Heeft Anderlecht ook ex-doelman van Cercle Brugge op shortlist staan?

door
Heeft Anderlecht ook ex-doelman van Cercle Brugge op shortlist staan?

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht staat voor een drukke transferperiode. Met oog op de besparingsoperatie zal de kern afgeslankt moeten worden en wil men heel wat overbodige spelers van de loonlijst halen. Daarnaast zal natuurlijk ook een sterke en evenwichtige spelersgroep voor volgend seizoen gecreëerd moeten worden.


Zo is de komst van een doelman een absolute must. Davy Roef lijkt immers op weg naar AA Gent, Thomas Didillon wil na zijn huurbeurt opnieuw vertrekken en Frank Boeckx zet wellicht een punt achter zijn spelerscarrière. De club lijkt bovendien niet in staat om een hoog bod op Hendrik Van Crombrugge naast zich neer te leggen. Een extra keeper is dus geen overbodige luxe en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Nadat vorige week al de naam van Mike Vanhamel viel, blijkt ook Jean Butez een concrete optie. Onze redactie kon eerder al melden dat de smaakmaker van Moeskroen op het verlanglijstje van Paars-Wit staat en La Dernière Heure schrijft nu dat er inmiddels weer contact is opgenomen tussen de club en zijn entourage.

Omdat Butez zijn laatste contractjaar ingaat en Moeskroen sowieso nood heeft aan vers kapitaal, lijkt een deal financieel wél mogelijk dit keer. Vorige zomer was dat niet het geval omdat Les Hurlues bleven vasthouden aan een te hoge vraagprijs en zo bleef de Fransman uiteindelijk actief op Le Canonier. Komende mercato lijkt echter niemand hem nog te kunnen tegenhouden.

UPDATE 22/04

Jean Butez is wel degelijk een piste en ook Het Laatste Nieuws meldt dat de Fransman via makelaars op de radar van RSCA staat. Hij is echter zeker niet de enige, ook Laurent Henkinet werd ondertussen genoemd. Volgens de krant zou ook de Franse keeper Paul Nardi op de shortlist staan.

Die maakte 2,5 jaar indruk bij Cercle Brugge en keerde afgelopen zomer terug naar AS Monaco. Hij werd voor 1,5 miljoen euro verkocht aan de Franse tweedeklasser Lorient, waar hij eerste doelman is. Wellicht is Nardi wat aan de dure kant voor een tweede keeper. Hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract en daardoor zal Lorient de nodige miljoenen willen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: 'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Moet RSCA voor Nardi gaan?

Meest recent

'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

31
31
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

15
15
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

102
102
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

112
112
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

49
49
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

306
306
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

86
86
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

132
132
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

128
128
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

63
63
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

73
73
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

197
197
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

180
180
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

314
314
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

437
437
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

377
377
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

55
55
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

186
186
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

170
170
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

207
207
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

175
175

Meer sportnieuws