Heeft Anderlecht ook ex-doelman van Cercle Brugge op shortlist staan?

door
Heeft Anderlecht ook ex-doelman van Cercle Brugge op shortlist staan?

Het vernieuwde bestuur van RSC Anderlecht staat voor een drukke transferperiode. Met oog op de besparingsoperatie zal de kern afgeslankt moeten worden en wil men heel wat overbodige spelers van de loonlijst halen. Daarnaast zal natuurlijk ook een sterke en evenwichtige spelersgroep voor volgend seizoen gecreëerd moeten worden.


Zo is de komst van een doelman een absolute must. Davy Roef lijkt immers op weg naar AA Gent, Thomas Didillon wil na zijn huurbeurt opnieuw vertrekken en Frank Boeckx zet wellicht een punt achter zijn spelerscarrière. De club lijkt bovendien niet in staat om een hoog bod op Hendrik Van Crombrugge naast zich neer te leggen. Een extra keeper is dus geen overbodige luxe en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Nadat vorige week al de naam van Mike Vanhamel viel, blijkt ook Jean Butez een concrete optie. Onze redactie kon eerder al melden dat de smaakmaker van Moeskroen op het verlanglijstje van Paars-Wit staat en La Dernière Heure schrijft nu dat er inmiddels weer contact is opgenomen tussen de club en zijn entourage.

Omdat Butez zijn laatste contractjaar ingaat en Moeskroen sowieso nood heeft aan vers kapitaal, lijkt een deal financieel wél mogelijk dit keer. Vorige zomer was dat niet het geval omdat Les Hurlues bleven vasthouden aan een te hoge vraagprijs en zo bleef de Fransman uiteindelijk actief op Le Canonier. Komende mercato lijkt echter niemand hem nog te kunnen tegenhouden.

UPDATE 22/04

Jean Butez is wel degelijk een piste en ook Het Laatste Nieuws meldt dat de Fransman via makelaars op de radar van RSCA staat. Hij is echter zeker niet de enige, ook Laurent Henkinet werd ondertussen genoemd. Volgens de krant zou ook de Franse keeper Paul Nardi op de shortlist staan.

Die maakte 2,5 jaar indruk bij Cercle Brugge en keerde afgelopen zomer terug naar AS Monaco. Hij werd voor 1,5 miljoen euro verkocht aan de Franse tweedeklasser Lorient, waar hij eerste doelman is. Wellicht is Nardi wat aan de dure kant voor een tweede keeper. Hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract en daardoor zal Lorient de nodige miljoenen willen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Moet RSCA voor Nardi gaan?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

110
110
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

31
31
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

29
29
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

207
207
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

313
313
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

272
272
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

381
381
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

625
625
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

742
742
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

479
479
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1185
1185
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

756
756
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

444
444
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1101
1101
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

132
132
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

224
224
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

237
237
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

665
665
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

441
441
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

917
917
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1504
1504

Meer sportnieuws