'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

door
'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

Door de gevolgen van het coronavirus valt het ten zeerste te betwijfelen of de Champions League dit seizoen nog afgewerkt zal worden, wat ook op langere termijn gevolgen kan hebben. De UEFA wil er echter alles aan doen om de toekomst van zijn belangrijkste competitie te vrijwaren. En dat kan drastische gevolgen hebben voor de Belgische topclubs.


Een aantal Europese topclubs flirtten al een hele tijd met het oprichten van een zogenaamde 'Super League', waarbij ze zelf een competitie oprichtten met de grootste ploegen uit de belangrijkste voetballanden. Dat zou uiteraard nefast zijn voor de CL en dus wil de UEFA iets doen om die topclubs te paaien. De Europese voetbalbond heeft nu een plan bedacht om de grote clubs meer zekerheid te bieden. Dat gaat wel ten koste van het kwalificatietraject en dus ook eventuele Belgische deelnemers.

The Mirror schrijft dat het nieuwe plan vanaf het seizoen 2024-2025 opgestart moet worden. De 32 deelnemers moeten grotendeels worden gebaseerd op basis van hun Europese prestaties in de voorbije seizoenen, waardoor uiteindelijk een gesloten systeem tot stand komt. Het is voor de UEFA een doorn in het oog dat succesvolle Champions League-deelnemers, door een minder seizoen in eigen land soms ontbreken in daaropvolgende jaren.

In de toekomst worden deze clubs beloond op hun prestaties, waar één goed seizoen in eigen land voortaan minder waard is. Europese clubcoëfficiënten zullen voortaan leidend worden. Hierdoor wordt het voor kleinere landen moeilijker om ploegen af te vaardigen. In België is het bijvoorbeeld mogelijk dat het rechtstreekse ticket voor de poulefases wegvalt en dat nog slechts één ploeg zich kan plaatsen via de voorrondes. Dat zou een enorme klap betekenen voor de topclubs in de JPL.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

De UEFA laat de kleinere competities te veel in hun hemd staan ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

2
2
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

28
28
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

147
147
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

193
193
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

157
157
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

173
173
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

153
153
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

479
479
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

51
51
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

64
64
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

408
408
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

529
529
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

372
372
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

265
265
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

440
440
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

686
686
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

402
402
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

399
399
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

490
490
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

677
677
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

167
167
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

154
154
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

74
74
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

29
29
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

58
58

Meer sportnieuws