'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

2552 stemmen
'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

Door de gevolgen van het coronavirus valt het ten zeerste te betwijfelen of de Champions League dit seizoen nog afgewerkt zal worden, wat ook op langere termijn gevolgen kan hebben. De UEFA wil er echter alles aan doen om de toekomst van zijn belangrijkste competitie te vrijwaren. En dat kan drastische gevolgen hebben voor de Belgische topclubs.


Een aantal Europese topclubs flirtten al een hele tijd met het oprichten van een zogenaamde 'Super League', waarbij ze zelf een competitie oprichtten met de grootste ploegen uit de belangrijkste voetballanden. Dat zou uiteraard nefast zijn voor de CL en dus wil de UEFA iets doen om die topclubs te paaien. De Europese voetbalbond heeft nu een plan bedacht om de grote clubs meer zekerheid te bieden. Dat gaat wel ten koste van het kwalificatietraject en dus ook eventuele Belgische deelnemers.

The Mirror schrijft dat het nieuwe plan vanaf het seizoen 2024-2025 opgestart moet worden. De 32 deelnemers moeten grotendeels worden gebaseerd op basis van hun Europese prestaties in de voorbije seizoenen, waardoor uiteindelijk een gesloten systeem tot stand komt. Het is voor de UEFA een doorn in het oog dat succesvolle Champions League-deelnemers, door een minder seizoen in eigen land soms ontbreken in daaropvolgende jaren.

In de toekomst worden deze clubs beloond op hun prestaties, waar één goed seizoen in eigen land voortaan minder waard is. Europese clubcoëfficiënten zullen voortaan leidend worden. Hierdoor wordt het voor kleinere landen moeilijker om ploegen af te vaardigen. In België is het bijvoorbeeld mogelijk dat het rechtstreekse ticket voor de poulefases wegvalt en dat nog slechts één ploeg zich kan plaatsen via de voorrondes. Dat zou een enorme klap betekenen voor de topclubs in de JPL.

LEES OOK: ‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

De UEFA laat de kleinere competities te veel in hun hemd staan ...

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

110
110
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

44
44
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

13
13
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

85
85
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

379
379
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

129
129
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

24
24
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

114
114
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

298
298
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

228
228
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

565
565
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

882
882
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

86
86
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

46
46
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

260
260
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

695
695
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

947
947
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

618
618
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1170
1170
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

526
526
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

647
647
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

382
382
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1057
1057
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

699
699

Meer sportnieuws