'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

door
'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

De Nationale Veiligheidsraad heeft vrijdag nog geen beslissing genomen over de professionele sportcompetities. Premier Sophie Wilmès liet verstaan dat dit volgende week pas aan bod zal komen. En dus blijft een (kleine) kans bestaan dat het seizoen in de Jupiler Pro League toch nog wordt afgewerkt.


De UEFA was afgelopen week duidelijk: het toont begrip voor het vroegtijdig stopzetten van de competities, maar stelde daar wel twee voorwaardes tegenover. Ofwel is het om economische redenen niet mogelijk om voort te spelen, ofwel moet er vanuit de overheid beslist worden dat sportcompetities niet kunnen doorgaan. Dat laatste is bijvoorbeeld in Nederland het geval, waar de Eredivisie inmiddels definitief is stopgezet. Maar in ons land laat de regering dus nog steeds een opening tot het voortzetten van de competitie.

En dat idee is ook een aantal ploegen nog steeds genegen. Antwerp-voorzitter Paul Gheysens maakte donderdag op vrij harde wijze duidelijk dat hij het seizoen absoluut wil afwerken. En volgens Het Laatste Nieuws heeft de Great Old inmiddels 'toenadering gezocht en gevonden' bij RSC Anderlecht en KRC Genk. Drie ploegen dus die aardig wat gewicht in de schaal kunnen werpen. Zij staan recht tegenover Club Brugge, AA Gent en Charleroi, volgens Gheysens de dragende krachten achter de stopzetting van de competitie.

Ook de kleinere ploegen lieten in een open brief eerder al verstaan dat ze willen stoppen, maar nu de televisie-rechtenhouders een deel van het geld terugeisen is het nog maar de vraag hoeveel clubs achter dat standpunt blijven staan. Heel wat verdeeldheid dus binnen de Pro League. Normaal gezien wordt maandag een beslissing genomen op de Algemene Vergadering. De kans is echter reëel dat deze voor de zoveelste keer wordt uitgesteld.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Wat is volgens u het beste?

Meest recent

'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

60
60
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

132
132
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

488
488
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

50
50
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

484
484
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

363
363
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

114
114
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

784
784
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

36
36
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

329
329
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

757
757
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

724
724
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

298
298
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

489
489
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

198
198
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

358
358
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

805
805
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

524
524
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

550
550
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

220
220
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

911
911
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

600
600
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

409
409
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

507
507

Meer sportnieuws