Thomas Meunier evenaart knap Belgisch record bij PSG

229 stemmen
Thomas Meunier evenaart knap Belgisch record bij PSG

In Frankrijk volgden ze onlangs het voorbeeld van Nederland en beslisten ze om dit seizoen niet meer te voetballen. Maar de Fransen kopiëren niet helemaal het Nederlandse besluit. In de Eredivisie werd het seizoen nietig verklaart, waardoor er geen kampioen aangeduid werd en er ook niemand promoveert of degradeert. In Frankrijk pakken ze het anders aan.

Volgens L'Equipe zal in de Ligue 1 het huidige klassement na 28 speeldagen gewoon als eindstand genomen worden. Op basis daarvan zou Paris Saint-Germain tot kampioen gekroond worden. Daarop valt weinig af te dingen, want PSG had alweer twaalf punten voorsprong op zijn eerste achtervolger, hoewel het een wedstrijd minder gespeeld had.

Als nummers twee en drie in de stand mogen Olympique Marseille en Stade Rennes volgend seizoen de Champions League in, terwijl Lille, Stade Reims en OGC Nice naar de Europa League mogen. Dat is brute pech voor Olympique Lyon en Saint-Etienne, die via de bekerfinales nog kans maakten op een Europees ticket. Amiens en Toulouse degraderen naar de Ligue 2, terwijl Lorient en Lens promoveren.

UPDATE 22u10

Paris Saint Germain werd vandaag officieel uitgeroepen tot Frans landskampioen. Daarmee gaan de Parijzenaars al voor de zevende keer in de laatste acht seizoenen met de oppergaai lopen. En ook voor Thomas Meunier is dit reeds de derde titel bij PSG. Daarmee komt hij naast Eric Deflandre te staan als Belg met meeste titels in de Ligue 1. Deflandre werd in zijn periode bij Olympique Lyon ook drie keer landskampioen.

LEES OOK: 'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Wie is de beste?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

26
26
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

26
26
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

48
48
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

36
36
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

15
15
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

44
44
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

63
63
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

55
55
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

132
132
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

257
257
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

915
915
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

202
202
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

98
98
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

198
198
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

105
105
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

294
294
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

573
573
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

574
574
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

432
432
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1017
1017
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

240
240
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

303
303
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

480
480
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60

Meer sportnieuws