EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Club Brugge? Wie weet liggen er kansen"

390 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

Bij Club Brugge krijgen de eigen talenten eindelijk ook wat speelkansen. Het was jarenlang een groot pijnpunt, maar er komt stilaan verandering in. Mag Ahmed Touba ook dromen van een nieuwe kans bij Club? Onze redactie sprak met hem.

Club Brugge verhuurt Touba aan de Bulgaarse eersteklasser Beroe en daar is hij een revelatie. De 22-jarige linksvoetige verdediger kende er tot de coronacrisis een zeer goed seizoen. Touba zit door het coronavirus momenteel wel vast in Bulgarije…

"Het gaat goed met mij, maar het is wel geen makkelijke situatie. In Bulgarije mogen we momenteel ook niet buiten komen om individueel te trainen en daardoor hou ik mezelf thuis fit. Daarnaast ben ik ook ver verwijderd van mijn familie. Ik zit in quarantaine in mijn appartement en we mogen enkel buiten om boodschappen te doen. We kregen geen toestemming van de club om terug te keren naar ons land", aldus Touba aan onze redactie.

Geeft Clement in de zomer een nieuwe kans?

Voor de verdediger was het aanvankelijk aanpassen. "In Bulgarije heerst er toch een andere mentaliteit en dat was toch wat aanpassen. Bij de club verwachtte ik niet veel problemen omdat er een aantal Franstaligen bij de club waren."

Beroe, dat met Ibrahima Conte nog een oude bekende in zijn rangen heeft, staat zevende. "De competitie is best zwaar, want iedereen kan van iedereen winnen. Ludogorets (leider met negen punten voorsprong, nvdr.) steekt er wel een beetje bovenuit." Interessant voor Philippe Clement: Touba speelt er niet langer als flankverdediger, maar als centrale verdediger. "Dit was nieuw voor mij, maar de coach zag in mij een centrale verdediger. Eigenlijk ging het vanaf de eerste partij op die nieuwe positie goed en ik voel mij er ook best goed. Ik moet toegeven dat het een goede zet was.”

Club Brugge heeft achterin wel wat weelde, maar Touba zou wel eens kunnen terugkeren en zijn kans proberen te grijpen onder Clement. "Dat zal de tijd uitwijzen. Ik heb nog regelmatig contact met de mensen van Club Brugge en ze sturen mij ook trainingsprogramma’s door om fit te blijven. Ze volgden mijn prestaties en ze zijn tevreden over mijn progressie. Ik zag ze vooral in de Champions League aan het werk en ik zag dat ze met drie achterin spelen en dat systeem spelen we ook bij Beroe en dat ligt mij wel. Wie weet liggen daar wel kansen."

Touba klopte drie jaar geleden al aan de deur bij het eerste elftal.

De afgelopen maanden was er ook veel te doen over Touba in de Algerijnse pers. Hij stond bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Algerije, maar door de uitbraak van het coronavirus kwam er geen debuut. “In maart zat ik in de voorselectie voor de U21 van België en voor het eerste team van Algerije. Als er geen stopzetting van het voetbal was geweest, dan had je mijn keuze wellicht gezien", knipoogt Touba. Volgens onze bronnen was de kans groot dat hij dan zijn debuut voor Algerije had gemaakt.

Tot slot is er de toekomst. De ex-speler van Oud-Heverlee Leuven hoopt net als elke voetballer op een dag in een grote competitie te spelen. "Uiteraard wil ik nog zoveel mogelijk progressie maken, maar ik kan uiteraard niet verbergen dat ik graag wil doorbreken bij Club Brugge. Het is en blijft de club waar ik mijn opleiding kreeg. En als dat zou lukken een droomcompetitie? Mmm, dan zou ik de Premier League zeggen."

LEES OOK: Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Moet Clement hem in de zomer een kans geven?

Meest recent

Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

5
5
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

36
36
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

26
26
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

128
128
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

182
182
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

85
85
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

91
91
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

253
253
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

31
31
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

144
144
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

87
87
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

353
353
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

324
324
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

539
539
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

573
573
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

260
260
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

381
381
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

288
288
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

170
170
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

589
589
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

226
226
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

369
369
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

416
416
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

304
304

Meer sportnieuws