'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

door
'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

De Nationale Veiligheidsraad heeft vrijdag nog geen beslissing genomen over de professionele sportcompetities. Premier Sophie Wilmès liet verstaan dat dit volgende week pas aan bod zal komen. En dus blijft een (kleine) kans bestaan dat het seizoen in de Jupiler Pro League toch nog wordt afgewerkt.


De UEFA was afgelopen week duidelijk: het toont begrip voor het vroegtijdig stopzetten van de competities, maar stelde daar wel twee voorwaardes tegenover. Ofwel is het om economische redenen niet mogelijk om voort te spelen, ofwel moet er vanuit de overheid beslist worden dat sportcompetities niet kunnen doorgaan. Dat laatste is bijvoorbeeld in Nederland het geval, waar de Eredivisie inmiddels definitief is stopgezet. Maar in ons land laat de regering dus nog steeds een opening tot het voortzetten van de competitie.

En dat idee is ook een aantal ploegen nog steeds genegen. Antwerp-voorzitter Paul Gheysens maakte donderdag op vrij harde wijze duidelijk dat hij het seizoen absoluut wil afwerken. En volgens Het Laatste Nieuws heeft de Great Old inmiddels 'toenadering gezocht en gevonden' bij RSC Anderlecht en KRC Genk. Drie ploegen dus die aardig wat gewicht in de schaal kunnen werpen. Zij staan recht tegenover Club Brugge, AA Gent en Charleroi, volgens Gheysens de dragende krachten achter de stopzetting van de competitie.

Ook de kleinere ploegen lieten in een open brief eerder al verstaan dat ze willen stoppen, maar nu de televisie-rechtenhouders een deel van het geld terugeisen is het nog maar de vraag hoeveel clubs achter dat standpunt blijven staan. Heel wat verdeeldheid dus binnen de Pro League. Normaal gezien wordt maandag een beslissing genomen op de Algemene Vergadering. De kans is echter reëel dat deze voor de zoveelste keer wordt uitgesteld.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Wat is volgens u het beste?

Meest recent

Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

70
70
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

88
88
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

97
97
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

145
145
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

54
54
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

279
279
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

65
65
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

205
205
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

278
278
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

127
127
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

320
320
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

180
180
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

625
625
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

123
123
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

111
111
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

417
417
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

156
156
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

281
281
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

203
203
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

51
51
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

125
125
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

119
119
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

63
63

Meer sportnieuws