'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

door
'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

De Nationale Veiligheidsraad heeft vrijdag nog geen beslissing genomen over de professionele sportcompetities. Premier Sophie Wilmès liet verstaan dat dit volgende week pas aan bod zal komen. En dus blijft een (kleine) kans bestaan dat het seizoen in de Jupiler Pro League toch nog wordt afgewerkt.


De UEFA was afgelopen week duidelijk: het toont begrip voor het vroegtijdig stopzetten van de competities, maar stelde daar wel twee voorwaardes tegenover. Ofwel is het om economische redenen niet mogelijk om voort te spelen, ofwel moet er vanuit de overheid beslist worden dat sportcompetities niet kunnen doorgaan. Dat laatste is bijvoorbeeld in Nederland het geval, waar de Eredivisie inmiddels definitief is stopgezet. Maar in ons land laat de regering dus nog steeds een opening tot het voortzetten van de competitie.

En dat idee is ook een aantal ploegen nog steeds genegen. Antwerp-voorzitter Paul Gheysens maakte donderdag op vrij harde wijze duidelijk dat hij het seizoen absoluut wil afwerken. En volgens Het Laatste Nieuws heeft de Great Old inmiddels 'toenadering gezocht en gevonden' bij RSC Anderlecht en KRC Genk. Drie ploegen dus die aardig wat gewicht in de schaal kunnen werpen. Zij staan recht tegenover Club Brugge, AA Gent en Charleroi, volgens Gheysens de dragende krachten achter de stopzetting van de competitie.

Ook de kleinere ploegen lieten in een open brief eerder al verstaan dat ze willen stoppen, maar nu de televisie-rechtenhouders een deel van het geld terugeisen is het nog maar de vraag hoeveel clubs achter dat standpunt blijven staan. Heel wat verdeeldheid dus binnen de Pro League. Normaal gezien wordt maandag een beslissing genomen op de Algemene Vergadering. De kans is echter reëel dat deze voor de zoveelste keer wordt uitgesteld.

LEES OOK: Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Wat is volgens u het beste?

Meest recent

Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

0
0
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

62
62
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

47
47
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

57
57
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

16
16
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

94
94
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

216
216
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

54
54
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

238
238
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

43
43
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

548
548
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

369
369
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

60
60
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

466
466
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

216
216
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

387
387
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

566
566
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

521
521
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

215
215
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

92
92
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

318
318
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

118
118
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

560
560
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

192
192
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

229
229

Meer sportnieuws