'Seizoen nog niet voorbij: Antwerp, Genk en RSCA vormen front'

door
'Seizoen nog niet voorbij: Antwerp, Genk en RSCA vormen front'

Maandag zal er op de Algemene Vergadering nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van het seizoen. Maar dat er flink gediscussieerd zal worden, staat buiten kijf. Want zelfs in deze ongeziene en wereldwijde crisis, blijven de Belgische clubs onderling enorm verdeeld.


De voorbije dagen werd eens te meer duidelijk dat niet alle ploegen zich zomaar neerleggen bij het stopzetten van het seizoen. Met name Antwerp FC wierp zich op als grootste voorstander om het seizoen alsnog af te werken in de zomermaanden. De Great Old zou daarbij de steun genieten van RSC Anderlecht en KRC Genk. Twee ploegen uit de G5, die straks dus het nodige gewicht in de weegschaal kunnen werpen als er gestemd moet worden. De G5-clubs hebben immers elk 3 stemmen, de K11 heeft er elk twee en de clubs uit 1B slechts één stem.

Om de competitie stop te zetten is een meerderheid van slechts 51% nodig, maar om de huidige tussenstand als eindstand te nemen moet dat minstens 80% zijn. Door het faillissement van Lokeren zijn er echter nog 44 stemmen over. Bij Het Laatste Nieuws wijst men er dan ook op dat Antwerp, Genk en RSCA daarom nog één club nodig hebben die zich achter hun schaart en dan kan men binnen de Pro League geen beslissing meer nemen.

Er zou dan ook al serieus gelobbyd worden richting de kleinere ploegen. De clubs die voor een stopzetting van de competitie zijn, zouden dan weer hopen op duidelijkheid vanuit overheidshoek. Indien men daar de beslissing neemt dat er voorlopig niet achter gesloten deuren gespeeld kan worden, is het klaar en duidelijk. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou men binnen de regering aarzelen, om zo ook het voetbal de nodige kansen te geven om weer op te starten.

LEES OOK: Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

Bent u voor of tegen een stopzetting van de competitie ...

Meest recent

KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

0
0
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

32
32
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

9
9
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

93
93
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

21
21
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

103
103
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

89
89
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

67
67
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

181
181
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

52
52
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

76
76
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

125
125
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

196
196
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

93
93
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

198
198
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

115
115
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

133
133
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

222
222
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

74
74
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

514
514
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

411
411
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

389
389

Meer sportnieuws