Steven Van Gucht: "Afwerken Jupiler Pro League niet onmogelijk"

door
Steven Van Gucht:

Maandag gaat de Algemene Vergadering van de Pro League door zoals gepland, er zal echter nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van de competitie. Nochtans leek dat een uitgemaakte zaak na het advies van de Raad van Bestuur. Maar de laatste dagen was daar steeds meer twijfel over ontstaan.


Zo zijn een aantal clubs nog steeds voorstander van het afwerken van de competitie in de zomermaanden. Antwerp maakte dat bij monde van voorzitter Paul Gheysens erg duidelijk en zou de steun krijgen van onder meer KRC Genk en Anderlecht. Daarnaast gaf de UEFA wel goedkeuring om competities vroegtijdig te laten stoppen, op voorwaarde dat de overheid beslist dat sportevenementen niet kunnen doorgaan in de komende maanden. Dat is in ons land echter nog niet het geval. En in diverse andere landen worden de plannen om hun competitie weer op te starten steeds concreter.

Bovendien sluiten ook experten het spelen zonder publiek niet langer uit. Viroloog Steven Van Gucht, die dagelijks te zien is op de persconferentie van het crisiscentrum, zette bij VTM Nieuws de deur alvast op een kier. "Op zich lijkt me dat niet onmogelijk. Ik denk dat men vooral bevreesd is voor de neveneffecten. Bijvoorbeeld het idee dat supporters op andere locaties zullen samenkomen. Daardoor krijg je van die clandestiene bijeenkomsten die een potentiële broeihaard kunnen worden."

Het voortzetten van de competitie is dus niet uitgesloten. Van Gucht zelf staat in ieder geval in nauw contact met de voetbalwereld. "Er zijn nog geen beslissingen gevallen. Maar ik denk ook dat er gekeken moeten worden naar andere sporten. Dit moet gaan over een breder concept dan voetbal alleen."

LEES OOK: 'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

Bent u voor of tegen het voortzetten van de competitie achter gesloten deuren?

Meest recent

Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

5
5
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

57
57
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

28
28
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

133
133
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

70
70
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

52
52
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

49
49
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

84
84
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

64
64
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

158
158
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

54
54
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

338
338
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

227
227
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

660
660
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

146
146
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

367
367
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

71
71
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

414
414
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

560
560
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

709
709
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

155
155
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

285
285

Meer sportnieuws