Ook in België tot 1 september geen voetbal? "Nederland kan als voorbeeld dienen"

door
Ook in België tot 1 september geen voetbal?

Het coronavirus heeft de wereld nog altijd in zijn greep en dat zorgt ervoor dat ook de voetbalwereld in onzekerheid leeft. In Nederland werd dinsdag beslist dat er tot 1 september niet gevoetbald mag worden, maar in ons land is er nog geen duidelijkheid. De regering maakte wel al bekend dat er in dezelfde periode geen massa-evenementen georganiseerd mogen worden, maar voetbal zonder publiek werd nog niet uitgesloten.


De komende dagen moet daarover meer duidelijkheid komen, want vrijdag staat er een nieuwe bijeenkomst van de Nationale Veiligheidsraad gepland. Maar viroloog Steven Van Gucht lijkt er alvast op aan te sturen dat de Nederlandse richtlijn ook in ons land gevolgd wordt. Hij zou het dus een goed idee vinden als ook in België er tot 1 september niet gevoetbald wordt.

"Massabijeenkomsten kunnen dienen als katalysator, dan kan je voorhebben dat je op korte tijd plots een heel grote verspreiding van het virus krijgt waardoor je snel weer de controle kan verliezen. Ik denk dat het terecht is daar heel hard mee op te passen en ik denk ook dat het normaal is dat België ook naar de buurlanden gaat kijken", verklaart hij aan VTM Nieuws. "We kunnen niet te veel afwijken in onze maatregelen, dat zou problemen geven. Het moet een klein beetje gecoördineerd gebeuren. Accenten en timing kunnen anders, maar de buurlanden kunnen zeker als voorbeeld dienen."

LEES OOK: Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Denk je dat we tot 1 september geen voetbal zullen zien?

Meest recent

Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

2
2
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

56
56
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

65
65
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

68
68
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

178
178
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

65
65
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

177
177
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

60
60
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

115
115
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

27
27
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

87
87
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

58
58
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

169
169
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

205
205
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

79
79
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

153
153
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

510
510
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

361
361
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

44
44
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

119
119
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

112
112
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

205
205
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

115
115
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

334
334
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

158
158

Meer sportnieuws