Competitie mogelijk tóch afgewerkt: "Pro League nam groot risico"

893 stemmen
Competitie mogelijk tóch afgewerkt:

Een week geleden leek de stopzetting van de Jupiler Pro League een feit toen de Raad van Bestuur van de Pro League het officiële advies gaf om een punt te zetten achter het seizoen. Maar daar heerst op dit moment veel minder zekerheid rond. De beslissing zou sowieso al uitgesteld worden tot begin mei.


En het is nog maar de vraag of de betrokkenen dan bij hun standpunt blijven. De UEFA zet immers druk om zoveel mogelijk competities nog af te werken in de zomermaanden. Volgens makelaar Stijn Francis is de kans groot dat ook ons land daar aan zal moeten toegeven. "Ik denk wel dat er nog gevoetbald zal worden, er gaat teveel druk komen van de UEFA. In het buitenland is er geen twijfel. Je weet natuurlijk nooit wat het virus zal doen, maar als het zich in de gunstige zin zal ontwikkelen zal er zeker nog gevoetbald worden. Ik denk dat de Pro League een serieus risico genomen heeft. Of er dus nog gespeeld zal worden in België? Het zal moeten als ze volgend jaar nog Europese deelnemers willen", klonk het bij Play Sports Kot.

Uiteraard blijft de voorzetting van het virus allesbepalend, maar de Pro League lijkt toch voor zijn beurt te hebben gesproken. "Ik heb me daar ook al druk in gemaakt. Als zou blijken dat de clubs Europees geschorst zouden worden, moeten ze toch nog eens goed nadenken. Alle grote competities zullen wellicht uitgespeeld worden. Nederland heeft ook al een bocht gemaakt. Als wij dan de enige zijn die niet voetballen, zou ik daar toch nog twee of drie keer over nadenken. Ze zeggen wel dat de UEFA hen niks kan maken, maar je weet maar nooit", vulde analist Marc Degryse aan.

LEES OOK: Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

Denkt u dat het seizoen in de JPL toch zal worden afgewerkt?

Meest recent

Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

30
30
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

83
83
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

65
65
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

86
86
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

95
95
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

649
649
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

997
997
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

59
59
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

466
466
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

143
143
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

284
284
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

584
584
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

148
148
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

136
136
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

318
318
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

206
206
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

210
210
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

245
245
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

744
744
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

505
505
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

594
594
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

274
274
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

296
296
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

917
917

Meer sportnieuws