Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

door
Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

Er doet momenteel een opmerkelijk gerucht de ronde wat betreft de Europese tickets voor volgend seizoen. Italiaanse media suggereerden namelijk dat de UEFA hiervoor de ranking via coëfficiënt zou willen gebruiken, indien de competities niet kunnen worden afgewerkt. Bij HLN bevestigden ze vandaag dit verhaal.

Mocht de UEFA-coëfficiënt straks effectief worden gehanteerd om de tickets voor Champions League en Europa League te verdelen, zou dat toch een kleine aardschok teweeg brengen in België. Club Brugge staat namelijk op het punt om uitgeroepen te worden tot landskampioen, met een straatlengte voorsprong, maar zou zo plots zelfs niet meer zeker zijn van Europa League-voetbal. Blauw-Zwart zou daarvoor eerst nog twee voorrondes moeten afwerken. 

Hun Champions League-ticket zou dan worden ingenomen door AA Gent, dat door enkele fraaie Europese campagnes momenteel de hoogst geplaatste (38) Belgische club is op de UEFA-ranking. Anderlecht volgt net achter de Buffalo’s op een 42ste plaats. Paars-Wit zou dan uitkomen in de op één na laatste voorronde van de CL. Racing Genk is de derde Belgische club, en mag dan rechtstreeks de Europa League in. Deze drie clubs zouden dan ook de grootste winnaars zijn in dit verhaal.



Zo zou vooral AA Gent een onverhoopte jackpot binnenrijven. Deelname aan de Champions League levert namelijk sowieso al 15 miljoen euro op + een coëfficiëntenpremie, die in het geval van de Buffalo’s boven de 10 miljoen euro zal liggen. Al zeker 25 miljoen euro dus, waar ook Anderlecht in de buurt kan komen, indien het zich weet te kwalificeren.

Echter moeten er dus voor Paars-Wit nog twee voorrondes worden afgewerkt, en voornamelijk in de play-offs (vierde voorronde), wacht normaliter een hoog aangeschreven (sub)topclub. Mochten ze daar al geraken, is Anderlecht echter wel meteen zeker van Europa League voetbal. De vetpotten zijn daar aanzienlijk minder, maar toch. Zeker voor Paars-Wit zou dit een welgekomen financiële opsteker zijn.

De startpremie daar bedraagt zo’n 3 miljoen euro. En ook in de Europa League wordt er een coëfficiëntenpremie aan toegevoegd. Vermoedelijk zal die bij Anderlecht zo’n anderhalf à 2 miljoen euro bedragen. Daarnaast wordt er in beide competities ook verdiend naar gelang de prestaties. Een overwinning in de CL levert nog eens 2,7 miljoen op, een gelijkspel 900.000 euro. In de Europa League is dit 570.000 euro bij winst en 190.000 voor een gelijkspel.



Dan zouden de Brusselaars dus toch al mogen rekenen op zo’n 5 miljoen euro… Dit geldt overigens ook voor Racing Genk, die rechtstreeks geplaatst zouden zijn voor de Europa League. Dat allemaal terwijl Club Brugge eerst nog twee voorrondes, Standard zelfs drie, in diezelfde competitie zou moeten afwerken om hiervoor in aanmerking te komen. Toch maar die Europese gelden verdelen, dan?

LEES OOK: Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Zou u dit een eerlijke verdeling vinden?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

83
83
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

76
76
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

56
56
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

119
119
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

19
19
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

300
300
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

62
62
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

166
166
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

351
351
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

159
159
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

239
239
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

381
381
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

41
41
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

278
278
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

52
52
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

108
108
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

94
94
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

239
239
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

325
325
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1224
1224
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

718
718
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

411
411

Meer sportnieuws