Unieke mercato op komst? "Verwacht vreemde constructies"

door
Unieke mercato op komst?

Het coronavirus raakt het voetbal in al zijn gelederen. Heel wat clubs staat het water namelijk stilaan al aan de lippen, zelfs in de steenrijke Premier League. Als oplossing wordt vooral naar de loonmassa van de spelers gekeken, want haast overal worden voetballers door hun werkgever gevraagd om in te leveren op hun salaris.


In de Jupiler Pro League deed zo Anderlecht al een beroep op Vincent Kompany om de kwestie aan te kaarten in de kleedkamer, en ook Standard tracht te besparen. Volgens makelaar Stijn Francis, die onder meer Rode Duivels Dries Mertens en Toby Alderweireld vertegenwoordigt, blijft dat straks echter niet zonder gevolgen. "Als je 10 of 20 miljoen euro uitgeeft aan een transfer, terwijl je enkele weken ervoor hebt gevraagd om in te leveren, dan klopt er iets niet. Dat is niet te verantwoorden", schrijft hij in een opiniestuk voor The Guardian.

Volgens Francis gaan we komende zomer allicht dan ook een unieke mercato tegemoet. "Ik denk dat iedereen voorzichtig zal zijn, enkel clubs die hun spelers blijven doorbetalen zullen er ethisch geen problemen bij hebben om geld uit te geven op de transfermarkt. Daarnaast zal er veel meer gewerkt worden met creatieve oplossingen: spelersruil, huurcontracten met aankoopopties en terugkoopopties. Ik verwacht een kalmere transfermarkt met minder grote bedragen en vreemdere constructies", klinkt zijn besluit.

LEES OOK: Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Heeft Francis volgens u gelijk?

Meest recent

Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

9
9
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

9
9
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

32
32
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

32
32
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

116
116
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

154
154
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

669
669
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

30
30
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

443
443
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

324
324
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

114
114
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

133
133
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

663
663
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

628
628
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

204
204
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

122
122
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

84
84
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

55
55
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

877
877
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

321
321
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

118
118
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

530
530
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

163
163
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

216
216
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

224
224

Meer sportnieuws