'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

334 stemmen
'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

Aanstaande maandag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League een definitieve beslissing over de voortzetting van het seizoen. De verwachting is dat het advies van de Raad van Bestuur wordt gevolgd en dat een streep onder de competitie wordt getrokken. Al krijgen de clubs nu slecht nieuws over de televisiegelden.

Eén van de hoofdredenen waarom in België al zo snel een beslissing werd genomen, is dat de televisiegelden van deze periode al waren overgeschreven. Een groot verschil met heel wat topcompetities, waar men riskeert de nodig miljoenen mis te lopen indien er niet meer gespeeld wordt. Maar de Pro League moet zich nu toch ongerust maken. Zo schrijft La Dernière Heure dat Telenet een deel van het betaalde voorschot op de televisierechten wil terug recupereren.

De telecomoperator pleit er niet voor om toch door te voetballen, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Men wil echter wel aan tafel gaan om tot een akkoord te komen over de terugbetaling van de televisiegelden. Telenet wil zich ook soepel opstellen over de manier waarop de terugbetaling zou gedaan worden, maar men oordeelt dat 1/3de van het seizoen niet is afgewerkt en daar wil men dus een compensatie voor.

UPDATE 23/04
De kans lijkt weer wat groter te worden dat de Belgische clubs miljoenen aan televisiegelden door de neus geboord zien, want Het Laatste Nieuws meldt dat nu ook Proximus en het Waalse VOO zich bij de claim van Telenet aangesloten hebben. Aangezien de play-offs niet gespeeld worden, willen de rechtenhouders ofwel hun geld terug, ofwel het recht om volgend seizoen een gelijk aantal matchen gratis te mogen uitzenden.

Dat laatste lijkt echter een moeilijke zaak te worden, want dan zou ook Eleven Sports - de rechtenhouder voor volgend seizoen - akkoord moeten gaan. Bij de Pro League blijven ze echter wijzen op de clausule die bepaald dat bij overmacht ze niet hoeven terug te betalen. Als de Nationale Veiligheidsraad vrijdag zou beslissen dat er tot september niet gevoetbald mag worden, kan daar weinig discussie over bestaan.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

🚀

Vind je dat de rechtenhouders hun geld terug moeten krijgen?

Meest recent

'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

99
99
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

11
11
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

9
9
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

166
166
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

301
301
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

89
89
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

293
293
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

551
551
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

445
445
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

316
316
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

475
475
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

130
130
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

153
153
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

92
92
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

95
95
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

200
200
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

315
315
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

671
671
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

164
164
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

93
93
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

287
287
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

429
429
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

308
308

Meer sportnieuws