'UEFA geeft Pro League duidelijke richtlijn voor Europese tickets'

650
'UEFA geeft Pro League duidelijke richtlijn voor Europese tickets'

De UEFA wil dat alle nationale competities voor 31 juli zijn uitgespeeld, zo meldt het Spaanse AS. Voor landen als België, waar dit praktisch onmogelijk is, wordt een uitzondering gemaakt. Dat heeft de UEFA woensdag besloten na videoconferentiegesprekken met de 55 nationale bonden.

De Europese voetbalbond wil de maand augustus vrijhouden om de wedstrijden in de Champions League en Europa League af te ronden. Daardoor moeten de nationale bonden ervoor zorgen dat de competitie- en bekerwedstrijden voor het einde van de vorige maand zijn uitgespeeld.

Landen die de competitie in geen mogelijkheid kunnen uitspelen, moeten bij de UEFA een plan indienen waarin ze toelichten hoe de Europese plaatsen worden verdeeld. Naar verluidt houdt de UEFA aankomend seizoen geen rekening met de coëfficiënten, maar moeten de nationale bonden ook daarvoor met een plan komen, dus ook de Pro League.

Die gaven eerder al aan dat een hervatting van de Jupiler Pro League niet aan de orde is, en dit zal vermoedelijk worden bevestigd na de vergadering aanstaande maandag. Zij zullen dan meteen ook in staat zijn om de Europese tickets aan te wijzen, al zal dit mogelijk iets langer op zich laten wachten, daar er naar verluidt nog geen uitspraak zal worden gedaan over onder meer de bekerfinale.

Het huidige klassement zal wel sowieso worden gebruikt als eindstand, wat dus al heel wat duidelijk zal maken. Op die manier zou Club Brugge bijvoorbeeld met zekerheid richting Champions League trekken, en is er voor Racing Genk en Anderlecht geen Europees voetbal weggelegd volgend seizoen.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Correcte manier van werken?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

85
85
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

22
22
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

16
16
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

100
100
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

49
49
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

120
120
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

485
485
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

68
68
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

104
104
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

165
165
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

123
123
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

98
98
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

121
121
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

198
198
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

423
423
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

39
39
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

169
169
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

188
188
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

425
425
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

107
107

Meer sportnieuws