'Seizoen nog niet voorbij: Antwerp, Genk en RSCA vormen front'

door
'Seizoen nog niet voorbij: Antwerp, Genk en RSCA vormen front'

Maandag zal er op de Algemene Vergadering nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van het seizoen. Maar dat er flink gediscussieerd zal worden, staat buiten kijf. Want zelfs in deze ongeziene en wereldwijde crisis, blijven de Belgische clubs onderling enorm verdeeld.


De voorbije dagen werd eens te meer duidelijk dat niet alle ploegen zich zomaar neerleggen bij het stopzetten van het seizoen. Met name Antwerp FC wierp zich op als grootste voorstander om het seizoen alsnog af te werken in de zomermaanden. De Great Old zou daarbij de steun genieten van RSC Anderlecht en KRC Genk. Twee ploegen uit de G5, die straks dus het nodige gewicht in de weegschaal kunnen werpen als er gestemd moet worden. De G5-clubs hebben immers elk 3 stemmen, de K11 heeft er elk twee en de clubs uit 1B slechts één stem.

Om de competitie stop te zetten is een meerderheid van slechts 51% nodig, maar om de huidige tussenstand als eindstand te nemen moet dat minstens 80% zijn. Door het faillissement van Lokeren zijn er echter nog 44 stemmen over. Bij Het Laatste Nieuws wijst men er dan ook op dat Antwerp, Genk en RSCA daarom nog één club nodig hebben die zich achter hun schaart en dan kan men binnen de Pro League geen beslissing meer nemen.

Er zou dan ook al serieus gelobbyd worden richting de kleinere ploegen. De clubs die voor een stopzetting van de competitie zijn, zouden dan weer hopen op duidelijkheid vanuit overheidshoek. Indien men daar de beslissing neemt dat er voorlopig niet achter gesloten deuren gespeeld kan worden, is het klaar en duidelijk. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou men binnen de regering aarzelen, om zo ook het voetbal de nodige kansen te geven om weer op te starten.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Bent u voor of tegen een stopzetting van de competitie ...

Meest recent

‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

99
99
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

49
49
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

151
151
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

279
279
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

82
82
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

315
315
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

31
31
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

137
137
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

151
151
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

386
386
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

102
102
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

249
249
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

266
266
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

90
90
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1907
1907
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

479
479
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

213
213
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

162
162
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

683
683
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

71
71
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

30
30
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

47
47
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

125
125
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

402
402
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

262
262

Meer sportnieuws