'Club Brugge, Charleroi & co krijgen goed 'Europees nieuws' van UEFA'

1833 stemmen
'Club Brugge, Charleroi & co krijgen goed 'Europees nieuws' van UEFA'

De Pro League besloot om de Algemene Vergadering van aanstaande vrijdag uit te stellen tot na de samenkomst van de Nationale Veiligheidsraad. En dus wordt er ten vroegste pas komende maandag officieel beslist om de competitie definitief te staken. Maar dat plan zou wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben.


Zoals alom geweten is de Europese voetbalbond een grote voorstander van het afwerken van de nationale competities in de zomermaanden. Vooral uit financiële overwegingen, maar ook omdat er dan duidelijkheid is over de verdeling van de Europese tickets van volgend seizoen. Maar omdat het virus nog niet onder controle is, houdt ook de UEFA stilaan rekening met andere scenario's. En volgens het Italiaanse La Repubblica ligt er nu wel een erg opmerkelijk voorstel op tafel.

Indien de nationale competities immers niet afgewerkt kunnen worden, zou de UEFA zelf de Europese deelnemers kunnen aanduiden. En dat zou gebeuren op basis van het huidige klassement op de UEFA-ranking. Per campagne kunnen ploegen punten verzamelen voor dit coëfficiënt, waarbij prestaties in de CL zwaarder doorwegen dan in de EL. Er wordt bovendien slechts rekening gehouden met de campagnes van de voorbije vijf seizoenen.

ANDERLECHT IN CL, CLUB NAAR EL
Indien we dat doortrekken naar ons land, zouden we een heel andere verdeling van de Europese tickets krijgen dan op basis van de huidige stand. AA Gent staat als eerste Belgische ploeg op de UEFA-ranking met een 38ste plaats en zou dus rechtstreeks naar de poules van de Champions League gaan. RSC Anderlecht (42) zou zich zowaar plaatsen voor de voorrondes van het kampioenenbal. Uitredend kampioen KRC Genk (55) zou zich kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Club Brugge zou het grootste slachtoffer worden van deze regeling. De Bruggelingen hebben slechts het vierde beste coëfficiënt (57ste) van ons land en zouden dus de voorrondes van de EL moeten spelen. Iets waar men op Jan Breydel ongetwijfeld hard zou tegen protesteren. Het laatste Europese ticket zou dan in handen van Standard (74) blijven. Antwerp (114) en Charleroi (147) zouden uit de boot vallen.


UPDATE 22/04

De KBVB had vandaag een onderhoud met de UEFA en zij gaan niet bezwijken onder de druk van een aantal Europese grootmachten. De UEFA gaat de Europese tickets verdelen op 'sportieve basis' en dat wil zeggen dat de eindstand na 29 speeldagen in België gaat bepalen wie Europa in mag. Dat weet Het Laatste Nieuws.

Club Brugge gaat dus naar de Champions League, AA Gent naar de voorrondes. Standard, Antwerp en Sporting Charleroi zullen dus Europa League-voetbal spelen.

LEES OOK: AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

Juiste oplossing?

Meest recent

Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

29
29
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

42
42
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

192
192
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

325
325
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

295
295
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

376
376
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

373
373
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

95
95
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

27
27
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

199
199
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

617
617
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

181
181
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

28
28
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

143
143
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

329
329
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

258
258
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

613
613
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

45
45
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

994
994
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

98
98
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

51
51
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

278
278
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

740
740
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

992
992
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

637
637

Meer sportnieuws