'UEFA geeft Pro League duidelijke richtlijn voor Europese tickets'

door
'UEFA geeft Pro League duidelijke richtlijn voor Europese tickets'

De UEFA wil dat alle nationale competities voor 31 juli zijn uitgespeeld, zo meldt het Spaanse AS. Voor landen als België, waar dit praktisch onmogelijk is, wordt een uitzondering gemaakt. Dat heeft de UEFA woensdag besloten na videoconferentiegesprekken met de 55 nationale bonden.

De Europese voetbalbond wil de maand augustus vrijhouden om de wedstrijden in de Champions League en Europa League af te ronden. Daardoor moeten de nationale bonden ervoor zorgen dat de competitie- en bekerwedstrijden voor het einde van de vorige maand zijn uitgespeeld.

Landen die de competitie in geen mogelijkheid kunnen uitspelen, moeten bij de UEFA een plan indienen waarin ze toelichten hoe de Europese plaatsen worden verdeeld. Naar verluidt houdt de UEFA aankomend seizoen geen rekening met de coëfficiënten, maar moeten de nationale bonden ook daarvoor met een plan komen, dus ook de Pro League.

Die gaven eerder al aan dat een hervatting van de Jupiler Pro League niet aan de orde is, en dit zal vermoedelijk worden bevestigd na de vergadering aanstaande maandag. Zij zullen dan meteen ook in staat zijn om de Europese tickets aan te wijzen, al zal dit mogelijk iets langer op zich laten wachten, daar er naar verluidt nog geen uitspraak zal worden gedaan over onder meer de bekerfinale.

Het huidige klassement zal wel sowieso worden gebruikt als eindstand, wat dus al heel wat duidelijk zal maken. Op die manier zou Club Brugge bijvoorbeeld met zekerheid richting Champions League trekken, en is er voor Racing Genk en Anderlecht geen Europees voetbal weggelegd volgend seizoen.

LEES OOK: Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Correcte manier van werken?

Meest recent

'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

107
107
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

101
101
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

237
237
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

84
84
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

185
185
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

203
203
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

142
142
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

60
60
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

165
165
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

161
161
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

45
45
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

575
575
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

92
92
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

494
494
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

207
207
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

328
328
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

194
194
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

143
143
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

702
702
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

123
123
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

99
99
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

247
247
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

234
234
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

490
490

Meer sportnieuws