Lot van Standard al bekend: "Dat is honderd procent zeker"

684 stemmen
Lot van Standard al bekend:

Verdwijnt Standard uit het profvoetbal? Het lijkt plots een reële mogelijkheid. De Rouches krijgen immers geen licentie voor volgend seizoen, melden Het Nieuwsblad en La Dernière Heure. Daardoor zouden de Luikenaars in principe naar de amateurreeksen moeten verdwijnen. Ze zijn na Moeskroen de tweede eersteklasser die geen licentie krijgt.

Standard kan uiteraard wel nog in beroep gaan bij het BAS tegen de beslissing. De precieze reden waarom de topclub geen licentie kreeg, is nog niet bekend. De beslissingen van de licentiecommissie zorgen zo voor een heus bloedbad in de profreeksen. Naast Standard kregen immers nog zes clubs geen licentie, waardoor zij in principe allemaal naar de amateurreeksen moeten.

UPDATE 19u

De club heeft inmiddels in een communiqué bevestigd dat het geen licentie voor volgend seizoen gekregen heeft. Daarin geeft de club aan dat er twee redenen zijn waarom het geen licentie gekregen heeft: enerzijds dat enkele premies te laat betaald werden, anderzijds het stadiondossier. "Het verkoopscompromis van het stadion, getekend op 31 maart, werd door de licentiecommissie geïnterpreteerd als een simpel “project” terwijl het meegedeelde document de handtekeningen van kopers en verkopers bevatte en dit onherroepelijk werd vastgelegd voor alle partijen", zegt Standard over dat laatste.

"De club komt volledig in opstand tegen deze slechte interpretatie : het gaat wel degelijk over een verkoopscompromis van het stadion in de vereiste vorm", verdedigt Standard zich echter. De club trekt dan ook naar het BAS om zijn standpunt te verdedigen.

UPDATE 20u20

Standard trekt dus zoals verwacht naar het BAS in zijn licentiedossier, en hoopt daar de penibele situatie te herstellen. Echter lost dat volgens Bart Lagae van Het Nieuwsblad niet álles op: “Gezichtsverlies is sowieso geleden”, stelt hij namelijk op Twitter.

Het valt evenwel te verwachten dat de Rouches hun gelijk zullen krijgen voor het BAS, of eventueel in mogelijke verdere stappen. Dat denkt alvast Alexandre Braeckman van de RTL. Hij zegt op Twitter honderd procent zeker te zijn dat Standard straks zijn licentie zal krijgen, en straks gewoon in de JPL zal aantreden.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Zal dat zo zijn?

Meest recent

Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

10
10
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

134
134
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

35
35
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

73
73
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

188
188
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

60
60
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

637
637
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

339
339
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

24
24
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

179
179
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

670
670
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

132
132
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

376
376
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

703
703
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

518
518
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

336
336
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

531
531
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

145
145
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

162
162
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

102
102
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

107
107
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

339
339
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

707
707

Meer sportnieuws