'Nieuw plan op tafel: Europese tickets verdeeld via UEFA-coëfficiënt'

4335
'Nieuw plan op tafel: Europese tickets verdeeld via UEFA-coëfficiënt'

De Pro League besloot om de Algemene Vergadering van aanstaande vrijdag uit te stellen tot na de samenkomst van de Nationale Veiligheidsraad. En dus wordt er ten vroegste pas komende maandag officieel beslist om de competitie definitief te staken. Maar dat plan zou wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben.


Zoals alom geweten is de Europese voetbalbond een grote voorstander van het afwerken van de nationale competities in de zomermaanden. Vooral uit financiële overwegingen, maar ook omdat er dan duidelijkheid is over de verdeling van de Europese tickets van volgend seizoen. Maar omdat het virus nog niet onder controle is, houdt ook de UEFA stilaan rekening met andere scenario's. En volgens het Italiaanse La Repubblica ligt er nu wel een erg opmerkelijk voorstel op tafel.

Indien de nationale competities immers niet afgewerkt kunnen worden, zou de UEFA zelf de Europese deelnemers kunnen aanduiden. En dat zou gebeuren op basis van het huidige klassement op de UEFA-ranking. Per campagne kunnen ploegen punten verzamelen voor dit coëfficiënt, waarbij prestaties in de CL zwaarder doorwegen dan in de EL. Er wordt bovendien slechts rekening gehouden met de campagnes van de voorbije vijf seizoenen.

ANDERLECHT IN CL, CLUB NAAR EL
Indien we dat doortrekken naar ons land, zouden we een heel andere verdeling van de Europese tickets krijgen dan op basis van de huidige stand. AA Gent staat als eerste Belgische ploeg op de UEFA-ranking met een 38ste plaats en zou dus rechtstreeks naar de poules van de Champions League gaan. RSC Anderlecht (42) zou zich zowaar plaatsen voor de voorrondes van het kampioenenbal. Uitredend kampioen KRC Genk (55) zou zich kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Club Brugge zou het grootste slachtoffer worden van deze regeling. De Bruggelingen hebben slechts het vierde beste coëfficiënt (57ste) van ons land en zouden dus de voorrondes van de EL moeten spelen. Iets waar men op Jan Breydel ongetwijfeld hard zou tegen protesteren. Het laatste Europese ticket zou dan in handen van Standard (74) blijven. Antwerp (114) en Charleroi (147) zouden uit de boot vallen.

DONDERDAG NIEUW OVERLEG
Het is echter niet geweten hoe concreet die plannen zijn, vooralsnog blijft het immers de bedoeling om zoveel mogelijk competities gewoon af te werken. Bovendien zullen ongetwijfeld een pak benadeelde clubs zich tegen deze plannen verzetten. Langs de andere kant zou de UEFA dit ook kunnen gebruiken als drukkingsmiddel om zo lang mogelijk te wachten met een beslissing over het stopzetten van de competities.

Dinsdag stuurde de UEFA alvast een statement de wereld in. Daarin liet de Europese bond weten dat het de competities liefst ziet afgewerkt worden. Indien die niet het geval is, zullen er géén sancties worden uitgedeeld zoals het afnemen van Europese tickets. Wel worden dan 'alternatieve scenario's' ingeroepen, mogelijk is het bovenstaande daar één van. Donderdag komt er in ieder geval meer duidelijkheid, dan staat een nieuwe videoconferentie tussen alle 55 landen op het programma.

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Goed plan?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: toptalent richting exit'

Club Brugge verloor afgelopen zomer een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren bleven ...

0
0
Vijf voor twaalf: Compper in vieze papieren bij Antwerp

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

34
34
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

108
108
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

212
212
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

284
284
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

281
281
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

343
343
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

52
52
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

60
60
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

81
81
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

172
172
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

80
80
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

166
166
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

119
119
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

159
159
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

22
22
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

496
496
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

103
103
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

132
132
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

118
118
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

159
159
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

275
275
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

258
258

Meer sportnieuws