Steven Van Gucht: "Afwerken Jupiler Pro League niet onmogelijk"

954 stemmen
Steven Van Gucht:

Maandag gaat de Algemene Vergadering van de Pro League door zoals gepland, er zal echter nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van de competitie. Nochtans leek dat een uitgemaakte zaak na het advies van de Raad van Bestuur. Maar de laatste dagen was daar steeds meer twijfel over ontstaan.


Zo zijn een aantal clubs nog steeds voorstander van het afwerken van de competitie in de zomermaanden. Antwerp maakte dat bij monde van voorzitter Paul Gheysens erg duidelijk en zou de steun krijgen van onder meer KRC Genk en Anderlecht. Daarnaast gaf de UEFA wel goedkeuring om competities vroegtijdig te laten stoppen, op voorwaarde dat de overheid beslist dat sportevenementen niet kunnen doorgaan in de komende maanden. Dat is in ons land echter nog niet het geval. En in diverse andere landen worden de plannen om hun competitie weer op te starten steeds concreter.

Bovendien sluiten ook experten het spelen zonder publiek niet langer uit. Viroloog Steven Van Gucht, die dagelijks te zien is op de persconferentie van het crisiscentrum, zette bij VTM Nieuws de deur alvast op een kier. "Op zich lijkt me dat niet onmogelijk. Ik denk dat men vooral bevreesd is voor de neveneffecten. Bijvoorbeeld het idee dat supporters op andere locaties zullen samenkomen. Daardoor krijg je van die clandestiene bijeenkomsten die een potentiële broeihaard kunnen worden."

Het voortzetten van de competitie is dus niet uitgesloten. Van Gucht zelf staat in ieder geval in nauw contact met de voetbalwereld. "Er zijn nog geen beslissingen gevallen. Maar ik denk ook dat er gekeken moeten worden naar andere sporten. Dit moet gaan over een breder concept dan voetbal alleen."

LEES OOK: Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

Bent u voor of tegen het voortzetten van de competitie achter gesloten deuren?

Meest recent

De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

8
8
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

17
17
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

139
139
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

107
107
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

168
168
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

106
106
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

182
182
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

96
96
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

306
306
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

143
143
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

257
257
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

173
173
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

125
125
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

131
131
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

102
102
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

786
786
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

233
233
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

216
216
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

820
820
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

258
258
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1299
1299
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816

Meer sportnieuws