'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

door
'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

Door de gevolgen van het coronavirus valt het ten zeerste te betwijfelen of de Champions League dit seizoen nog afgewerkt zal worden, wat ook op langere termijn gevolgen kan hebben. De UEFA wil er echter alles aan doen om de toekomst van zijn belangrijkste competitie te vrijwaren. En dat kan drastische gevolgen hebben voor de Belgische topclubs.


Een aantal Europese topclubs flirtten al een hele tijd met het oprichten van een zogenaamde 'Super League', waarbij ze zelf een competitie oprichtten met de grootste ploegen uit de belangrijkste voetballanden. Dat zou uiteraard nefast zijn voor de CL en dus wil de UEFA iets doen om die topclubs te paaien. De Europese voetbalbond heeft nu een plan bedacht om de grote clubs meer zekerheid te bieden. Dat gaat wel ten koste van het kwalificatietraject en dus ook eventuele Belgische deelnemers.

The Mirror schrijft dat het nieuwe plan vanaf het seizoen 2024-2025 opgestart moet worden. De 32 deelnemers moeten grotendeels worden gebaseerd op basis van hun Europese prestaties in de voorbije seizoenen, waardoor uiteindelijk een gesloten systeem tot stand komt. Het is voor de UEFA een doorn in het oog dat succesvolle Champions League-deelnemers, door een minder seizoen in eigen land soms ontbreken in daaropvolgende jaren.

In de toekomst worden deze clubs beloond op hun prestaties, waar één goed seizoen in eigen land voortaan minder waard is. Europese clubcoëfficiënten zullen voortaan leidend worden. Hierdoor wordt het voor kleinere landen moeilijker om ploegen af te vaardigen. In België is het bijvoorbeeld mogelijk dat het rechtstreekse ticket voor de poulefases wegvalt en dat nog slechts één ploeg zich kan plaatsen via de voorrondes. Dat zou een enorme klap betekenen voor de topclubs in de JPL.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

De UEFA laat de kleinere competities te veel in hun hemd staan ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

5
5
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

36
36
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

13
13
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

48
48
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

95
95
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

97
97
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

86
86
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

134
134
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

250
250
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

398
398
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

715
715
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

147
147
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

99
99
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

93
93
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

117
117
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

484
484
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

289
289
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

141
141
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

119
119
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

447
447
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

638
638
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

147
147

Meer sportnieuws