"Cristiano Ronaldo had bijna bij FC Barcelona getekend"

487 stemmen

Cristiano Ronaldo maakte naam en faam bij Manchester United en daarna Real Madrid, maar het had weinig gescheeld of de Portugees tekende juist bij diens rivaal FC Barcelona. n de zomer van 2009 toonden de Catalanen immers ook interesse.


"Het klopt dat ik in 2007 en 2008 al bezig was met deze operatie, ik heb het akkoord met hem gesloten. De onderhandelingen met Manchester United verliepen moeizaam, omdat ze hun speler natuurlijk niet kwijt wilden. Hij was echter duidelijk over de afspraak die hij met me was aangegaan", blikt Real-preses Ramon Calderon terug met Al Mayadeen."Hij wilde vanaf het eerste moment naar Real Madrid. Ik bood hem een geweldige kans en die heeft hij met beide handen aangegrepen."

Ferguson wilde Ronaldo echter elders stallen. "Ferguson wilde hem eigenlijk niet laten vertrekken. Hoewel Manchester United veel prijzen heeft gewonnen ziet hij Real Madrid als de club die alles bereikt heeft wat hij eigenlijk had willen bereiken, daarom mag hij de club niet. Real Madrid heeft veel meer gewonnen. Ferguson heeft hem daarom bij Barcelona aangeboden."

"Barcelona was natuurlijk opgetogen toen deze kans zich voordeed, maar Cristiano was heel duidelijk. Hij zei dat hij een overeenkomst met Ramón Calderón had getekend om naar Real Madrid te gaan en dat hij dit akkoord niet wilde verbreken. En zo was het ook, we hebben een document ondertekend", vervolgt hij. "In dat document stond dat er een overeenkomst was met Real Madrid en om twijfels te voorkomen werd er een clausule toegevoegd zodat de partij die deze overeenkomst verbrak, dertig miljoen euro moest betalen aan de andere partij."

LEES OOK: Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

🚀

Maakte Ronaldo de goede keuze?

Meest recent

Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

3
3
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

58
58
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

70
70
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

57
57
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

48
48
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

240
240
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

184
184
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

108
108
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

87
87
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

65
65
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

129
129
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

169
169
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

32
32
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

110
110
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

329
329
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

345
345
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

226
226
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

68
68
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

73
73
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

152
152
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

281
281
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

209
209
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

98
98
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

71
71

Meer sportnieuws