'Seizoen nog niet voorbij: Antwerp, Genk en RSCA vormen front'

792 stemmen
'Seizoen nog niet voorbij: Antwerp, Genk en RSCA vormen front'

Maandag zal er op de Algemene Vergadering nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van het seizoen. Maar dat er flink gediscussieerd zal worden, staat buiten kijf. Want zelfs in deze ongeziene en wereldwijde crisis, blijven de Belgische clubs onderling enorm verdeeld.


De voorbije dagen werd eens te meer duidelijk dat niet alle ploegen zich zomaar neerleggen bij het stopzetten van het seizoen. Met name Antwerp FC wierp zich op als grootste voorstander om het seizoen alsnog af te werken in de zomermaanden. De Great Old zou daarbij de steun genieten van RSC Anderlecht en KRC Genk. Twee ploegen uit de G5, die straks dus het nodige gewicht in de weegschaal kunnen werpen als er gestemd moet worden. De G5-clubs hebben immers elk 3 stemmen, de K11 heeft er elk twee en de clubs uit 1B slechts één stem.

Om de competitie stop te zetten is een meerderheid van slechts 51% nodig, maar om de huidige tussenstand als eindstand te nemen moet dat minstens 80% zijn. Door het faillissement van Lokeren zijn er echter nog 44 stemmen over. Bij Het Laatste Nieuws wijst men er dan ook op dat Antwerp, Genk en RSCA daarom nog één club nodig hebben die zich achter hun schaart en dan kan men binnen de Pro League geen beslissing meer nemen.

Er zou dan ook al serieus gelobbyd worden richting de kleinere ploegen. De clubs die voor een stopzetting van de competitie zijn, zouden dan weer hopen op duidelijkheid vanuit overheidshoek. Indien men daar de beslissing neemt dat er voorlopig niet achter gesloten deuren gespeeld kan worden, is het klaar en duidelijk. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou men binnen de regering aarzelen, om zo ook het voetbal de nodige kansen te geven om weer op te starten.

LEES OOK: Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

Bent u voor of tegen een stopzetting van de competitie ...

Meest recent

'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

7
7
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

9
9
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

87
87
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

124
124
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

163
163
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

219
219
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

40
40
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

88
88
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

126
126
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

54
54
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

103
103
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

156
156
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

126
126
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

81
81
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

421
421
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

150
150
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

81
81
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

327
327
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

310
310
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

107
107
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

159
159
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

125
125
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

162
162
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

301
301

Meer sportnieuws