Camp Nou in crisis: Barça bevestigt ontslag zes bestuursleden

door
Camp Nou in crisis: Barça bevestigt ontslag zes bestuursleden

Het rommelt de jongste maanden serieus bij FC Barcelona. De club sukkelt van het ene in het andere relletje, relletjes die bovendien vaak publiekelijk uitgevochten worden. Zo was er de uithaal van Lionel Messi naar technisch directeur Eric Abidal, terwijl enkele maanden geleden ook uitlekte dat Barça een pr-bureau ingehuurd had om het imago van voorzitter Josep Maria Bartomeu te verbeteren.


Barcelona zou het bedrijf 1 miljoen euro betaald hebben om op sociale media 'tegenstanders' van Bartomeu aan te vallen, waaronder ook een aantal van de eigen sterspelers. Dat schandaal zorgt voor diepe verdeeldheid binnen de club, zoals ook nu nog eens blijkt. Zes bestuursleden stappen immers op uit onvrede met het beleid van Bartomeu.

Vice-voorzitter Emili Rousaud, financieel Enrique Tombas, Silvio Elias, Maria Teixidor, Josep Pont en Jordi Clasamiglia laten in een open brief weten dat het pr-schandaal één van de oorzaken voor hun massale exit is. Ze pleiten ook voor vroegtijdige voorzittersverkiezingen. Het mandaat van Bartomeu loopt af in de zomer van 2021.

UPDATE 15u37
Inmiddels heeft Barcelona in een officieel statement bevestigt dat het zestal is opgestapt. Bartomeu zal het bestuur van de club nu gaan herschikken, binnen enkele dagen zou die hervorming ook rond moeten zijn. In het statement laat de club ook uitschijnen dat Bartomeu zijn mandaat gewoon zal uitzitten.

Daarnaast worden de beschuldigen van corruptie weerlegd en krijgt Roussaud de wind van voren. Overigens zal het onafhankelijke Price-Waterhouse-Coopers een onderzoek doen naar de beschuldigingen dat Bartomeu zijn tegenstanders bewust zou laten zwart maken hebben op de sociale media.

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Bartomeu moet de eer aan zichzelf houden ...

Meest recent

Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

0
0
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

31
31
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

209
209
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

221
221
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

202
202
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

93
93
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

78
78
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

82
82
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

59
59
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

53
53
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

192
192
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

205
205
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

206
206
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

180
180
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54

Meer sportnieuws