'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

door
'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

Indien de logica gerespecteerd wordt en de Nationale Veiligheidsraad komt vrijdag met duidelijke richtlijnen, wordt aanstaande maandag een punt gezet achter het seizoen in de Jupiler Pro League. De voorbije dagen was er wel wat ophef ontstaan over de verdeling van de Europese tickets naar volgende seizoen toe. Maar de UEFA heeft daar omtrent (grotendeels duidelijkheid) geschept.


In een statement bracht de Europese voetbalbond donderdag enkele richtlijnen naar buiten. Men blijft er op aandringen dat de nationale competities liefst gewoon worden afgewerkt, desnoods in een aangepast format. Maar de UEFA legt er zich nu ook bij neer dat bepaalde competities niet meer kunnen hervatten. Al stelt het daar wel twee voorwaarden tegenover: ofwel moet er een officiële beslissing (vanuit de overheid) zijn waardoor sportevenementen niet kunnen doorgaan door de pandemie, ofwel is verder spelen geen optie meer wegens economische redenen.

Daarnaast deed men ook een uitspraak over de Europese tickets. Die moeten verdeeld worden op basis van de 'sportieve verdiensten van het voorbije seizoen in de nationale competities'. Bovendien moeten de selectieprocedures gebaseerd worden op 'objectieve, transparante en niet-discriminerende' criteria. Het verdelen van de Europese tickets op basis van de huidige stand in de JPL lijkt dus aan de criteria te voldoen. De UEFA houdt wel nog een stok achter de hand: indien het zelf niet akkoord is met de verdeelsleutel, mag men clubs uitsluiten van de Europese competities.

Verwachte verdeling Europese tickets:
Groepsfase CL: Club Brugge
Derde voorronde CL: AA Gent
Groepsfase EL: Sporting Charleroi*
Derde voorronde EL: Antwerp FC*
Tweede voorronde EL: Standard

* Indien Antwerp de beker wint, wisselt het met Charleroi van Europees ticket. Op dit moment lijkt de kans echter klein dat de bekerfinale gespeeld zal worden

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Het huidige klassement is de enige logische verdeelsleutel ...

Meest recent

'Jackers incasseert uppercut bij Club Brugge'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

9
9
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

24
24
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

119
119
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

280
280
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

27
27
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

118
118
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

509
509
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

143
143
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

112
112
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

174
174
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

28
28
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

358
358
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

79
79
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

218
218
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

288
288
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

401
401
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

387
387
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

46
46
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

115
115
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

294
294
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

58
58
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

123
123
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

106
106

Meer sportnieuws