Standard grijpt in: Orlando Sa op de blaren na uitspatting

128 stemmen
Standard grijpt in: Orlando Sa op de blaren na uitspatting

Orlando Sa verzeilde dit seizoen in de B-kern bij Standard. Na de voorbereiding bleek Michel Preud'homme geen plaats voor de Portugese spits te hebben en hij vond ook geen nieuwe ploeg meer voor het einde van de transferperiode. In januari kwam er ook geen transfer uit de bus, waardoor Sa een heel seizoen verloren ziet gaan.

De voorbije dagen kwam hij wel nog eens in de spotlights te staan. In een interview in de Portugese pers liet hij zich immers zeer kritisch uit over het Belgische beleid om het coronavirus in te dijken. Hij gaf aan dat hij daarom ook besloten had om België te verlaten en terug te keren naar Portugal. Bij Standard worden die woorden hem niet in dank afgenomen. De club wijst zijn speler in een communiqué terecht.

"Eerst en vooral is het belangrijk om te benadrukken dat onze club dergelijke uitspraken uiteraard niet goedkeurt. Dit interview werd afgenomen zonder het akkoord van de club die zelfs niet werd ingelicht door het Portugese medium of de speler. Het is duidelijk dat Orlando SA zich persoonlijk uitdrukt MAAR als speler van onze club moet hij elk interview melden aan Standard de Liège voor akkoord zoals dit ook contractueel vastgelegd is", klinkt het.

"Het is trouwens niet aan de voetbalwereld of zijn actoren om zich publiekelijk uit te drukken over het algemene beheer van deze gezondheidscrisis door de Staat en de ziekenhuizen. Het is absoluut noodzakelijk dat iedereen zijn plaats kent. Bovendien keerde de speler in kwestie terug naar Portugal zonder de club hiervan op de hoogte te stellen, zoals hij dit nochtans had moeten doen. Dit alles zal natuurlijk intern verder opgevolgd worden."

UPDATE 28/04

Standard tikte Orlando Sa dus stevig op de vingers, en dat zal volgens Het Nieuwsblad ook gepaard gaan met de nodige straffen. De krant meldt namelijk dat de Portugees zich aan een boete mag  verwachten, en hij moet van de Rouches ook verplicht terugkeren naar België. De Portugees zit momenteel nog in zijn geboorteland.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terecht dat hij hiervoor wordt gestraft?

Meest recent

STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

8
8
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

38
38
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

74
74
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

101
101
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

238
238
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

683
683
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

118
118
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

614
614
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

180
180
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

528
528
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

174
174
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

171
171
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

147
147
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

700
700
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

542
542
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

206
206
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

38
38
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

48
48
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

601
601
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

227
227
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

106
106
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

202
202

Meer sportnieuws