Thomas Meunier evenaart knap Belgisch record bij PSG

door
Thomas Meunier evenaart knap Belgisch record bij PSG

In Frankrijk volgden ze onlangs het voorbeeld van Nederland en beslisten ze om dit seizoen niet meer te voetballen. Maar de Fransen kopiëren niet helemaal het Nederlandse besluit. In de Eredivisie werd het seizoen nietig verklaart, waardoor er geen kampioen aangeduid werd en er ook niemand promoveert of degradeert. In Frankrijk pakken ze het anders aan.

Volgens L'Equipe zal in de Ligue 1 het huidige klassement na 28 speeldagen gewoon als eindstand genomen worden. Op basis daarvan zou Paris Saint-Germain tot kampioen gekroond worden. Daarop valt weinig af te dingen, want PSG had alweer twaalf punten voorsprong op zijn eerste achtervolger, hoewel het een wedstrijd minder gespeeld had.

Als nummers twee en drie in de stand mogen Olympique Marseille en Stade Rennes volgend seizoen de Champions League in, terwijl Lille, Stade Reims en OGC Nice naar de Europa League mogen. Dat is brute pech voor Olympique Lyon en Saint-Etienne, die via de bekerfinales nog kans maakten op een Europees ticket. Amiens en Toulouse degraderen naar de Ligue 2, terwijl Lorient en Lens promoveren.

UPDATE 22u10

Paris Saint Germain werd vandaag officieel uitgeroepen tot Frans landskampioen. Daarmee gaan de Parijzenaars al voor de zevende keer in de laatste acht seizoenen met de oppergaai lopen. En ook voor Thomas Meunier is dit reeds de derde titel bij PSG. Daarmee komt hij naast Eric Deflandre te staan als Belg met meeste titels in de Ligue 1. Deflandre werd in zijn periode bij Olympique Lyon ook drie keer landskampioen.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

Wie is de beste?

Meest recent

KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

9
9
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

92
92
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

123
123
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

158
158
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

178
178
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

75
75
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

169
169
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

212
212
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

60
60
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

163
163
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

99
99
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

99
99
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

86
86
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

522
522
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

444
444
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

77
77
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

262
262
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

272
272
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

88
88
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

189
189
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

56
56
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

459
459
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

538
538

Meer sportnieuws