Standard grijpt in: Orlando Sa op de blaren na uitspatting

door
Standard grijpt in: Orlando Sa op de blaren na uitspatting

Orlando Sa verzeilde dit seizoen in de B-kern bij Standard. Na de voorbereiding bleek Michel Preud'homme geen plaats voor de Portugese spits te hebben en hij vond ook geen nieuwe ploeg meer voor het einde van de transferperiode. In januari kwam er ook geen transfer uit de bus, waardoor Sa een heel seizoen verloren ziet gaan.

De voorbije dagen kwam hij wel nog eens in de spotlights te staan. In een interview in de Portugese pers liet hij zich immers zeer kritisch uit over het Belgische beleid om het coronavirus in te dijken. Hij gaf aan dat hij daarom ook besloten had om België te verlaten en terug te keren naar Portugal. Bij Standard worden die woorden hem niet in dank afgenomen. De club wijst zijn speler in een communiqué terecht.

"Eerst en vooral is het belangrijk om te benadrukken dat onze club dergelijke uitspraken uiteraard niet goedkeurt. Dit interview werd afgenomen zonder het akkoord van de club die zelfs niet werd ingelicht door het Portugese medium of de speler. Het is duidelijk dat Orlando SA zich persoonlijk uitdrukt MAAR als speler van onze club moet hij elk interview melden aan Standard de Liège voor akkoord zoals dit ook contractueel vastgelegd is", klinkt het.

"Het is trouwens niet aan de voetbalwereld of zijn actoren om zich publiekelijk uit te drukken over het algemene beheer van deze gezondheidscrisis door de Staat en de ziekenhuizen. Het is absoluut noodzakelijk dat iedereen zijn plaats kent. Bovendien keerde de speler in kwestie terug naar Portugal zonder de club hiervan op de hoogte te stellen, zoals hij dit nochtans had moeten doen. Dit alles zal natuurlijk intern verder opgevolgd worden."

UPDATE 28/04

Standard tikte Orlando Sa dus stevig op de vingers, en dat zal volgens Het Nieuwsblad ook gepaard gaan met de nodige straffen. De krant meldt namelijk dat de Portugees zich aan een boete mag  verwachten, en hij moet van de Rouches ook verplicht terugkeren naar België. De Portugees zit momenteel nog in zijn geboorteland.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Terecht dat hij hiervoor wordt gestraft?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

40
40
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

124
124
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

239
239
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

77
77
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

184
184
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

250
250
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

97
97
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

258
258
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

93
93
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

45
45
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

433
433
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

400
400
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

261
261
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

185
185
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

309
309
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

62
62
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

681
681
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

650
650
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

245
245
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

238
238
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

368
368
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

318
318

Meer sportnieuws