Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

320 stemmen
Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

Normaal gezien wordt aanstaande maandag officieel beslist om de Jupiler Pro League stop te zetten voor dit seizoen. Maar de clubs kregen de voorbije dagen te maken met een nieuw probleem. De telecomoperatoren leggen zich immers niet langer zomaar neer bij een vroegtijdige stopzetting.


Dat de televisiegelden voor het einde van het seizoen al waren overgemaakt, was één van de hoofdredenen voor het snelle advies om een streep te trekken onder het seizoen. Maar rechtenhouders Telenet, VOO en Proximus eisen nu hun geld terug voor het gedeelte van het seizoen dat niet werd afgewerkt. Of ze willen in dialoog gaan om een alternatieve compensatie te vinden. Proximus gaat zelfs een stapje verder.

Zo laat de telecomoperator aan Belga weten dat de Pro League te snel is gegaan en vindt men dat er ook andere opties overwogen moeten worden. "Proximus is verrast dat de Raad van Bestuur van de Pro League de voorkeur geeft aan een vervroegde beëindiging van de nationale competitie, zonder daarbij te zoeken naar constructieve oplossingen, zoals dit in verschillende Europese landen gebeurt", vertelt woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Proximus zou het prefereren dat er na 30 juni nog wordt voort gespeeld en dat de competitie dus in de zomer nog wordt afgewerkt. Tenminste als het virus dit toelaat en wanneer de veiligheid van de betrokkenen zo goed mogelijk gegarandeerd kan wordt. Zo niet wil men een tot een constructieve oplossing komen over de TV-gelden. In het slechtste geval eist men zelfs een groot deel van het bedrag terug.

LEES OOK: Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

98
98
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

33
33
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

47
47
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

237
237
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

92
92
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

449
449
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

445
445
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

113
113
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

639
639
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

413
413
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

103
103
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

41
41
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

605
605
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

704
704
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

194
194
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

747
747
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

76
76
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

93
93
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

187
187
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

97
97
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

115
115
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

283
283
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

500
500
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

104
104
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

433
433

Meer sportnieuws