Competitie mogelijk tóch afgewerkt: "Pro League nam groot risico"

door
Competitie mogelijk tóch afgewerkt:

Een week geleden leek de stopzetting van de Jupiler Pro League een feit toen de Raad van Bestuur van de Pro League het officiële advies gaf om een punt te zetten achter het seizoen. Maar daar heerst op dit moment veel minder zekerheid rond. De beslissing zou sowieso al uitgesteld worden tot begin mei.


En het is nog maar de vraag of de betrokkenen dan bij hun standpunt blijven. De UEFA zet immers druk om zoveel mogelijk competities nog af te werken in de zomermaanden. Volgens makelaar Stijn Francis is de kans groot dat ook ons land daar aan zal moeten toegeven. "Ik denk wel dat er nog gevoetbald zal worden, er gaat teveel druk komen van de UEFA. In het buitenland is er geen twijfel. Je weet natuurlijk nooit wat het virus zal doen, maar als het zich in de gunstige zin zal ontwikkelen zal er zeker nog gevoetbald worden. Ik denk dat de Pro League een serieus risico genomen heeft. Of er dus nog gespeeld zal worden in België? Het zal moeten als ze volgend jaar nog Europese deelnemers willen", klonk het bij Play Sports Kot.

Uiteraard blijft de voorzetting van het virus allesbepalend, maar de Pro League lijkt toch voor zijn beurt te hebben gesproken. "Ik heb me daar ook al druk in gemaakt. Als zou blijken dat de clubs Europees geschorst zouden worden, moeten ze toch nog eens goed nadenken. Alle grote competities zullen wellicht uitgespeeld worden. Nederland heeft ook al een bocht gemaakt. Als wij dan de enige zijn die niet voetballen, zou ik daar toch nog twee of drie keer over nadenken. Ze zeggen wel dat de UEFA hen niks kan maken, maar je weet maar nooit", vulde analist Marc Degryse aan.

LEES OOK: Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Denkt u dat het seizoen in de JPL toch zal worden afgewerkt?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

14
14
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

16
16
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

32
32
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

18
18
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

21
21
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

105
105
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

47
47
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

25
25
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

151
151
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

26
26
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

538
538
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

231
231
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

185
185
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

89
89
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

60
60
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

105
105
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

685
685
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

180
180
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

318
318
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

671
671
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

280
280
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

98
98
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws