Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linkerflank

1466 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linkerflank

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

We zijn intussen aanbelandt bij de laatste drie toevoegingen aan ons team. Vrijdag mogen jullie kiezen uit het spitsenduo, maar vandaag doen we eerst nog de linkerflank aan. In onze voorselectie vielen er daarbij weer heel wat namen uit de boot, maar wat er overblijft, is zeker ook niet min.

Bryan Ruiz


Zoals deze man bijvoorbeeld, die tussen 2006 en 2009 grote furore maakte bij AA Gent, hoewel hij die periode niet kon verzilveren met een trofee. 

Milan Jovanovic


Kende twee uitermate succesvolle periodes in ons land. Eerst bij Standard, waar hij een belangrijk onderdeel was van de ploeg die twee titels op rij behaalden. Ook bij Anderlecht later nog van goudwaarde.

Ivan Perisic


Naast Aurelio Vidmar bij Standard, de enige speler die sinds 1990 de topschutterstitel binnenhaalde hoewel hij geen spits was. Bouwde een schitterende carrière uit bij Dortmund, Inter en nu Bayern Munchen.

Mbark Boussoufa


AA Gent plukte de kleine maar o zo dribbelvaardige Nederlandse Marokkaan weg bij Chelsea en dat bleek een gouden zet. Schitterde bij de Buffalo’s, maar des te meer bij Anderlecht.

Thorgan Hazard


Was amper twee seizoenen actief bij Zulte-Waregem, maar bezorgde de West-Vlamingen ei zo na een enorm verrassende Belgische landstitel. Won ook de Gouden Schoen, zijn carrière blijft in stijgende lijn gaan en is intussen volwaardig onderdeel van de Rode Duivels.


LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Voor wie ga jij?

Meest recent

‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

4
4
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

40
40
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

47
47
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

49
49
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

247
247
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

291
291
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

510
510
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

163
163
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

150
150
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

391
391
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

152
152
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

259
259
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

782
782
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

242
242
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

152
152
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

547
547
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

286
286
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

409
409
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

395
395
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

289
289
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

483
483
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

112
112
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

915
915
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

922
922
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

469
469

Meer sportnieuws