Heeft Anderlecht ook ex-doelman van Cercle Brugge op shortlist staan?

228 stemmen
Heeft Anderlecht ook ex-doelman van Cercle Brugge op shortlist staan?

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht staat voor een drukke transferperiode. Met oog op de besparingsoperatie zal de kern afgeslankt moeten worden en wil men heel wat overbodige spelers van de loonlijst halen. Daarnaast zal natuurlijk ook een sterke en evenwichtige spelersgroep voor volgend seizoen gecreëerd moeten worden.


Zo is de komst van een doelman een absolute must. Davy Roef lijkt immers op weg naar AA Gent, Thomas Didillon wil na zijn huurbeurt opnieuw vertrekken en Frank Boeckx zet wellicht een punt achter zijn spelerscarrière. De club lijkt bovendien niet in staat om een hoog bod op Hendrik Van Crombrugge naast zich neer te leggen. Een extra keeper is dus geen overbodige luxe en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Nadat vorige week al de naam van Mike Vanhamel viel, blijkt ook Jean Butez een concrete optie. Onze redactie kon eerder al melden dat de smaakmaker van Moeskroen op het verlanglijstje van Paars-Wit staat en La Dernière Heure schrijft nu dat er inmiddels weer contact is opgenomen tussen de club en zijn entourage.

Omdat Butez zijn laatste contractjaar ingaat en Moeskroen sowieso nood heeft aan vers kapitaal, lijkt een deal financieel wél mogelijk dit keer. Vorige zomer was dat niet het geval omdat Les Hurlues bleven vasthouden aan een te hoge vraagprijs en zo bleef de Fransman uiteindelijk actief op Le Canonier. Komende mercato lijkt echter niemand hem nog te kunnen tegenhouden.

UPDATE 22/04

Jean Butez is wel degelijk een piste en ook Het Laatste Nieuws meldt dat de Fransman via makelaars op de radar van RSCA staat. Hij is echter zeker niet de enige, ook Laurent Henkinet werd ondertussen genoemd. Volgens de krant zou ook de Franse keeper Paul Nardi op de shortlist staan.

Die maakte 2,5 jaar indruk bij Cercle Brugge en keerde afgelopen zomer terug naar AS Monaco. Hij werd voor 1,5 miljoen euro verkocht aan de Franse tweedeklasser Lorient, waar hij eerste doelman is. Wellicht is Nardi wat aan de dure kant voor een tweede keeper. Hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract en daardoor zal Lorient de nodige miljoenen willen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Moet RSCA voor Nardi gaan?

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

16
16
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

165
165
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

242
242
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

200
200
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

464
464
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

113
113
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

204
204
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

258
258
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

108
108
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

415
415
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

364
364
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

408
408
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

771
771
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

186
186
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

192
192
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

375
375
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1778
1778
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

168
168
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

179
179
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

232
232
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

343
343
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws