'UEFA heeft twee opvallende plannetjes voor afwerken Champions League'

155 stemmen
'UEFA heeft twee opvallende plannetjes voor afwerken Champions League'

Het einde van de coronacrisis is zeker nog niet in zicht, maar de UEFA wil nog steeds dat er in de zomer zoveel mogelijk gevoetbald wordt. Zelfs het idee om de Champions League af te werken ligt blijkbaar nog steeds op tafel. Er zou zelfs een nieuwe datum voor de finale zijn aangeduid.

Het doel is om op zaterdag 29 augustus de finale van de Champions League te spelen in Istanbul, drie dagen na de Europa League-finale in Gdansk. Dat schrijft The Telegraph op basis van documenten van de UEFA. Inmiddels liggen beide competities wel al een maand stil en zijn zelfs nog niet alle kwartfinalisten bekend.

Het idee is om de nationale competities tot 3 augustus ruimte te geven, mits de veiligheid in de landen dat toestaat. Nadien moet er ruimte worden gemaakt voor het internationale voetbal, al dan niet in een afgeslankte vorm. Het is mogelijk om duels op neutraal terrein te spelen om daarmee een dubbele confrontaties te voorkomen.

UPDATE 17/04
De BBC komt met verder informatie over de plannen van de UEFA om de Champions League alsnog af te kunnen werken. Daarvoor zouden er twee scenario's op tafel liggen. Het eerste scenario is dat de kwartfinales en halve finales zoals gewoonlijk afgewerkt worden over twee wedstrijden en ingepland worden in juli en augustus. Het tweede scenario is echter een pak opvallender. In dat geval zouden die wedstrijden samengepakt worden in een mini-toernooi van een week, waarbij slechts één wedstrijd gespeeld wordt. Dat toernooi zou plaatsvinden na het einde van de nationale competities.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Welk scenario lijkt je het beste?

Meest recent

Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

9
9
Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

16
16
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

130
130
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

98
98
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

30
30
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

43
43
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

291
291
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

44
44
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

118
118
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

161
161
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

52
52
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

129
129
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

221
221
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

38
38
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

55
55
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

64
64
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

117
117
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

95
95
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

201
201
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

486
486
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

239
239
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

365
365
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35

Meer sportnieuws