Tau nog een seizoen langer bij Club Brugge?

1177
Tau nog een seizoen langer bij Club Brugge?

Na een jaartje te hebben uitgeblonken bij Union in de Proximus League, werd Percy Tau vorige zomer beloond met een fraaie transfer. Zo belandde de Zuid-Afrikaanse aanvaller op huurbasis bij Club Brugge. Volgend seizoen keert hij normaal gezien terug naar moederclub Brighton and Hove Albion, maar wat er dan zal gebeuren met Tau staat nog niet vast.


Brighton plukte de 25-jarige international in 2018 weg bij het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns, maar sindsdien speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor die club. Tau kwam tot dusver immers niet in aanmerking voor de gewenste werkvergunningen. Maar volgens Goal.com kan daar naar volgend seizoen toe verandering in komen. Eén van de voorwaarden voor die vergunning, is dat de speler de voorbije twee seizoenen aantrad in minsten 75% van de interlands van zijn land. En dat is bij Tau het geval.

Daarnaast moet een speler voldoende 'waarde en ervaring' hebben. Tau speelde de voorbije maanden in de Champions en Europa League, bovendien is hij goed op weg om de titel te pakken met Club Brugge. Dat zou normaal gezien moeten volstaan om een werkvergunning te krijgen. Indien dat niet het geval is, zou hij volgens Goal.com opnieuw verhuurd worden.

Of Club Brugge daar opnieuw voor in aanmerking komt is niet geweten. Voor de onderbreking van het seizoen was Tau niet altijd meer zeker van een basisplaats, wat hem allicht zal doen twijfelen. Bovendien is de kans reëel dat Brighton hem dan liever onderbrengt in één van de grotere competities. Maar helemaal uitgesloten lijkt een verlengd verblijf op dit moment niet.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Club moet proberen om Tau langer te houden ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

4
4
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

24
24
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

66
66
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

18
18
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

35
35
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

51
51
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

83
83
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

108
108
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

261
261
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

541
541
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

136
136
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

76
76
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

176
176
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

320
320
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

621
621
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

570
570
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

99
99

Meer sportnieuws