De Witte over noodfonds: "Moet Club Brugge gelijk geven"

door
De Witte over noodfonds:

Op de Algemene Vergadering die werd uitgesteld naar 15 mei, zal de Pro League enkele zware knopen moeten doorhakken. Sowieso vindt dan de stemming plaats over het stopzetten van de competitie. Maar ook het veelbesproken 'solidariteitsfonds' zal dan ter sprake komen.


De bedoeling van dat fonds is dat de clubs die bevoordeeld worden door de stopzetting van het seizoen, met andere woorden: degenen die een Europees ticket krijgen, een deel van de Europese inkomsten afstaan aan de andere ploegen uit de JPL. Maar niet iedereen was daar even enthousiast voor. Club Brugge schoot het voorstel eerder al af bij monde van Vincent Mannaert. De manager stelde dat Blauw-Zwart niet moest opdraaien voor de financiële problemen van andere ploegen onder het mom van de coronacrisis.

AA Gent zou inmiddels wel bereid zijn om bij te dragen, al vindt voorzitter Ivan De Witte dat de rivalen uit Brugge ook een punt hebben. "Op dit moment is het à la guerre comme à la guerre. We moeten naar een noodfonds gaan zodat iedereen binnen de Pro League zich in een finale oplossing kan vinden. Natuurlijk moet dat fonds geen slecht beheer opvangen. Ik geef Club Brugge gelijk als ze zeggen dat andere clubs niet moeten instaan voor slecht beheer", werd De Witte geciteerd bij Sporza.

LEES OOK: Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

Indien zo'n fonds er komt, moeten alle clubs evenveel geld krijgen ...

Meest recent

'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

10
10
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

95
95
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

73
73
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

223
223
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

291
291
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

265
265
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

104
104
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

89
89
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

91
91
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

64
64
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

57
57
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

66
66
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

203
203
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

224
224
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

213
213
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

184
184
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

290
290
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

53
53
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

93
93

Meer sportnieuws