'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

door
'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

Door de gevolgen van het coronavirus valt het ten zeerste te betwijfelen of de Champions League dit seizoen nog afgewerkt zal worden, wat ook op langere termijn gevolgen kan hebben. De UEFA wil er echter alles aan doen om de toekomst van zijn belangrijkste competitie te vrijwaren. En dat kan drastische gevolgen hebben voor de Belgische topclubs.


Een aantal Europese topclubs flirtten al een hele tijd met het oprichten van een zogenaamde 'Super League', waarbij ze zelf een competitie oprichtten met de grootste ploegen uit de belangrijkste voetballanden. Dat zou uiteraard nefast zijn voor de CL en dus wil de UEFA iets doen om die topclubs te paaien. De Europese voetbalbond heeft nu een plan bedacht om de grote clubs meer zekerheid te bieden. Dat gaat wel ten koste van het kwalificatietraject en dus ook eventuele Belgische deelnemers.

The Mirror schrijft dat het nieuwe plan vanaf het seizoen 2024-2025 opgestart moet worden. De 32 deelnemers moeten grotendeels worden gebaseerd op basis van hun Europese prestaties in de voorbije seizoenen, waardoor uiteindelijk een gesloten systeem tot stand komt. Het is voor de UEFA een doorn in het oog dat succesvolle Champions League-deelnemers, door een minder seizoen in eigen land soms ontbreken in daaropvolgende jaren.

In de toekomst worden deze clubs beloond op hun prestaties, waar één goed seizoen in eigen land voortaan minder waard is. Europese clubcoëfficiënten zullen voortaan leidend worden. Hierdoor wordt het voor kleinere landen moeilijker om ploegen af te vaardigen. In België is het bijvoorbeeld mogelijk dat het rechtstreekse ticket voor de poulefases wegvalt en dat nog slechts één ploeg zich kan plaatsen via de voorrondes. Dat zou een enorme klap betekenen voor de topclubs in de JPL.

LEES OOK: Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

De UEFA laat de kleinere competities te veel in hun hemd staan ...

Meest recent

Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

25
25
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

35
35
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

57
57
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

48
48
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

53
53
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

50
50
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

319
319
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

75
75
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

43
43
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

163
163
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

206
206
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

256
256
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

129
129
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

187
187
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

415
415
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

97
97
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

582
582
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

337
337
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

145
145
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

157
157
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

81
81
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121

Meer sportnieuws