JPL achter gesloten deuren? Minister De Crem duidelijk

door
JPL achter gesloten deuren? Minister De Crem duidelijk

Woensdag kwam de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen en zoals verwacht werden de maatregelen tegen het coronavirus grotendeels verlengd. Bovendien werd er ook op langere termijn iets meer duidelijkheid geschept. Zo worden massa-evenementen verboden tot en met 31 augustus.


En dus zal er nog een tijdje niet gevoetbald worden in ons land, tenminste toch niet met supporters in het stadion. Want het blijft wel degelijk een optie om te spelen achter gesloten deuren. Dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden blijft zeer onwaarschijnlijk, maar door door het verbieden van massa-evenementen tot begin september zou ook een deel van volgend seizoen in gedrang kunnen komen. En de competitiestart uitstellen is geen optie, door het EK is de ruimte op de kalender beperkt.

Dus lijken de Belgische ploegen verplicht om wedstrijden achter gesloten deuren te gaan spelen. Bij de Waalse openbare omroep RTBF was minister van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem (CD&V) duidelijk wat dat betreft. "Er is een voorstel gedaan om wedstrijden achter gesloten deuren plaats te laten vinden en dat ligt nu op tafel. Dit zal besproken worden tijdens de volgende Veiligheidsraad", aldus De Crem. Premier Sophie Wilmés (MR) liet ook al verstaan dat deze optie 'onderzocht wordt'.

Die Veiligheidsraad vindt volgende week plaats op 24 april. Op die dag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien ook een definitieve beslissing over de stopzetting van het huidige seizoen. Het belooft dus een belangrijke dag te worden voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Bent u voor of tegen voetbal achter gesloten deuren?

Meest recent

De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

21
21
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

66
66
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

88
88
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

10
10
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

163
163
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

249
249
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

80
80
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

469
469
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

77
77
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

209
209
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

191
191
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

94
94
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

507
507
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

141
141
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

325
325
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

253
253
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

49
49
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

792
792
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

324
324

Meer sportnieuws