"Cristiano Ronaldo had bijna bij FC Barcelona getekend"

door

Cristiano Ronaldo maakte naam en faam bij Manchester United en daarna Real Madrid, maar het had weinig gescheeld of de Portugees tekende juist bij diens rivaal FC Barcelona. n de zomer van 2009 toonden de Catalanen immers ook interesse.


"Het klopt dat ik in 2007 en 2008 al bezig was met deze operatie, ik heb het akkoord met hem gesloten. De onderhandelingen met Manchester United verliepen moeizaam, omdat ze hun speler natuurlijk niet kwijt wilden. Hij was echter duidelijk over de afspraak die hij met me was aangegaan", blikt Real-preses Ramon Calderon terug met Al Mayadeen."Hij wilde vanaf het eerste moment naar Real Madrid. Ik bood hem een geweldige kans en die heeft hij met beide handen aangegrepen."

Ferguson wilde Ronaldo echter elders stallen. "Ferguson wilde hem eigenlijk niet laten vertrekken. Hoewel Manchester United veel prijzen heeft gewonnen ziet hij Real Madrid als de club die alles bereikt heeft wat hij eigenlijk had willen bereiken, daarom mag hij de club niet. Real Madrid heeft veel meer gewonnen. Ferguson heeft hem daarom bij Barcelona aangeboden."

"Barcelona was natuurlijk opgetogen toen deze kans zich voordeed, maar Cristiano was heel duidelijk. Hij zei dat hij een overeenkomst met Ramón Calderón had getekend om naar Real Madrid te gaan en dat hij dit akkoord niet wilde verbreken. En zo was het ook, we hebben een document ondertekend", vervolgt hij. "In dat document stond dat er een overeenkomst was met Real Madrid en om twijfels te voorkomen werd er een clausule toegevoegd zodat de partij die deze overeenkomst verbrak, dertig miljoen euro moest betalen aan de andere partij."

LEES OOK: 'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

Maakte Ronaldo de goede keuze?

Meest recent

DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

63
63
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

145
145
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

37
37
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

260
260
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

78
78
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

89
89
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

48
48
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

575
575
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

62
62
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

398
398
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

529
529
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

329
329
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

552
552
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

262
262
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

375
375
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1068
1068
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

443
443
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

493
493
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

131
131
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

244
244
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

364
364
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

451
451
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

58
58
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

567
567

Meer sportnieuws