Tau nog een seizoen langer bij Club Brugge?

1177 stemmen
Tau nog een seizoen langer bij Club Brugge?

Na een jaartje te hebben uitgeblonken bij Union in de Proximus League, werd Percy Tau vorige zomer beloond met een fraaie transfer. Zo belandde de Zuid-Afrikaanse aanvaller op huurbasis bij Club Brugge. Volgend seizoen keert hij normaal gezien terug naar moederclub Brighton and Hove Albion, maar wat er dan zal gebeuren met Tau staat nog niet vast.


Brighton plukte de 25-jarige international in 2018 weg bij het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns, maar sindsdien speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor die club. Tau kwam tot dusver immers niet in aanmerking voor de gewenste werkvergunningen. Maar volgens Goal.com kan daar naar volgend seizoen toe verandering in komen. Eén van de voorwaarden voor die vergunning, is dat de speler de voorbije twee seizoenen aantrad in minsten 75% van de interlands van zijn land. En dat is bij Tau het geval.

Daarnaast moet een speler voldoende 'waarde en ervaring' hebben. Tau speelde de voorbije maanden in de Champions en Europa League, bovendien is hij goed op weg om de titel te pakken met Club Brugge. Dat zou normaal gezien moeten volstaan om een werkvergunning te krijgen. Indien dat niet het geval is, zou hij volgens Goal.com opnieuw verhuurd worden.

Of Club Brugge daar opnieuw voor in aanmerking komt is niet geweten. Voor de onderbreking van het seizoen was Tau niet altijd meer zeker van een basisplaats, wat hem allicht zal doen twijfelen. Bovendien is de kans reëel dat Brighton hem dan liever onderbrengt in één van de grotere competities. Maar helemaal uitgesloten lijkt een verlengd verblijf op dit moment niet.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Club moet proberen om Tau langer te houden ...

Meest recent

Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

1
1
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

5
5
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

18
18
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

20
20
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

48
48
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

161
161
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

148
148
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

87
87
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

502
502
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

292
292
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

467
467
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

64
64
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

359
359
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

164
164
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

103
103
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

545
545
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

83
83
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

641
641
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

942
942
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

334
334
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

1006
1006
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

639
639
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

159
159
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1055
1055

Meer sportnieuws