Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

648 stemmen
Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

Er doet momenteel een opmerkelijk gerucht de ronde wat betreft de Europese tickets voor volgend seizoen. Italiaanse media suggereerden namelijk dat de UEFA hiervoor de ranking via coëfficiënt zou willen gebruiken, indien de competities niet kunnen worden afgewerkt. Bij HLN bevestigden ze vandaag dit verhaal.

Mocht de UEFA-coëfficiënt straks effectief worden gehanteerd om de tickets voor Champions League en Europa League te verdelen, zou dat toch een kleine aardschok teweeg brengen in België. Club Brugge staat namelijk op het punt om uitgeroepen te worden tot landskampioen, met een straatlengte voorsprong, maar zou zo plots zelfs niet meer zeker zijn van Europa League-voetbal. Blauw-Zwart zou daarvoor eerst nog twee voorrondes moeten afwerken. 

Hun Champions League-ticket zou dan worden ingenomen door AA Gent, dat door enkele fraaie Europese campagnes momenteel de hoogst geplaatste (38) Belgische club is op de UEFA-ranking. Anderlecht volgt net achter de Buffalo’s op een 42ste plaats. Paars-Wit zou dan uitkomen in de op één na laatste voorronde van de CL. Racing Genk is de derde Belgische club, en mag dan rechtstreeks de Europa League in. Deze drie clubs zouden dan ook de grootste winnaars zijn in dit verhaal.



Zo zou vooral AA Gent een onverhoopte jackpot binnenrijven. Deelname aan de Champions League levert namelijk sowieso al 15 miljoen euro op + een coëfficiëntenpremie, die in het geval van de Buffalo’s boven de 10 miljoen euro zal liggen. Al zeker 25 miljoen euro dus, waar ook Anderlecht in de buurt kan komen, indien het zich weet te kwalificeren.

Echter moeten er dus voor Paars-Wit nog twee voorrondes worden afgewerkt, en voornamelijk in de play-offs (vierde voorronde), wacht normaliter een hoog aangeschreven (sub)topclub. Mochten ze daar al geraken, is Anderlecht echter wel meteen zeker van Europa League voetbal. De vetpotten zijn daar aanzienlijk minder, maar toch. Zeker voor Paars-Wit zou dit een welgekomen financiële opsteker zijn.

De startpremie daar bedraagt zo’n 3 miljoen euro. En ook in de Europa League wordt er een coëfficiëntenpremie aan toegevoegd. Vermoedelijk zal die bij Anderlecht zo’n anderhalf à 2 miljoen euro bedragen. Daarnaast wordt er in beide competities ook verdiend naar gelang de prestaties. Een overwinning in de CL levert nog eens 2,7 miljoen op, een gelijkspel 900.000 euro. In de Europa League is dit 570.000 euro bij winst en 190.000 voor een gelijkspel.



Dan zouden de Brusselaars dus toch al mogen rekenen op zo’n 5 miljoen euro… Dit geldt overigens ook voor Racing Genk, die rechtstreeks geplaatst zouden zijn voor de Europa League. Dat allemaal terwijl Club Brugge eerst nog twee voorrondes, Standard zelfs drie, in diezelfde competitie zou moeten afwerken om hiervoor in aanmerking te komen. Toch maar die Europese gelden verdelen, dan?

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Zou u dit een eerlijke verdeling vinden?

Meest recent

Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

15
15
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

54
54
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

75
75
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

297
297
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

54
54
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

124
124
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

245
245
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

62
62
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

794
794
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

441
441
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

30
30
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

793
793
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

145
145
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

401
401
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

759
759
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

539
539
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

341
341
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

558
558
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

150
150
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

166
166
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

107
107
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

114
114
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

206
206

Meer sportnieuws