Zorgt solidariteitsfonds voor degradatie Waasland-Beveren?

door
Zorgt solidariteitsfonds voor degradatie Waasland-Beveren?

Er werd enkele weken geleden nog hard gelachen met het voorstel van RSC Anderlecht voor een solidariteitsfonds, maar in andere landen in Europa werd dit ook al concreet. De afgelopen dagen schaarde ook KRC Genk zich achter het idee van Karel Van Eetvelt en de Pro League gaat mee in dat verhaal.

Club Brugge, AA Gent, Sporting Charleroi, Standard en Royal Antwerp FC zullen een bepaald deel van hun Europese inkomsten in een solidariteitsfonds steken. Daarvan zou het grootste deel naar Genk, Anderlecht, Waasland-Beveren en Antwerp gaan. Nochtans is Waasland-Beveren vooral gelukkig met de stopzetting van de competitie, want zij degraderen daardoor niet. Antwerp krijgt geen rechtstreeks Europees ticket en Anderlecht en Genk kunnen hun Europese kansen niet verdedigen. Vooral die laatste twee zijn de grote sportieve slachtoffers van de stopzetting.

Het geld gaat niet enkel naar hen, Het Nieuwsblad weet dat ook de andere clubs uit Eerste Klasse A een deel van dat bedrag zullen ontvangen. Er moet nog over de verdeelsleutel beslist worden.

UPDATE 22u50

Het lijkt erop dat het solidariteitsfonds voor de verdeling van een deel van de Europese gelden dan ook meteen de eindstand zal bepalen in de competitie. Als het al zover komt, uiteraard. Want zoals bovenstaand gesteld zullen voornamelijk de clubs die Europa mislopen én de mogelijke degradant (Waasland-Beveren), een deel van die pot krijgen. Vooral het geval van die laatste is interessant. 

Mochten de Waaslanders een aanzienlijk bedrag ontvangen, kan dat meteen worden aanzien als een ‘tegemoetkoming’, maar dus wel degradatie. Indien Waasland Beveren niet akkoord gaat met degradatie, zullen ze vermoedelijk ook niet extra financieel worden geholpen. Dat laatste lijkt sowieso nog het meest waarschijnlijk, daar het er momenteel niet naar uitziet dat de terugwedstrijd van de promotiefinale tussen OH Leuven en Beerschot zal kunnen worden afgewerkt, en een competitie met 18 clubs vrijwel onvermijdelijk is.

LEES OOK: Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Degradatie WB?

Meest recent

Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

4
4
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

17
17
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

40
40
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

9
9
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

28
28
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

32
32
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

28
28
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

61
61
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

28
28
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

131
131
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

99
99
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

92
92
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

46
46
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

659
659
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

24
24
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

53
53
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

83
83
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

189
189
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

106
106
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

68
68
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

39
39
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

129
129
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

122
122

Meer sportnieuws