Zorgt solidariteitsfonds voor degradatie Waasland-Beveren?

door
Zorgt solidariteitsfonds voor degradatie Waasland-Beveren?

Er werd enkele weken geleden nog hard gelachen met het voorstel van RSC Anderlecht voor een solidariteitsfonds, maar in andere landen in Europa werd dit ook al concreet. De afgelopen dagen schaarde ook KRC Genk zich achter het idee van Karel Van Eetvelt en de Pro League gaat mee in dat verhaal.

Club Brugge, AA Gent, Sporting Charleroi, Standard en Royal Antwerp FC zullen een bepaald deel van hun Europese inkomsten in een solidariteitsfonds steken. Daarvan zou het grootste deel naar Genk, Anderlecht, Waasland-Beveren en Antwerp gaan. Nochtans is Waasland-Beveren vooral gelukkig met de stopzetting van de competitie, want zij degraderen daardoor niet. Antwerp krijgt geen rechtstreeks Europees ticket en Anderlecht en Genk kunnen hun Europese kansen niet verdedigen. Vooral die laatste twee zijn de grote sportieve slachtoffers van de stopzetting.

Het geld gaat niet enkel naar hen, Het Nieuwsblad weet dat ook de andere clubs uit Eerste Klasse A een deel van dat bedrag zullen ontvangen. Er moet nog over de verdeelsleutel beslist worden.

UPDATE 22u50

Het lijkt erop dat het solidariteitsfonds voor de verdeling van een deel van de Europese gelden dan ook meteen de eindstand zal bepalen in de competitie. Als het al zover komt, uiteraard. Want zoals bovenstaand gesteld zullen voornamelijk de clubs die Europa mislopen én de mogelijke degradant (Waasland-Beveren), een deel van die pot krijgen. Vooral het geval van die laatste is interessant. 

Mochten de Waaslanders een aanzienlijk bedrag ontvangen, kan dat meteen worden aanzien als een ‘tegemoetkoming’, maar dus wel degradatie. Indien Waasland Beveren niet akkoord gaat met degradatie, zullen ze vermoedelijk ook niet extra financieel worden geholpen. Dat laatste lijkt sowieso nog het meest waarschijnlijk, daar het er momenteel niet naar uitziet dat de terugwedstrijd van de promotiefinale tussen OH Leuven en Beerschot zal kunnen worden afgewerkt, en een competitie met 18 clubs vrijwel onvermijdelijk is.

🚀

Degradatie WB?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

26
26
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

14
14
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

99
99
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

67
67
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

25
25
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

75
75
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

130
130
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

138
138
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

206
206
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

160
160
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

180
180
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

326
326
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

443
443
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws