Van Crombrugge out, Vanhamel in: slim plan van Anderlecht?

door
Van Crombrugge out, Vanhamel in: slim plan van Anderlecht?

Wie staat volgend seizoen onder de lat? Dat is een van de vele vragen in Anderlecht, al is het antwoord dat de algemene voorkeur wegdraagt eigenlijk welbekend. Toch lijkt het allesbehalve zeker dat Hendrik Van Crombrugge nog op post blijft, wat zou betekenen dat Paars-Wit op zoek moet naar een nieuwe nummer één. Blijkbaar gaan de Brusselaars daar nu zelfs reeds vanuit, want Beerschot-doelman Mike Vanhamel zou bovenaan het verlanglijstje van Peter Verbeke en co staan. Maar is dat wel de juiste zet?


Hoe dan ook begeeft Anderlecht zich straks op de markt voor een of meerdere keepers. Davy Roef en Frank Boeckx zijn immers einde contract – en in het geval van die laatste ook fin de carrière – terwijl Genk de optie op Thomas Didillon wellicht zal lichten. Mocht Van Crombrugge in het Lotto Park blijven, heeft hij sowieso dus nood aan minstens één nieuwe doublure. Zo niet, moet het kersvers sluitstuk in staat zijn om zélf van meet af aan de honneurs tussen de palen waar te nemen. In beide scenario’s lijkt Vanhamel een ietwat verrassende, doch uitstekende kandidaat.

GAPENDE LEEGTE
De reden dat Anderlecht zich mogelijk genoodzaakt ziet om Van Crombrugge van de hand te doen, spreekt voor zich. De recordkampioen heeft tal van financiële gaten te vullen, maar wil hiervoor geen goudhaantjes als Jérémy Doku of Sambi Lokonga onder hun potentiële prijs verliezen. Dan liever een snelle verkoop van de 26-jarige doelman dus, die pas vorige zomer voor dik twee miljoen overkwam en zo op korte termijn een fikse winst kan opleveren. Vandaag wordt zijn waarde dan wel op 'amper' 5,5 miljoen geschat, met onder andere Schalke 04, Ajax, FC Köln en Hertha Berlijn in de wachtrij valt er allicht nog meer uit te halen.



Om de gapende leegte, zowel onder de lat als op de bank, dan in te vullen keuze heeft Paars-Wit de keuze uit heel wat transfervrije keepers. Sinan Bolat zal het echter alleszins niet worden, terwijl niemand warm loopt van grijze muizen als Jens Teunckens, Sébastien Bruzzese of Laurent Henkinet. William Dutoit zou eventueel wel nog een optie kunnen zijn, vooral omdat de 31-jarige Fransman over prima voetjes beschikt – zoals geweten een belangrijke vereiste voor Vincent Kompany. Bovendien hoeft Anderlecht zich over het aantal Belgen in principe allerminst zorgen te maken, dus zijn nationaliteit vormt evenmin een hinderpaal.

EXACTE KOPIE
Wel oogt Dutoit met zijn één meter 82 nogal naar de kleine kant voor een moderne doelman, een enorm contrast met de maar liefst 14 centimeter grotere Jonathan De Bie. Het 19-jarig talent ziet zijn verbintenis bij Tottenham binnenkort aflopen en werd naar verluidt al aangeboden in het Lotto Park, waar hij gerust zou willen tekenen voor een rol als tweede viool. Een interessante piste dus, zij het niet om volgend jaar al meteen tussen de palen te droppen als opvolger voor Van Crombrugge. Nog eventjes rustig rijpen in de schaduw lijkt dan een beter idee, een plan waarbij Vanhamel het ideale tussentijds alternatief kan vormen.



Om dat aan te tonen, overlopen we eerst de voornaamste kwaliteiten van het 30-jarig sluitstuk. Die is om te beginnen groot (1m88) én kan meevoetballen, waarmee hij op het eerste zicht haast een exacte kopie lijkt van de precies even rijzige Van Crombrugge. Verder bewees Vanhamel dit seizoen duidelijk een echte puntenpakker te zijn, met slechts 28 tegentreffers in evenveel optredens. Een betere ratio zelfs dan Van Crombrugge, die met amper één wedstrijd extra achter de rug wel vier keer vaker de nul hield (12 clean sheets tegenover acht). Al bij al valt dus best te vatten waarom Paars-Wit haar oog op het Kiel liet vallen.

STRATEGISCHE ZET
Zeker omdat Vanhamel dan wel niet transfervrij mag zijn, maar toch uiterst betaalbaar blijft. Zijn actuele marktwaarde schommelt namelijk rond een half miljoen, waar Anderlecht ongetwijfeld zelfs nog wat vanaf kan pingelen mocht het een of meerdere van haar jonkies – al dan niet op uitleenbasis – de andere kant uitsturen. Qua prijskaartje past de aanvoerder van de Ratten dus prima in de nieuwe transferstrategie van Verbeke en co, die voortaan nog maximaal 2,5 miljoen willen spenderen aan nieuwe aanwinsten. Van Crombrugge verkopen en vervangen door Vanhamel en De Bie, levert minstens vijf miljoen pure winst op.



De potentiële doorverkoopwaarde van Vanhamel zou daarentegen wel vrij minimaal zijn, al is dat slechts bijzaak. De notoire jobhopper, met Beerschot toe aan zijn zevende werkgever in negen jaar tijd, zou zoals gezegd per slot van rekening vooral dienen als tijdelijke oplossing indien Van Crombrugge ten gelde wordt gemaakt. Door hem in huis te halen, koopt Anderlecht dan tijd om rustig op zoek te gaan naar haar échte doelman van de toekomst. Of om een jonge keeper zoals De Bie klaar te stomen. Eens die zover is, toont Vanhamel zich wie weet zelfs wel bereid om de rollen om te keren en zélf op de bank plaats te nemen.

WISSEL VAN DE WACHT
Als geboren Brusselaar, Elsene om precies te zijn, staat hij wellicht immers te springen om de kleuren van Anderlecht te verdedigen. Zelfs op dát vlak zou Vanhamel dus geen aanpassingsperiode nodig hebben. Alles bij elkaar geteld, kunnen we dan ook niet anders dan besluiten dat het in eerste instantie nochtans verrassende target toch een prima kandidaat vormt om Van Crombrugge op korte termijn op te volgen. Al blijft het daar dan wel bij, want veel groeimarge zien we niet. Het ideale scenario is dus nog altijd dat de steunpilaar gewoon op post blijft. Helaas laat de financiële toestand in het Lotto Park dat allicht niet toe.



Vermits Vanhamel in zijn loopbaan eerder al op de bank zat, en hoe dan ook trots zou zijn om in Anderlecht aan de slag te gaan, lijkt hij wel sowieso een prima aanwinst om de zomer mee af te trappen. De goedkope doch betrouwbare doelman zal namelijk niet klagen indien hij het jaar als doublure voor Van Crombrugge begint, in wiens dossier Paars-Wit dan de kat uit de boom kan kijken en de vele gegadigden tegen elkaar uit kan spelen. Als hij vervolgens alsnog vertrekt, staat toch meteen een waardige opvolger klaar. Dé hoofdbetrachting voor de Brusselaars deze zomer wordt het genereren van extra fondsen, zonder al te veel kwaliteit in te boeten. De wissel Van Crombrugge-Vanhamel kan daarin een grote eerste stap vormen.

LEES OOK: Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Is de wissel Van Crombrugge-Vanhamel volgens u een slim plan voor Anderlecht?

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

18
18
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

131
131
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

102
102
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

204
204
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

35
35
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

145
145
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

141
141
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

62
62
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

135
135
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

131
131
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

177
177
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

238
238
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

363
363
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

144
144
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

210
210
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

187
187
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

106
106
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

449
449
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

239
239
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

91
91

Meer sportnieuws