'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

door
'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

Indien de logica gerespecteerd wordt en de Nationale Veiligheidsraad komt vrijdag met duidelijke richtlijnen, wordt aanstaande maandag een punt gezet achter het seizoen in de Jupiler Pro League. De voorbije dagen was er wel wat ophef ontstaan over de verdeling van de Europese tickets naar volgende seizoen toe. Maar de UEFA heeft daar omtrent (grotendeels duidelijkheid) geschept.


In een statement bracht de Europese voetbalbond donderdag enkele richtlijnen naar buiten. Men blijft er op aandringen dat de nationale competities liefst gewoon worden afgewerkt, desnoods in een aangepast format. Maar de UEFA legt er zich nu ook bij neer dat bepaalde competities niet meer kunnen hervatten. Al stelt het daar wel twee voorwaarden tegenover: ofwel moet er een officiële beslissing (vanuit de overheid) zijn waardoor sportevenementen niet kunnen doorgaan door de pandemie, ofwel is verder spelen geen optie meer wegens economische redenen.

Daarnaast deed men ook een uitspraak over de Europese tickets. Die moeten verdeeld worden op basis van de 'sportieve verdiensten van het voorbije seizoen in de nationale competities'. Bovendien moeten de selectieprocedures gebaseerd worden op 'objectieve, transparante en niet-discriminerende' criteria. Het verdelen van de Europese tickets op basis van de huidige stand in de JPL lijkt dus aan de criteria te voldoen. De UEFA houdt wel nog een stok achter de hand: indien het zelf niet akkoord is met de verdeelsleutel, mag men clubs uitsluiten van de Europese competities.

Verwachte verdeling Europese tickets:
Groepsfase CL: Club Brugge
Derde voorronde CL: AA Gent
Groepsfase EL: Sporting Charleroi*
Derde voorronde EL: Antwerp FC*
Tweede voorronde EL: Standard

* Indien Antwerp de beker wint, wisselt het met Charleroi van Europees ticket. Op dit moment lijkt de kans echter klein dat de bekerfinale gespeeld zal worden

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Het huidige klassement is de enige logische verdeelsleutel ...

Meest recent

'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

10
10
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

22
22
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

28
28
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

137
137
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

161
161
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

72
72
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

208
208
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

176
176
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

210
210
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

554
554
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

197
197
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

561
561
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

85
85
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

67
67
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

131
131
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

62
62
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

91
91
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

421
421
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

252
252
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

118
118
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

244
244

Meer sportnieuws