Ook geen Brys bij Cercle? "Klaar om een topclub te leiden"

door
Ook geen Brys bij Cercle?

Bernd Storck was de grote architect voor het behoud van Cercle Brugge in 1A. De Duitse coach bracht mentaliteit in de ploeg, en mede dankzij een enorme pressing naar voor werd de degradatie afgewend. 

Storck herhaalde daarmee de al even opvallende prestatie van vorig seizoen bij Moeskroen. Daardoor lijkt de Duitser wel een specialist geworden te zijn in het afwenden van de degradatie bij zijn clubs. Maar de coach wil het graag op een hoger niveau proberen en vertrekt bij Cercle Brugge. Daarom worden de namen van Marc Brys en Felice Mazzu genoemd als opvolger van Storck. Maar ook Brys zou het graag eens proberen bij een grote(re) club.

"Ik zou bij een grote willen aftoetsen waar mijn limieten liggen", citeerde Sport/Voetbalmagazine. "Ik heb er honderd procent zeker van dat mijn team en ik klaar zijn om het sportieve in handen te namen bij een topclub. Een ploeg die de kwaliteiten heeft om tiende te worden, kunnen wij naar de zevende plaats piloteren. Met een ploeg die kampioen moet spelen, zullen wij ook kampioen worden", aldus Brys. Het interview met Brys werd wel afgenomen vooraleer Storck zijn vertrek aankondigde bij Cercle Brugge. Wellicht zal Brys dan ook alle opties openhouden en is zijn ambitie om een grote club te leiden niet meteen gericht op de zeer korte termijn.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

Is Brys een onderschatte coach?

Meest recent

Van Buyten scherp voor Standard: "Het is triest"

Standard hoopte zich dit seizoen weer in de strijd om de top zes te mengen, maar met een tiende ...

12
12
'Union heeft volgende knaltransfer nu al in vizier'

Union nam een droomstart in de Champions League met winst op PSV, maar de laatste wedstrijden lijkt ...

31
31
'Puzzelen voor Fink na nieuwe blessuredomper Genk'

Donderdag is KRC Genk opnieuw aan zet in de Europa League. De Limburgers puurden uit hun eerste ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Kompany verrast, ophef rond Mokio'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Forbs roept straffe waarschuwing richting Bayern

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen Bayern München namens de Champions League. Nicky ...

150
150
'Spectaculaire comeback Klopp naar Liverpool in de maak'

Liverpool werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het een pak minder voor de ...

109
109
Courtois begint oorlog in Spanje: “Competitievervalsing!”

Thibaut Courtois is een oorlog gestart in Spanje. De doelman nam geen blad voor de mond wanneer het ...

114
114
"Zij hebben misschien meer kwaliteit als coach dan Kompany"

Daniël Van Buyten is samen met Jean-Marie Pfaff de Belgische speler met de grootste staat van ...

181
181
Union SG moet iets bedenken: "In België lukt dat wél"

Union SG verloor met 0-4 van Inter. Een terechte uitslag als je naar het spelbeeld en alle kansen ...

84
84
Club Brugge krijgt beetje hoop: "Bayern onklopbaar? Neen"

Bayern München hoopt vanavond zijn twaalfde opeenvolgende zege van het seizoen te boeken. ...

122
122
Union SG likt zijn wonden: "Of dit een tik is?"

Union SG verloor kansloos met 0-4 van Inter. Een oververdiende zege. De Brusselaars botsen in de ...

61
61
Kompany versus Club Brugge: RSCA denkt met weemoed terug

Bayern München - Club Brugge is in België toch vooral Vincent Kompany tegen Blauw-Zwart. ...

156
156
'AS Roma wil Zirkzee of Jupiler Pro League-spits'

Union SG werd de afgelopen jaren compleet leeggeroofd. Al kregen ze daar wel correcte transfersommen ...

70
70
Kompany verklapt: zó denkt Bayern-coach over Vanaken

In de Champions League waagt Club Brugge zich woensdag aan de loodzware verplaatsing op het veld van ...

440
440
'Vaste waarde moet vrezen voor WK-selectie bij Duivels'

Terwijl het clubvoetbal inmiddels weer op volle toeren draait, kan Rudi Garcia zich stilaan buigen ...

257
257
Onverwachte uithaal Hayen: "Geen recht van spreken"

Club Brugge werkte tot dusver een behoorlijk goed seizoen af, maar liet ook al de nodige steken ...

365
365
Emotionele Lang geeft vlammend interview: "Schandalig!"

Wat een erg mooie Champions League-avond had moeten worden, is uitgedraaid op een ware nachtmerrie ...

198
198
Marc Coucke schaakmat gezet: "In minder dan één minuut"

Hij is een man die niet snel terugdeinst voor risico’s. Miljardair, ondernemer, eigenaar van ...

220
220
Klap na klap: Vermeeren breekt volledig bij Marseille

Zaterdag won Marseille met 6–2 en speelde meer dan een uur tegen tien man, maar Arthur ...

679
679
Hasi in de wolken: enorme meevaller Anderlecht

RSC Anderlecht liet zondag twee punten liggen op het veld van STVV. Veel tijd om daar bij stil te ...

735
735
Totale afgang Napoli: Italianen slachten De Bruyne af

De Champions League heeft dinsdagavond enkele opvallende resultaten opgeleverd. Maar de meest ...

306
306
MacAllister geeft bijzondere verklaring na bizarre handsbal

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

76
76
Bayern vs. Club Brugge: 'Hayen dropt surprise in basiself'

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een loodzware opdracht. Zo gaat de ...

482
482
Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

118
118
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

232
232

Meer sportnieuws