'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

door
'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

Indien de logica gerespecteerd wordt en de Nationale Veiligheidsraad komt vrijdag met duidelijke richtlijnen, wordt aanstaande maandag een punt gezet achter het seizoen in de Jupiler Pro League. De voorbije dagen was er wel wat ophef ontstaan over de verdeling van de Europese tickets naar volgende seizoen toe. Maar de UEFA heeft daar omtrent (grotendeels duidelijkheid) geschept.


In een statement bracht de Europese voetbalbond donderdag enkele richtlijnen naar buiten. Men blijft er op aandringen dat de nationale competities liefst gewoon worden afgewerkt, desnoods in een aangepast format. Maar de UEFA legt er zich nu ook bij neer dat bepaalde competities niet meer kunnen hervatten. Al stelt het daar wel twee voorwaarden tegenover: ofwel moet er een officiële beslissing (vanuit de overheid) zijn waardoor sportevenementen niet kunnen doorgaan door de pandemie, ofwel is verder spelen geen optie meer wegens economische redenen.

Daarnaast deed men ook een uitspraak over de Europese tickets. Die moeten verdeeld worden op basis van de 'sportieve verdiensten van het voorbije seizoen in de nationale competities'. Bovendien moeten de selectieprocedures gebaseerd worden op 'objectieve, transparante en niet-discriminerende' criteria. Het verdelen van de Europese tickets op basis van de huidige stand in de JPL lijkt dus aan de criteria te voldoen. De UEFA houdt wel nog een stok achter de hand: indien het zelf niet akkoord is met de verdeelsleutel, mag men clubs uitsluiten van de Europese competities.

Verwachte verdeling Europese tickets:
Groepsfase CL: Club Brugge
Derde voorronde CL: AA Gent
Groepsfase EL: Sporting Charleroi*
Derde voorronde EL: Antwerp FC*
Tweede voorronde EL: Standard

* Indien Antwerp de beker wint, wisselt het met Charleroi van Europees ticket. Op dit moment lijkt de kans echter klein dat de bekerfinale gespeeld zal worden

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

Het huidige klassement is de enige logische verdeelsleutel ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

41
41
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

42
42
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

39
39
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

165
165
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

25
25
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

44
44
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

199
199
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

159
159
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

97
97
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

162
162
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

236
236
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

137
137
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

179
179
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

299
299
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

212
212
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

565
565
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

287
287
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

343
343
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

306
306
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

348
348
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

166
166
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

229
229
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

153
153

Meer sportnieuws