grote naam in het Europese voetbal. Enkel in het seizoen 18-19 kwam hij op huurbasis uit voor het Franse RC Lens, nadat Bencharki naam maakte in Marokko (MAS Fes en Wydad AC) en Saudi-Arabië (Al Hilal). Na zijn éénjarige passage in Europa kwam de Egyptische topclub Zamalek aankloppen, en daar ontbolsterde het grote talent helemaal. De Egyptische Super Cup, Beker én CAF Super Cup. Bencharki reeg de prijzen aan elkaar in Egypte, en hij had overal een groot aandeel in. (lees verder onder de foto)



RENTREE BIJ MAROKKO

En daarom kwam ook stilaan een rentree in de Marokkaanse nationale ploeg ter sprake. Bencharki telt 8 A-caps voor zijn geboorteland, maar sinds januari 2018 bleven nieuwe selecties steeds uit. Mustapha Hadji, assistent-bondscoach van Marokko, verklaarde onlangs aan het Griekse Sport 24 dat Bencharki mocht hopen op een nieuwe oproeping. “Hij is nog jong en heeft geweldige kwaliteiten. Hij speelt erg goed in Egypte, maar als hij zijn talenten helemaal wil ontplooien, dan moet hij Zamalek verlaten en in Europa gaan voetballen.”

CONCURRENT VOOR LESTIENNE 

De uitspraak van Hadji klinkt dus als muziek in de oren van Standard, dat ook te kampen heeft met de concurrentie van Montpellier, OGC Nice, Strasbourg, Olympiakos en Trabzonspor. Bencharki is een snelle, technische aanvallende middenvelder, die bovendien over een neus voor doelpunten beschikt. Dit seizoen werd de 25-jarige vooral uitgespeeld op de linkerflank, waar hij met zijn creativiteit en scherp vizier meermaals brokken maakte. Daarom kan Bencharki bij Standard een flinke concurrent worden voor Maxime Lestienne, die dit seizoen het vaakst als linker aanvaller speelde. 

BESTE SPELER VAN DE CAF 

Uiteraard zal de aanpassing van de Egyptische Premier League naar de Jupiler Pro League best pittig zijn, maar tijdens zijn huurbeurt aan RC Lens kon Bencharki ook wel aardige zaken etaleren. Bovendien werd de Marokkaan omschreven als de beste speler van de actuele Afrikaanse Champions League, waar Zamalek de halve finales haalde en zonder het coronavirus aardig op weg was naar de eindwinst. In de CAF scoorde Bencharki maar liefst 4 doelpunten, waarvoor hij maar 10 kansen nodig had. Dat is een omzetratio van 40%, en dat toch op een aardig niveau. Ter vergelijking: dat percentage van Lestienne ligt op 13% dit seizoen. (lees verder onder de foto)



1,2 MILJOEN EURO OP JAARBASIS

Talent heeft Bencharki zat, dat bewees hij bij elke club waar hij onder contract lag. Het is maar de vraag waar de sportieve ambities van de Marokkaan zich bevinden, want bij Zamalek verdient hij erg goed zijn brood. Bij zijn vorige werkgever Al Hilal schommelde het loon van Bencharki rond de 1,2 miljoen euro op jaarbasis, dat zal nu wellicht nog een pak hoger liggen. Zijn marktwaarde bedraagt wel amper 800 duizend euro, wat zijn pittige salariseisen ietwat kan compenseren. Het is maar de vraag of Standard zo diep in de geldbuidel wil tasten.

LEES OOK: Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Moet Standard hem aankopen?

Meest recent

AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

300
300
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

601
601
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

735
735
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

799
799
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

990
990
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1321
1321
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1558
1558
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1002
1002
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

21
21
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

894
894
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

222
222
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

157
157
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

83
83
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

155
155
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

216
216
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

70
70
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

339
339
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

57
57
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

180
180
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

309
309
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

147
147
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

164
164
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

277
277
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

115
115

Meer sportnieuws