Van Crombrugge out, Vanhamel in: slim plan van Anderlecht?

2237
Van Crombrugge out, Vanhamel in: slim plan van Anderlecht?

Wie staat volgend seizoen onder de lat? Dat is een van de vele vragen in Anderlecht, al is het antwoord dat de algemene voorkeur wegdraagt eigenlijk welbekend. Toch lijkt het allesbehalve zeker dat Hendrik Van Crombrugge nog op post blijft, wat zou betekenen dat Paars-Wit op zoek moet naar een nieuwe nummer één. Blijkbaar gaan de Brusselaars daar nu zelfs reeds vanuit, want Beerschot-doelman Mike Vanhamel zou bovenaan het verlanglijstje van Peter Verbeke en co staan. Maar is dat wel de juiste zet?


Hoe dan ook begeeft Anderlecht zich straks op de markt voor een of meerdere keepers. Davy Roef en Frank Boeckx zijn immers einde contract – en in het geval van die laatste ook fin de carrière – terwijl Genk de optie op Thomas Didillon wellicht zal lichten. Mocht Van Crombrugge in het Lotto Park blijven, heeft hij sowieso dus nood aan minstens één nieuwe doublure. Zo niet, moet het kersvers sluitstuk in staat zijn om zélf van meet af aan de honneurs tussen de palen waar te nemen. In beide scenario’s lijkt Vanhamel een ietwat verrassende, doch uitstekende kandidaat.

GAPENDE LEEGTE
De reden dat Anderlecht zich mogelijk genoodzaakt ziet om Van Crombrugge van de hand te doen, spreekt voor zich. De recordkampioen heeft tal van financiële gaten te vullen, maar wil hiervoor geen goudhaantjes als Jérémy Doku of Sambi Lokonga onder hun potentiële prijs verliezen. Dan liever een snelle verkoop van de 26-jarige doelman dus, die pas vorige zomer voor dik twee miljoen overkwam en zo op korte termijn een fikse winst kan opleveren. Vandaag wordt zijn waarde dan wel op 'amper' 5,5 miljoen geschat, met onder andere Schalke 04, Ajax, FC Köln en Hertha Berlijn in de wachtrij valt er allicht nog meer uit te halen.



Om de gapende leegte, zowel onder de lat als op de bank, dan in te vullen keuze heeft Paars-Wit de keuze uit heel wat transfervrije keepers. Sinan Bolat zal het echter alleszins niet worden, terwijl niemand warm loopt van grijze muizen als Jens Teunckens, Sébastien Bruzzese of Laurent Henkinet. William Dutoit zou eventueel wel nog een optie kunnen zijn, vooral omdat de 31-jarige Fransman over prima voetjes beschikt – zoals geweten een belangrijke vereiste voor Vincent Kompany. Bovendien hoeft Anderlecht zich over het aantal Belgen in principe allerminst zorgen te maken, dus zijn nationaliteit vormt evenmin een hinderpaal.

EXACTE KOPIE
Wel oogt Dutoit met zijn één meter 82 nogal naar de kleine kant voor een moderne doelman, een enorm contrast met de maar liefst 14 centimeter grotere Jonathan De Bie. Het 19-jarig talent ziet zijn verbintenis bij Tottenham binnenkort aflopen en werd naar verluidt al aangeboden in het Lotto Park, waar hij gerust zou willen tekenen voor een rol als tweede viool. Een interessante piste dus, zij het niet om volgend jaar al meteen tussen de palen te droppen als opvolger voor Van Crombrugge. Nog eventjes rustig rijpen in de schaduw lijkt dan een beter idee, een plan waarbij Vanhamel het ideale tussentijds alternatief kan vormen.



Om dat aan te tonen, overlopen we eerst de voornaamste kwaliteiten van het 30-jarig sluitstuk. Die is om te beginnen groot (1m88) én kan meevoetballen, waarmee hij op het eerste zicht haast een exacte kopie lijkt van de precies even rijzige Van Crombrugge. Verder bewees Vanhamel dit seizoen duidelijk een echte puntenpakker te zijn, met slechts 28 tegentreffers in evenveel optredens. Een betere ratio zelfs dan Van Crombrugge, die met amper één wedstrijd extra achter de rug wel vier keer vaker de nul hield (12 clean sheets tegenover acht). Al bij al valt dus best te vatten waarom Paars-Wit haar oog op het Kiel liet vallen.

STRATEGISCHE ZET
Zeker omdat Vanhamel dan wel niet transfervrij mag zijn, maar toch uiterst betaalbaar blijft. Zijn actuele marktwaarde schommelt namelijk rond een half miljoen, waar Anderlecht ongetwijfeld zelfs nog wat vanaf kan pingelen mocht het een of meerdere van haar jonkies – al dan niet op uitleenbasis – de andere kant uitsturen. Qua prijskaartje past de aanvoerder van de Ratten dus prima in de nieuwe transferstrategie van Verbeke en co, die voortaan nog maximaal 2,5 miljoen willen spenderen aan nieuwe aanwinsten. Van Crombrugge verkopen en vervangen door Vanhamel en De Bie, levert minstens vijf miljoen pure winst op.



De potentiële doorverkoopwaarde van Vanhamel zou daarentegen wel vrij minimaal zijn, al is dat slechts bijzaak. De notoire jobhopper, met Beerschot toe aan zijn zevende werkgever in negen jaar tijd, zou zoals gezegd per slot van rekening vooral dienen als tijdelijke oplossing indien Van Crombrugge ten gelde wordt gemaakt. Door hem in huis te halen, koopt Anderlecht dan tijd om rustig op zoek te gaan naar haar échte doelman van de toekomst. Of om een jonge keeper zoals De Bie klaar te stomen. Eens die zover is, toont Vanhamel zich wie weet zelfs wel bereid om de rollen om te keren en zélf op de bank plaats te nemen.

WISSEL VAN DE WACHT
Als geboren Brusselaar, Elsene om precies te zijn, staat hij wellicht immers te springen om de kleuren van Anderlecht te verdedigen. Zelfs op dát vlak zou Vanhamel dus geen aanpassingsperiode nodig hebben. Alles bij elkaar geteld, kunnen we dan ook niet anders dan besluiten dat het in eerste instantie nochtans verrassende target toch een prima kandidaat vormt om Van Crombrugge op korte termijn op te volgen. Al blijft het daar dan wel bij, want veel groeimarge zien we niet. Het ideale scenario is dus nog altijd dat de steunpilaar gewoon op post blijft. Helaas laat de financiële toestand in het Lotto Park dat allicht niet toe.



Vermits Vanhamel in zijn loopbaan eerder al op de bank zat, en hoe dan ook trots zou zijn om in Anderlecht aan de slag te gaan, lijkt hij wel sowieso een prima aanwinst om de zomer mee af te trappen. De goedkope doch betrouwbare doelman zal namelijk niet klagen indien hij het jaar als doublure voor Van Crombrugge begint, in wiens dossier Paars-Wit dan de kat uit de boom kan kijken en de vele gegadigden tegen elkaar uit kan spelen. Als hij vervolgens alsnog vertrekt, staat toch meteen een waardige opvolger klaar. Dé hoofdbetrachting voor de Brusselaars deze zomer wordt het genereren van extra fondsen, zonder al te veel kwaliteit in te boeten. De wissel Van Crombrugge-Vanhamel kan daarin een grote eerste stap vormen.

LEES OOK: Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Is de wissel Van Crombrugge-Vanhamel volgens u een slim plan voor Anderlecht?

Meest recent

Fans Anderlecht reageren op uitlatingen Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

0
0
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

2
2
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

23
23
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

23
23
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

80
80
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

27
27
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

37
37
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

428
428
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

132
132
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

64
64
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

30
30
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

35
35
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

57
57
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

66
66
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

67
67
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

147
147
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

347
347
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

369
369
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

153
153
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

87
87
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

447
447
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

181
181

Meer sportnieuws