'Einde Premier League dreigt: Liverpool kent zijn lot'

466 stemmen
'Einde Premier League dreigt: Liverpool kent zijn lot'

De Premier League-clubs hebben vrijdagmiddag formeel afgesproken dat het uitgangspunt is en blijft dat het seizoen moet worden afgemaakt, maar volgens het Nederlandse Algemeen Dagblad is er achter de schermen meer aan de hand. De Premier League zou wel degelijk op stopzetten afkoersen.

Het AD schrijft: "Het idee leeft om op 1 juli een streep onder het seizoen te zetten, ongeacht of alle 92 resterende wedstrijden wel of niet uitgespeeld kunnen worden. Het arbeidsrecht in Groot-Brittannië vormt de belangrijkste reden hiervoor. Wereldvoetbalbond FIFA mag de weg hebben vrijgemaakt voor improvisatie tijdens de crisis, voetballers in Engeland kunnen niet worden gedwongen om aflopende verbintenissen te verlengen."

"Het vertrouwen in de loyaliteit van spelers bereikte in de laatste weken een dieptepunt. Een uitzondering daargelaten ging geen enkele selectie akkoord met het verzoek om 30 procent van het salaris in te leveren om hun werkgevers tegemoet te treden. Om een nieuw gevecht met bijkomende imagoschade te voorkomen wil ongeveer de helft van de clubs de competitie op 30 juni afgerond hebben", zo klinkt het.

"Het seizoen beëindigen zonder nog één duel te spelen behoort dan tot de opties. Liverpool zou dan worden gekroond tot kampioen. De Premier League probeert dit scenario, voorlopig althans, ten koste van alles te voorkomen. Het uitspelen van het restant geldt als hoofddoel. Tijdens de vergadering werd het verzoek om te discussiëren over het afkappen van de competitie daarom niet gehonoreerd", aldus het AD.

LEES OOK: 'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

🚀

Einde competitie?

Meest recent

Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

15
15
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

30
30
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

54
54
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

19
19
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

44
44
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

109
109
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

310
310
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

119
119
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

320
320
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

421
421
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1103
1103
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

45
45
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

116
116
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

435
435
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

160
160
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

177
177
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

86
86
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

259
259
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

130
130

Meer sportnieuws