EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Club Brugge? Wie weet liggen er kansen"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

Bij Club Brugge krijgen de eigen talenten eindelijk ook wat speelkansen. Het was jarenlang een groot pijnpunt, maar er komt stilaan verandering in. Mag Ahmed Touba ook dromen van een nieuwe kans bij Club? Onze redactie sprak met hem.

Club Brugge verhuurt Touba aan de Bulgaarse eersteklasser Beroe en daar is hij een revelatie. De 22-jarige linksvoetige verdediger kende er tot de coronacrisis een zeer goed seizoen. Touba zit door het coronavirus momenteel wel vast in Bulgarije…

"Het gaat goed met mij, maar het is wel geen makkelijke situatie. In Bulgarije mogen we momenteel ook niet buiten komen om individueel te trainen en daardoor hou ik mezelf thuis fit. Daarnaast ben ik ook ver verwijderd van mijn familie. Ik zit in quarantaine in mijn appartement en we mogen enkel buiten om boodschappen te doen. We kregen geen toestemming van de club om terug te keren naar ons land", aldus Touba aan onze redactie.

Geeft Clement in de zomer een nieuwe kans?

Voor de verdediger was het aanvankelijk aanpassen. "In Bulgarije heerst er toch een andere mentaliteit en dat was toch wat aanpassen. Bij de club verwachtte ik niet veel problemen omdat er een aantal Franstaligen bij de club waren."

Beroe, dat met Ibrahima Conte nog een oude bekende in zijn rangen heeft, staat zevende. "De competitie is best zwaar, want iedereen kan van iedereen winnen. Ludogorets (leider met negen punten voorsprong, nvdr.) steekt er wel een beetje bovenuit." Interessant voor Philippe Clement: Touba speelt er niet langer als flankverdediger, maar als centrale verdediger. "Dit was nieuw voor mij, maar de coach zag in mij een centrale verdediger. Eigenlijk ging het vanaf de eerste partij op die nieuwe positie goed en ik voel mij er ook best goed. Ik moet toegeven dat het een goede zet was.”

Club Brugge heeft achterin wel wat weelde, maar Touba zou wel eens kunnen terugkeren en zijn kans proberen te grijpen onder Clement. "Dat zal de tijd uitwijzen. Ik heb nog regelmatig contact met de mensen van Club Brugge en ze sturen mij ook trainingsprogramma’s door om fit te blijven. Ze volgden mijn prestaties en ze zijn tevreden over mijn progressie. Ik zag ze vooral in de Champions League aan het werk en ik zag dat ze met drie achterin spelen en dat systeem spelen we ook bij Beroe en dat ligt mij wel. Wie weet liggen daar wel kansen."

Touba klopte drie jaar geleden al aan de deur bij het eerste elftal.

De afgelopen maanden was er ook veel te doen over Touba in de Algerijnse pers. Hij stond bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Algerije, maar door de uitbraak van het coronavirus kwam er geen debuut. “In maart zat ik in de voorselectie voor de U21 van België en voor het eerste team van Algerije. Als er geen stopzetting van het voetbal was geweest, dan had je mijn keuze wellicht gezien", knipoogt Touba. Volgens onze bronnen was de kans groot dat hij dan zijn debuut voor Algerije had gemaakt.

Tot slot is er de toekomst. De ex-speler van Oud-Heverlee Leuven hoopt net als elke voetballer op een dag in een grote competitie te spelen. "Uiteraard wil ik nog zoveel mogelijk progressie maken, maar ik kan uiteraard niet verbergen dat ik graag wil doorbreken bij Club Brugge. Het is en blijft de club waar ik mijn opleiding kreeg. En als dat zou lukken een droomcompetitie? Mmm, dan zou ik de Premier League zeggen."

LEES OOK: Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

Moet Clement hem in de zomer een kans geven?

Meest recent

'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

0
0
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

11
11
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

17
17
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

24
24
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

28
28
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

57
57
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

52
52
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

138
138
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

52
52
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

314
314
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

215
215
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

596
596
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

136
136
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

343
343
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

66
66
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

388
388
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

540
540
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

679
679
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

147
147
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

265
265
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

27
27
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

409
409

Meer sportnieuws