Steven Van Gucht: "Afwerken Jupiler Pro League niet onmogelijk"

door
Steven Van Gucht:

Maandag gaat de Algemene Vergadering van de Pro League door zoals gepland, er zal echter nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van de competitie. Nochtans leek dat een uitgemaakte zaak na het advies van de Raad van Bestuur. Maar de laatste dagen was daar steeds meer twijfel over ontstaan.


Zo zijn een aantal clubs nog steeds voorstander van het afwerken van de competitie in de zomermaanden. Antwerp maakte dat bij monde van voorzitter Paul Gheysens erg duidelijk en zou de steun krijgen van onder meer KRC Genk en Anderlecht. Daarnaast gaf de UEFA wel goedkeuring om competities vroegtijdig te laten stoppen, op voorwaarde dat de overheid beslist dat sportevenementen niet kunnen doorgaan in de komende maanden. Dat is in ons land echter nog niet het geval. En in diverse andere landen worden de plannen om hun competitie weer op te starten steeds concreter.

Bovendien sluiten ook experten het spelen zonder publiek niet langer uit. Viroloog Steven Van Gucht, die dagelijks te zien is op de persconferentie van het crisiscentrum, zette bij VTM Nieuws de deur alvast op een kier. "Op zich lijkt me dat niet onmogelijk. Ik denk dat men vooral bevreesd is voor de neveneffecten. Bijvoorbeeld het idee dat supporters op andere locaties zullen samenkomen. Daardoor krijg je van die clandestiene bijeenkomsten die een potentiële broeihaard kunnen worden."

Het voortzetten van de competitie is dus niet uitgesloten. Van Gucht zelf staat in ieder geval in nauw contact met de voetbalwereld. "Er zijn nog geen beslissingen gevallen. Maar ik denk ook dat er gekeken moeten worden naar andere sporten. Dit moet gaan over een breder concept dan voetbal alleen."

LEES OOK: Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Bent u voor of tegen het voortzetten van de competitie achter gesloten deuren?

Meest recent

AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

10
10
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

72
72
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

48
48
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

313
313
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

478
478
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

120
120
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

274
274
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

188
188
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

636
636
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

67
67
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

271
271
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

219
219
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

256
256
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

513
513
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

54
54
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

710
710
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

131
131
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

167
167
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

172
172

Meer sportnieuws