'Nieuw plan op tafel: Europese tickets verdeeld via UEFA-coëfficiënt'

4335
'Nieuw plan op tafel: Europese tickets verdeeld via UEFA-coëfficiënt'

De Pro League besloot om de Algemene Vergadering van aanstaande vrijdag uit te stellen tot na de samenkomst van de Nationale Veiligheidsraad. En dus wordt er ten vroegste pas komende maandag officieel beslist om de competitie definitief te staken. Maar dat plan zou wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben.


Zoals alom geweten is de Europese voetbalbond een grote voorstander van het afwerken van de nationale competities in de zomermaanden. Vooral uit financiële overwegingen, maar ook omdat er dan duidelijkheid is over de verdeling van de Europese tickets van volgend seizoen. Maar omdat het virus nog niet onder controle is, houdt ook de UEFA stilaan rekening met andere scenario's. En volgens het Italiaanse La Repubblica ligt er nu wel een erg opmerkelijk voorstel op tafel.

Indien de nationale competities immers niet afgewerkt kunnen worden, zou de UEFA zelf de Europese deelnemers kunnen aanduiden. En dat zou gebeuren op basis van het huidige klassement op de UEFA-ranking. Per campagne kunnen ploegen punten verzamelen voor dit coëfficiënt, waarbij prestaties in de CL zwaarder doorwegen dan in de EL. Er wordt bovendien slechts rekening gehouden met de campagnes van de voorbije vijf seizoenen.

ANDERLECHT IN CL, CLUB NAAR EL
Indien we dat doortrekken naar ons land, zouden we een heel andere verdeling van de Europese tickets krijgen dan op basis van de huidige stand. AA Gent staat als eerste Belgische ploeg op de UEFA-ranking met een 38ste plaats en zou dus rechtstreeks naar de poules van de Champions League gaan. RSC Anderlecht (42) zou zich zowaar plaatsen voor de voorrondes van het kampioenenbal. Uitredend kampioen KRC Genk (55) zou zich kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Club Brugge zou het grootste slachtoffer worden van deze regeling. De Bruggelingen hebben slechts het vierde beste coëfficiënt (57ste) van ons land en zouden dus de voorrondes van de EL moeten spelen. Iets waar men op Jan Breydel ongetwijfeld hard zou tegen protesteren. Het laatste Europese ticket zou dan in handen van Standard (74) blijven. Antwerp (114) en Charleroi (147) zouden uit de boot vallen.

DONDERDAG NIEUW OVERLEG
Het is echter niet geweten hoe concreet die plannen zijn, vooralsnog blijft het immers de bedoeling om zoveel mogelijk competities gewoon af te werken. Bovendien zullen ongetwijfeld een pak benadeelde clubs zich tegen deze plannen verzetten. Langs de andere kant zou de UEFA dit ook kunnen gebruiken als drukkingsmiddel om zo lang mogelijk te wachten met een beslissing over het stopzetten van de competities.

Dinsdag stuurde de UEFA alvast een statement de wereld in. Daarin liet de Europese bond weten dat het de competities liefst ziet afgewerkt worden. Indien die niet het geval is, zullen er géén sancties worden uitgedeeld zoals het afnemen van Europese tickets. Wel worden dan 'alternatieve scenario's' ingeroepen, mogelijk is het bovenstaande daar één van. Donderdag komt er in ieder geval meer duidelijkheid, dan staat een nieuwe videoconferentie tussen alle 55 landen op het programma.

LEES OOK: De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

Goed plan?

Meest recent

Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

12
12
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

43
43
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

119
119
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

22
22
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

203
203
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

77
77
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

58
58
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

54
54
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

29
29
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

168
168
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

49
49
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

40
40
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

127
127
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

85
85
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

63
63
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

35
35
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

112
112
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

69
69
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

65
65
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

83
83
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

143
143
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

52
52
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

165
165
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

62
62
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

432
432

Meer sportnieuws