'UEFA heeft twee opvallende plannetjes voor afwerken Champions League'

155 stemmen
'UEFA heeft twee opvallende plannetjes voor afwerken Champions League'

Het einde van de coronacrisis is zeker nog niet in zicht, maar de UEFA wil nog steeds dat er in de zomer zoveel mogelijk gevoetbald wordt. Zelfs het idee om de Champions League af te werken ligt blijkbaar nog steeds op tafel. Er zou zelfs een nieuwe datum voor de finale zijn aangeduid.

Het doel is om op zaterdag 29 augustus de finale van de Champions League te spelen in Istanbul, drie dagen na de Europa League-finale in Gdansk. Dat schrijft The Telegraph op basis van documenten van de UEFA. Inmiddels liggen beide competities wel al een maand stil en zijn zelfs nog niet alle kwartfinalisten bekend.

Het idee is om de nationale competities tot 3 augustus ruimte te geven, mits de veiligheid in de landen dat toestaat. Nadien moet er ruimte worden gemaakt voor het internationale voetbal, al dan niet in een afgeslankte vorm. Het is mogelijk om duels op neutraal terrein te spelen om daarmee een dubbele confrontaties te voorkomen.

UPDATE 17/04
De BBC komt met verder informatie over de plannen van de UEFA om de Champions League alsnog af te kunnen werken. Daarvoor zouden er twee scenario's op tafel liggen. Het eerste scenario is dat de kwartfinales en halve finales zoals gewoonlijk afgewerkt worden over twee wedstrijden en ingepland worden in juli en augustus. Het tweede scenario is echter een pak opvallender. In dat geval zouden die wedstrijden samengepakt worden in een mini-toernooi van een week, waarbij slechts één wedstrijd gespeeld wordt. Dat toernooi zou plaatsvinden na het einde van de nationale competities.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Welk scenario lijkt je het beste?

Meest recent

'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

12
12
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

17
17
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

26
26
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

201
201
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

77
77
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

203
203
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

119
119
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

287
287
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

165
165
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

135
135
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

393
393
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

123
123
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

301
301
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

126
126
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

284
284
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

233
233
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

316
316
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

127
127
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

247
247
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1281
1281
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

559
559
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

277
277
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

282
282

Meer sportnieuws