'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

2552 stemmen
'Nieuw plan UEFA betekent drama voor Belgische topclubs'

Door de gevolgen van het coronavirus valt het ten zeerste te betwijfelen of de Champions League dit seizoen nog afgewerkt zal worden, wat ook op langere termijn gevolgen kan hebben. De UEFA wil er echter alles aan doen om de toekomst van zijn belangrijkste competitie te vrijwaren. En dat kan drastische gevolgen hebben voor de Belgische topclubs.


Een aantal Europese topclubs flirtten al een hele tijd met het oprichten van een zogenaamde 'Super League', waarbij ze zelf een competitie oprichtten met de grootste ploegen uit de belangrijkste voetballanden. Dat zou uiteraard nefast zijn voor de CL en dus wil de UEFA iets doen om die topclubs te paaien. De Europese voetbalbond heeft nu een plan bedacht om de grote clubs meer zekerheid te bieden. Dat gaat wel ten koste van het kwalificatietraject en dus ook eventuele Belgische deelnemers.

The Mirror schrijft dat het nieuwe plan vanaf het seizoen 2024-2025 opgestart moet worden. De 32 deelnemers moeten grotendeels worden gebaseerd op basis van hun Europese prestaties in de voorbije seizoenen, waardoor uiteindelijk een gesloten systeem tot stand komt. Het is voor de UEFA een doorn in het oog dat succesvolle Champions League-deelnemers, door een minder seizoen in eigen land soms ontbreken in daaropvolgende jaren.

In de toekomst worden deze clubs beloond op hun prestaties, waar één goed seizoen in eigen land voortaan minder waard is. Europese clubcoëfficiënten zullen voortaan leidend worden. Hierdoor wordt het voor kleinere landen moeilijker om ploegen af te vaardigen. In België is het bijvoorbeeld mogelijk dat het rechtstreekse ticket voor de poulefases wegvalt en dat nog slechts één ploeg zich kan plaatsen via de voorrondes. Dat zou een enorme klap betekenen voor de topclubs in de JPL.

LEES OOK: 'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

De UEFA laat de kleinere competities te veel in hun hemd staan ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

124
124
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

19
19
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

48
48
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

88
88
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

170
170
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

680
680
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

128
128
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

212
212
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

170
170
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

156
156
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

267
267
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

47
47
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

180
180
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

515
515
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

254
254
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

238
238
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

141
141
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

474
474
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

145
145

Meer sportnieuws