'Nieuw plan op tafel: Europese tickets verdeeld via UEFA-coëfficiënt'

door
'Nieuw plan op tafel: Europese tickets verdeeld via UEFA-coëfficiënt'

De Pro League besloot om de Algemene Vergadering van aanstaande vrijdag uit te stellen tot na de samenkomst van de Nationale Veiligheidsraad. En dus wordt er ten vroegste pas komende maandag officieel beslist om de competitie definitief te staken. Maar dat plan zou wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben.


Zoals alom geweten is de Europese voetbalbond een grote voorstander van het afwerken van de nationale competities in de zomermaanden. Vooral uit financiële overwegingen, maar ook omdat er dan duidelijkheid is over de verdeling van de Europese tickets van volgend seizoen. Maar omdat het virus nog niet onder controle is, houdt ook de UEFA stilaan rekening met andere scenario's. En volgens het Italiaanse La Repubblica ligt er nu wel een erg opmerkelijk voorstel op tafel.

Indien de nationale competities immers niet afgewerkt kunnen worden, zou de UEFA zelf de Europese deelnemers kunnen aanduiden. En dat zou gebeuren op basis van het huidige klassement op de UEFA-ranking. Per campagne kunnen ploegen punten verzamelen voor dit coëfficiënt, waarbij prestaties in de CL zwaarder doorwegen dan in de EL. Er wordt bovendien slechts rekening gehouden met de campagnes van de voorbije vijf seizoenen.

ANDERLECHT IN CL, CLUB NAAR EL
Indien we dat doortrekken naar ons land, zouden we een heel andere verdeling van de Europese tickets krijgen dan op basis van de huidige stand. AA Gent staat als eerste Belgische ploeg op de UEFA-ranking met een 38ste plaats en zou dus rechtstreeks naar de poules van de Champions League gaan. RSC Anderlecht (42) zou zich zowaar plaatsen voor de voorrondes van het kampioenenbal. Uitredend kampioen KRC Genk (55) zou zich kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Club Brugge zou het grootste slachtoffer worden van deze regeling. De Bruggelingen hebben slechts het vierde beste coëfficiënt (57ste) van ons land en zouden dus de voorrondes van de EL moeten spelen. Iets waar men op Jan Breydel ongetwijfeld hard zou tegen protesteren. Het laatste Europese ticket zou dan in handen van Standard (74) blijven. Antwerp (114) en Charleroi (147) zouden uit de boot vallen.

DONDERDAG NIEUW OVERLEG
Het is echter niet geweten hoe concreet die plannen zijn, vooralsnog blijft het immers de bedoeling om zoveel mogelijk competities gewoon af te werken. Bovendien zullen ongetwijfeld een pak benadeelde clubs zich tegen deze plannen verzetten. Langs de andere kant zou de UEFA dit ook kunnen gebruiken als drukkingsmiddel om zo lang mogelijk te wachten met een beslissing over het stopzetten van de competities.

Dinsdag stuurde de UEFA alvast een statement de wereld in. Daarin liet de Europese bond weten dat het de competities liefst ziet afgewerkt worden. Indien die niet het geval is, zullen er géén sancties worden uitgedeeld zoals het afnemen van Europese tickets. Wel worden dan 'alternatieve scenario's' ingeroepen, mogelijk is het bovenstaande daar één van. Donderdag komt er in ieder geval meer duidelijkheid, dan staat een nieuwe videoconferentie tussen alle 55 landen op het programma.

LEES OOK: Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Goed plan?

Meest recent

'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

11
11
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

21
21
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

63
63
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

20
20
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

42
42
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

83
83
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

100
100
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

187
187
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

178
178
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

31
31
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

254
254
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

75
75
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

164
164
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

39
39
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

112
112
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

141
141
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

141
141
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

191
191
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

582
582
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

535
535

Meer sportnieuws