Tau nog een seizoen langer bij Club Brugge?

1177 stemmen
Tau nog een seizoen langer bij Club Brugge?

Na een jaartje te hebben uitgeblonken bij Union in de Proximus League, werd Percy Tau vorige zomer beloond met een fraaie transfer. Zo belandde de Zuid-Afrikaanse aanvaller op huurbasis bij Club Brugge. Volgend seizoen keert hij normaal gezien terug naar moederclub Brighton and Hove Albion, maar wat er dan zal gebeuren met Tau staat nog niet vast.


Brighton plukte de 25-jarige international in 2018 weg bij het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns, maar sindsdien speelde hij nog geen enkele officiële wedstrijd voor die club. Tau kwam tot dusver immers niet in aanmerking voor de gewenste werkvergunningen. Maar volgens Goal.com kan daar naar volgend seizoen toe verandering in komen. Eén van de voorwaarden voor die vergunning, is dat de speler de voorbije twee seizoenen aantrad in minsten 75% van de interlands van zijn land. En dat is bij Tau het geval.

Daarnaast moet een speler voldoende 'waarde en ervaring' hebben. Tau speelde de voorbije maanden in de Champions en Europa League, bovendien is hij goed op weg om de titel te pakken met Club Brugge. Dat zou normaal gezien moeten volstaan om een werkvergunning te krijgen. Indien dat niet het geval is, zou hij volgens Goal.com opnieuw verhuurd worden.

Of Club Brugge daar opnieuw voor in aanmerking komt is niet geweten. Voor de onderbreking van het seizoen was Tau niet altijd meer zeker van een basisplaats, wat hem allicht zal doen twijfelen. Bovendien is de kans reëel dat Brighton hem dan liever onderbrengt in één van de grotere competities. Maar helemaal uitgesloten lijkt een verlengd verblijf op dit moment niet.

LEES OOK: 'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Club moet proberen om Tau langer te houden ...

Meest recent

'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

12
12
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

8
8
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

41
41
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

133
133
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

154
154
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

105
105
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

44
44
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

41
41
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

96
96
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

214
214
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

156
156
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

68
68
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

57
57
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

71
71
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

559
559
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

613
613
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

143
143
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

424
424
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

185
185
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

285
285
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

249
249
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1244
1244
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

89
89
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

495
495
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

353
353

Meer sportnieuws