Van Crombrugge out, Vanhamel in: slim plan van Anderlecht?

2237
Van Crombrugge out, Vanhamel in: slim plan van Anderlecht?

Wie staat volgend seizoen onder de lat? Dat is een van de vele vragen in Anderlecht, al is het antwoord dat de algemene voorkeur wegdraagt eigenlijk welbekend. Toch lijkt het allesbehalve zeker dat Hendrik Van Crombrugge nog op post blijft, wat zou betekenen dat Paars-Wit op zoek moet naar een nieuwe nummer één. Blijkbaar gaan de Brusselaars daar nu zelfs reeds vanuit, want Beerschot-doelman Mike Vanhamel zou bovenaan het verlanglijstje van Peter Verbeke en co staan. Maar is dat wel de juiste zet?


Hoe dan ook begeeft Anderlecht zich straks op de markt voor een of meerdere keepers. Davy Roef en Frank Boeckx zijn immers einde contract – en in het geval van die laatste ook fin de carrière – terwijl Genk de optie op Thomas Didillon wellicht zal lichten. Mocht Van Crombrugge in het Lotto Park blijven, heeft hij sowieso dus nood aan minstens één nieuwe doublure. Zo niet, moet het kersvers sluitstuk in staat zijn om zélf van meet af aan de honneurs tussen de palen waar te nemen. In beide scenario’s lijkt Vanhamel een ietwat verrassende, doch uitstekende kandidaat.

GAPENDE LEEGTE
De reden dat Anderlecht zich mogelijk genoodzaakt ziet om Van Crombrugge van de hand te doen, spreekt voor zich. De recordkampioen heeft tal van financiële gaten te vullen, maar wil hiervoor geen goudhaantjes als Jérémy Doku of Sambi Lokonga onder hun potentiële prijs verliezen. Dan liever een snelle verkoop van de 26-jarige doelman dus, die pas vorige zomer voor dik twee miljoen overkwam en zo op korte termijn een fikse winst kan opleveren. Vandaag wordt zijn waarde dan wel op 'amper' 5,5 miljoen geschat, met onder andere Schalke 04, Ajax, FC Köln en Hertha Berlijn in de wachtrij valt er allicht nog meer uit te halen.



Om de gapende leegte, zowel onder de lat als op de bank, dan in te vullen keuze heeft Paars-Wit de keuze uit heel wat transfervrije keepers. Sinan Bolat zal het echter alleszins niet worden, terwijl niemand warm loopt van grijze muizen als Jens Teunckens, Sébastien Bruzzese of Laurent Henkinet. William Dutoit zou eventueel wel nog een optie kunnen zijn, vooral omdat de 31-jarige Fransman over prima voetjes beschikt – zoals geweten een belangrijke vereiste voor Vincent Kompany. Bovendien hoeft Anderlecht zich over het aantal Belgen in principe allerminst zorgen te maken, dus zijn nationaliteit vormt evenmin een hinderpaal.

EXACTE KOPIE
Wel oogt Dutoit met zijn één meter 82 nogal naar de kleine kant voor een moderne doelman, een enorm contrast met de maar liefst 14 centimeter grotere Jonathan De Bie. Het 19-jarig talent ziet zijn verbintenis bij Tottenham binnenkort aflopen en werd naar verluidt al aangeboden in het Lotto Park, waar hij gerust zou willen tekenen voor een rol als tweede viool. Een interessante piste dus, zij het niet om volgend jaar al meteen tussen de palen te droppen als opvolger voor Van Crombrugge. Nog eventjes rustig rijpen in de schaduw lijkt dan een beter idee, een plan waarbij Vanhamel het ideale tussentijds alternatief kan vormen.



Om dat aan te tonen, overlopen we eerst de voornaamste kwaliteiten van het 30-jarig sluitstuk. Die is om te beginnen groot (1m88) én kan meevoetballen, waarmee hij op het eerste zicht haast een exacte kopie lijkt van de precies even rijzige Van Crombrugge. Verder bewees Vanhamel dit seizoen duidelijk een echte puntenpakker te zijn, met slechts 28 tegentreffers in evenveel optredens. Een betere ratio zelfs dan Van Crombrugge, die met amper één wedstrijd extra achter de rug wel vier keer vaker de nul hield (12 clean sheets tegenover acht). Al bij al valt dus best te vatten waarom Paars-Wit haar oog op het Kiel liet vallen.

STRATEGISCHE ZET
Zeker omdat Vanhamel dan wel niet transfervrij mag zijn, maar toch uiterst betaalbaar blijft. Zijn actuele marktwaarde schommelt namelijk rond een half miljoen, waar Anderlecht ongetwijfeld zelfs nog wat vanaf kan pingelen mocht het een of meerdere van haar jonkies – al dan niet op uitleenbasis – de andere kant uitsturen. Qua prijskaartje past de aanvoerder van de Ratten dus prima in de nieuwe transferstrategie van Verbeke en co, die voortaan nog maximaal 2,5 miljoen willen spenderen aan nieuwe aanwinsten. Van Crombrugge verkopen en vervangen door Vanhamel en De Bie, levert minstens vijf miljoen pure winst op.



De potentiële doorverkoopwaarde van Vanhamel zou daarentegen wel vrij minimaal zijn, al is dat slechts bijzaak. De notoire jobhopper, met Beerschot toe aan zijn zevende werkgever in negen jaar tijd, zou zoals gezegd per slot van rekening vooral dienen als tijdelijke oplossing indien Van Crombrugge ten gelde wordt gemaakt. Door hem in huis te halen, koopt Anderlecht dan tijd om rustig op zoek te gaan naar haar échte doelman van de toekomst. Of om een jonge keeper zoals De Bie klaar te stomen. Eens die zover is, toont Vanhamel zich wie weet zelfs wel bereid om de rollen om te keren en zélf op de bank plaats te nemen.

WISSEL VAN DE WACHT
Als geboren Brusselaar, Elsene om precies te zijn, staat hij wellicht immers te springen om de kleuren van Anderlecht te verdedigen. Zelfs op dát vlak zou Vanhamel dus geen aanpassingsperiode nodig hebben. Alles bij elkaar geteld, kunnen we dan ook niet anders dan besluiten dat het in eerste instantie nochtans verrassende target toch een prima kandidaat vormt om Van Crombrugge op korte termijn op te volgen. Al blijft het daar dan wel bij, want veel groeimarge zien we niet. Het ideale scenario is dus nog altijd dat de steunpilaar gewoon op post blijft. Helaas laat de financiële toestand in het Lotto Park dat allicht niet toe.



Vermits Vanhamel in zijn loopbaan eerder al op de bank zat, en hoe dan ook trots zou zijn om in Anderlecht aan de slag te gaan, lijkt hij wel sowieso een prima aanwinst om de zomer mee af te trappen. De goedkope doch betrouwbare doelman zal namelijk niet klagen indien hij het jaar als doublure voor Van Crombrugge begint, in wiens dossier Paars-Wit dan de kat uit de boom kan kijken en de vele gegadigden tegen elkaar uit kan spelen. Als hij vervolgens alsnog vertrekt, staat toch meteen een waardige opvolger klaar. Dé hoofdbetrachting voor de Brusselaars deze zomer wordt het genereren van extra fondsen, zonder al te veel kwaliteit in te boeten. De wissel Van Crombrugge-Vanhamel kan daarin een grote eerste stap vormen.

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

Is de wissel Van Crombrugge-Vanhamel volgens u een slim plan voor Anderlecht?

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

53
53
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

63
63
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

93
93
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

96
96
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

307
307
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

125
125
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

41
41
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

273
273
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

222
222
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

68
68
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

58
58
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

135
135
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

25
25
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

850
850
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

51
51
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

261
261
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

589
589
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

506
506
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

601
601
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

279
279
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

496
496
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

809
809
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

97
97
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

201
201
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

988
988

Meer sportnieuws