JPL achter gesloten deuren? Minister De Crem duidelijk

door
JPL achter gesloten deuren? Minister De Crem duidelijk

Woensdag kwam de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen en zoals verwacht werden de maatregelen tegen het coronavirus grotendeels verlengd. Bovendien werd er ook op langere termijn iets meer duidelijkheid geschept. Zo worden massa-evenementen verboden tot en met 31 augustus.


En dus zal er nog een tijdje niet gevoetbald worden in ons land, tenminste toch niet met supporters in het stadion. Want het blijft wel degelijk een optie om te spelen achter gesloten deuren. Dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden blijft zeer onwaarschijnlijk, maar door door het verbieden van massa-evenementen tot begin september zou ook een deel van volgend seizoen in gedrang kunnen komen. En de competitiestart uitstellen is geen optie, door het EK is de ruimte op de kalender beperkt.

Dus lijken de Belgische ploegen verplicht om wedstrijden achter gesloten deuren te gaan spelen. Bij de Waalse openbare omroep RTBF was minister van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem (CD&V) duidelijk wat dat betreft. "Er is een voorstel gedaan om wedstrijden achter gesloten deuren plaats te laten vinden en dat ligt nu op tafel. Dit zal besproken worden tijdens de volgende Veiligheidsraad", aldus De Crem. Premier Sophie Wilmés (MR) liet ook al verstaan dat deze optie 'onderzocht wordt'.

Die Veiligheidsraad vindt volgende week plaats op 24 april. Op die dag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien ook een definitieve beslissing over de stopzetting van het huidige seizoen. Het belooft dus een belangrijke dag te worden voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Bent u voor of tegen voetbal achter gesloten deuren?

Meest recent

Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

3
3
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

30
30
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

87
87
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

17
17
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

147
147
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

95
95
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

133
133
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

70
70
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

91
91
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

50
50
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

109
109
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

195
195
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

58
58
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

417
417
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

77
77
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

262
262
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

95
95
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

118
118
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

102
102
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

77
77
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

393
393
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

332
332
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

313
313

Meer sportnieuws