Vandenbempt verdedigt Coucke: "Gedeelde verantwoordelijkheid"

door
Vandenbempt verdedigt Coucke:

De licentiecommissie haalde de botte bijl boven en zorgde voor een waar bloedbad in ons professioneel voetbal. Maar liefst zeven teams kregen een negatief advies en moeten binnenkort voor het BAS hun vel zien te redden. Een van die zorgenkinderen is KV Oostende, waar graag met de vinger naar ex-voorzitter Marc Coucke wordt gewezen.


De zakenman deed in 2013 zijn intrede aan de kust, waar hij meteen hoge ambities installeerde. Om die waar te maken ging KVO vervolgens echter boven haar stand leven. Op de koop toe vertrok Coucke eind 2017 alweer naar Anderlecht, waar hij evenmin op handen wordt gedragen, en liet hij opvolger Peter Callant een zware erfenis na. Samen met de achterstallige betalingen die de ooit zo geliefde ex-preses nog moet incasseren van zijn vroegere club, dreigt die situatie de Kustboys nu dus de kop te zullen kosten.

In de publieke opinie kreeg Coucke het dan ook al zwaar te verduren, maar Peter Vandenbempt breekt graag een lans voor de Anderlecht-voorzitter. "Ook hier is het een gedeelde verantwoordelijkheid. Coucke heeft van de club iets willen maken wat ze niet kan zijn, maar dat is wel voortgezet door zijn opvolgers Peter Callant en Dierckens. Zij hebben in elk geval niets of te weinig gedaan om het tij te keren. Daardoor oogt de toekomst van KVO, net als die van Moeskroen, hoogst onzeker", aldus de analist bij Sporza.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

Wordt Coucke volgens u te hard aangepakt in de publieke opinie?

Meest recent

'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

10
10
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

67
67
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

69
69
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

84
84
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

46
46
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

46
46
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

84
84
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

229
229
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

258
258
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

50
50
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

324
324
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

50
50
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

328
328
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

365
365
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

344
344
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

295
295
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

174
174
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

159
159
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

547
547
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

298
298
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

731
731
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

87
87
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

127
127
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

75
75

Meer sportnieuws