Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

648 stemmen
Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

Er doet momenteel een opmerkelijk gerucht de ronde wat betreft de Europese tickets voor volgend seizoen. Italiaanse media suggereerden namelijk dat de UEFA hiervoor de ranking via coëfficiënt zou willen gebruiken, indien de competities niet kunnen worden afgewerkt. Bij HLN bevestigden ze vandaag dit verhaal.

Mocht de UEFA-coëfficiënt straks effectief worden gehanteerd om de tickets voor Champions League en Europa League te verdelen, zou dat toch een kleine aardschok teweeg brengen in België. Club Brugge staat namelijk op het punt om uitgeroepen te worden tot landskampioen, met een straatlengte voorsprong, maar zou zo plots zelfs niet meer zeker zijn van Europa League-voetbal. Blauw-Zwart zou daarvoor eerst nog twee voorrondes moeten afwerken. 

Hun Champions League-ticket zou dan worden ingenomen door AA Gent, dat door enkele fraaie Europese campagnes momenteel de hoogst geplaatste (38) Belgische club is op de UEFA-ranking. Anderlecht volgt net achter de Buffalo’s op een 42ste plaats. Paars-Wit zou dan uitkomen in de op één na laatste voorronde van de CL. Racing Genk is de derde Belgische club, en mag dan rechtstreeks de Europa League in. Deze drie clubs zouden dan ook de grootste winnaars zijn in dit verhaal.



Zo zou vooral AA Gent een onverhoopte jackpot binnenrijven. Deelname aan de Champions League levert namelijk sowieso al 15 miljoen euro op + een coëfficiëntenpremie, die in het geval van de Buffalo’s boven de 10 miljoen euro zal liggen. Al zeker 25 miljoen euro dus, waar ook Anderlecht in de buurt kan komen, indien het zich weet te kwalificeren.

Echter moeten er dus voor Paars-Wit nog twee voorrondes worden afgewerkt, en voornamelijk in de play-offs (vierde voorronde), wacht normaliter een hoog aangeschreven (sub)topclub. Mochten ze daar al geraken, is Anderlecht echter wel meteen zeker van Europa League voetbal. De vetpotten zijn daar aanzienlijk minder, maar toch. Zeker voor Paars-Wit zou dit een welgekomen financiële opsteker zijn.

De startpremie daar bedraagt zo’n 3 miljoen euro. En ook in de Europa League wordt er een coëfficiëntenpremie aan toegevoegd. Vermoedelijk zal die bij Anderlecht zo’n anderhalf à 2 miljoen euro bedragen. Daarnaast wordt er in beide competities ook verdiend naar gelang de prestaties. Een overwinning in de CL levert nog eens 2,7 miljoen op, een gelijkspel 900.000 euro. In de Europa League is dit 570.000 euro bij winst en 190.000 voor een gelijkspel.



Dan zouden de Brusselaars dus toch al mogen rekenen op zo’n 5 miljoen euro… Dit geldt overigens ook voor Racing Genk, die rechtstreeks geplaatst zouden zijn voor de Europa League. Dat allemaal terwijl Club Brugge eerst nog twee voorrondes, Standard zelfs drie, in diezelfde competitie zou moeten afwerken om hiervoor in aanmerking te komen. Toch maar die Europese gelden verdelen, dan?

LEES OOK: Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Zou u dit een eerlijke verdeling vinden?

Meest recent

Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

19
19
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

19
19
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

40
40
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

28
28
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

83
83
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

98
98
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

374
374
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

335
335
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

420
420
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

107
107
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

339
339
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

502
502
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

97
97
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

459
459
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

380
380
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

180
180
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

931
931
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

306
306
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

678
678
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

113
113
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

223
223
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

92
92
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

91
91
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

38
38
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

89
89

Meer sportnieuws