Corona kan spelregels drastisch veranderen: "Soort van menselijk tafelvoetbal"

door
Corona kan spelregels drastisch veranderen:

Dat het coronavirus een blijvende invloed zal hebben op het voetbal is inmiddels wel duidelijk. Naast de vraag of de competities dit seizoen wel afgewerkt zullen worden, zullen ook de financiële gevolgen enorm kunnen zijn. En zelfs de huidige spelregels moeten er mogelijk aan geloven.


De Nederlandse voetbalbond hoopt de Eredivisie in de zomermaanden alsnog af te werken en ook in diverse andere landen is dat het plan. Maar volgens immunoloog Ger Rijkers is dat enkel mogelijk indien de spelregels aangepast worden zodat de huidige maatregelen (social distancing) gerespecteerd kunnen worden. "Iedereen zou binnen zijn eigen zone op het veld moeten blijven, een soort menselijk tafelvoetbal. Je moet dan dus denken aan een soort demonstratiesport, een vorm van tijdverdrijf, maar zeker niet iets waarmee je bestaande competities alsnog kunt afronden", vertelt hij bij AD.

In ons land blijft het vooralsnog de bedoeling om het seizoen volledig stil te leggen en de volgende jaargang weer op te starten als de huidige regels wat soepeler zijn. Dan nog zouden spelers volgens Rijkers regelmatig gecontroleerd moeten worden. "Maar voetballers moeten dan wel echt langere tijd in volstrekte afzondering gaan leven. Dat is veel gevraagd. Verder moet je rekening houden met een incubatieperiode van twee tot drie weken, anders weet je nog niks zeker."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

Denkt u dat er voor september weer gevoetbald zal worden?

Meest recent

Vragen bij Antwerp: “Meer aan de hand dan cashprobleem”

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

62
62
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

207
207
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

11
11
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

22
22
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

485
485
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

161
161
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

41
41
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

63
63
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

164
164
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

65
65
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

116
116
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

639
639
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

166
166
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

95
95
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

297
297
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

311
311
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

252
252
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

258
258
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

721
721
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

420
420
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

358
358
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

350
350
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

257
257
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

382
382
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

302
302

Meer sportnieuws