EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Club Brugge? Wie weet liggen er kansen"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

Bij Club Brugge krijgen de eigen talenten eindelijk ook wat speelkansen. Het was jarenlang een groot pijnpunt, maar er komt stilaan verandering in. Mag Ahmed Touba ook dromen van een nieuwe kans bij Club? Onze redactie sprak met hem.

Club Brugge verhuurt Touba aan de Bulgaarse eersteklasser Beroe en daar is hij een revelatie. De 22-jarige linksvoetige verdediger kende er tot de coronacrisis een zeer goed seizoen. Touba zit door het coronavirus momenteel wel vast in Bulgarije…

"Het gaat goed met mij, maar het is wel geen makkelijke situatie. In Bulgarije mogen we momenteel ook niet buiten komen om individueel te trainen en daardoor hou ik mezelf thuis fit. Daarnaast ben ik ook ver verwijderd van mijn familie. Ik zit in quarantaine in mijn appartement en we mogen enkel buiten om boodschappen te doen. We kregen geen toestemming van de club om terug te keren naar ons land", aldus Touba aan onze redactie.

Geeft Clement in de zomer een nieuwe kans?

Voor de verdediger was het aanvankelijk aanpassen. "In Bulgarije heerst er toch een andere mentaliteit en dat was toch wat aanpassen. Bij de club verwachtte ik niet veel problemen omdat er een aantal Franstaligen bij de club waren."

Beroe, dat met Ibrahima Conte nog een oude bekende in zijn rangen heeft, staat zevende. "De competitie is best zwaar, want iedereen kan van iedereen winnen. Ludogorets (leider met negen punten voorsprong, nvdr.) steekt er wel een beetje bovenuit." Interessant voor Philippe Clement: Touba speelt er niet langer als flankverdediger, maar als centrale verdediger. "Dit was nieuw voor mij, maar de coach zag in mij een centrale verdediger. Eigenlijk ging het vanaf de eerste partij op die nieuwe positie goed en ik voel mij er ook best goed. Ik moet toegeven dat het een goede zet was.”

Club Brugge heeft achterin wel wat weelde, maar Touba zou wel eens kunnen terugkeren en zijn kans proberen te grijpen onder Clement. "Dat zal de tijd uitwijzen. Ik heb nog regelmatig contact met de mensen van Club Brugge en ze sturen mij ook trainingsprogramma’s door om fit te blijven. Ze volgden mijn prestaties en ze zijn tevreden over mijn progressie. Ik zag ze vooral in de Champions League aan het werk en ik zag dat ze met drie achterin spelen en dat systeem spelen we ook bij Beroe en dat ligt mij wel. Wie weet liggen daar wel kansen."

Touba klopte drie jaar geleden al aan de deur bij het eerste elftal.

De afgelopen maanden was er ook veel te doen over Touba in de Algerijnse pers. Hij stond bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Algerije, maar door de uitbraak van het coronavirus kwam er geen debuut. “In maart zat ik in de voorselectie voor de U21 van België en voor het eerste team van Algerije. Als er geen stopzetting van het voetbal was geweest, dan had je mijn keuze wellicht gezien", knipoogt Touba. Volgens onze bronnen was de kans groot dat hij dan zijn debuut voor Algerije had gemaakt.

Tot slot is er de toekomst. De ex-speler van Oud-Heverlee Leuven hoopt net als elke voetballer op een dag in een grote competitie te spelen. "Uiteraard wil ik nog zoveel mogelijk progressie maken, maar ik kan uiteraard niet verbergen dat ik graag wil doorbreken bij Club Brugge. Het is en blijft de club waar ik mijn opleiding kreeg. En als dat zou lukken een droomcompetitie? Mmm, dan zou ik de Premier League zeggen."

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Moet Clement hem in de zomer een kans geven?

Meest recent

Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

11
11
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

50
50
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

20
20
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

95
95
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

65
65
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

76
76
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

61
61
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

155
155
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

58
58
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

123
123
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1087
1087
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

59
59
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

69
69
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

470
470
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

217
217
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

117
117
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

146
146
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

132
132
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1018
1018
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

123
123
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

58
58
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

372
372
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

862
862
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

130
130

Meer sportnieuws