Lot van Standard al bekend: "Dat is honderd procent zeker"

door
Lot van Standard al bekend:

Verdwijnt Standard uit het profvoetbal? Het lijkt plots een reële mogelijkheid. De Rouches krijgen immers geen licentie voor volgend seizoen, melden Het Nieuwsblad en La Dernière Heure. Daardoor zouden de Luikenaars in principe naar de amateurreeksen moeten verdwijnen. Ze zijn na Moeskroen de tweede eersteklasser die geen licentie krijgt.

Standard kan uiteraard wel nog in beroep gaan bij het BAS tegen de beslissing. De precieze reden waarom de topclub geen licentie kreeg, is nog niet bekend. De beslissingen van de licentiecommissie zorgen zo voor een heus bloedbad in de profreeksen. Naast Standard kregen immers nog zes clubs geen licentie, waardoor zij in principe allemaal naar de amateurreeksen moeten.

UPDATE 19u

De club heeft inmiddels in een communiqué bevestigd dat het geen licentie voor volgend seizoen gekregen heeft. Daarin geeft de club aan dat er twee redenen zijn waarom het geen licentie gekregen heeft: enerzijds dat enkele premies te laat betaald werden, anderzijds het stadiondossier. "Het verkoopscompromis van het stadion, getekend op 31 maart, werd door de licentiecommissie geïnterpreteerd als een simpel “project” terwijl het meegedeelde document de handtekeningen van kopers en verkopers bevatte en dit onherroepelijk werd vastgelegd voor alle partijen", zegt Standard over dat laatste.

"De club komt volledig in opstand tegen deze slechte interpretatie : het gaat wel degelijk over een verkoopscompromis van het stadion in de vereiste vorm", verdedigt Standard zich echter. De club trekt dan ook naar het BAS om zijn standpunt te verdedigen.

UPDATE 20u20

Standard trekt dus zoals verwacht naar het BAS in zijn licentiedossier, en hoopt daar de penibele situatie te herstellen. Echter lost dat volgens Bart Lagae van Het Nieuwsblad niet álles op: “Gezichtsverlies is sowieso geleden”, stelt hij namelijk op Twitter.

Het valt evenwel te verwachten dat de Rouches hun gelijk zullen krijgen voor het BAS, of eventueel in mogelijke verdere stappen. Dat denkt alvast Alexandre Braeckman van de RTL. Hij zegt op Twitter honderd procent zeker te zijn dat Standard straks zijn licentie zal krijgen, en straks gewoon in de JPL zal aantreden.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Zal dat zo zijn?

Meest recent

'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

11
11
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

6
6
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

79
79
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

90
90
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

80
80
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

61
61
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

13
13
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

199
199
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

37
37
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

47
47
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

65
65
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

99
99
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

219
219
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

458
458
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

208
208
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

367
367
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

231
231
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

134
134
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

372
372
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

608
608
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

243
243
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

285
285
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

117
117
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

174
174
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

429
429

Meer sportnieuws