Licentiecommissie geeft aan waarom Standard geen licentie krijgt

door
Licentiecommissie geeft aan waarom Standard geen licentie krijgt

Verdwijnt Standard uit het profvoetbal? Het lijkt plots een reële mogelijkheid. De Rouches krijgen immers geen licentie voor volgend seizoen, melden Het Nieuwsblad en La Dernière Heure. Daardoor zouden de Luikenaars in principe naar de amateurreeksen moeten verdwijnen. Ze zijn na Moeskroen de tweede eersteklasser die geen licentie krijgt.

Standard kan uiteraard wel nog in beroep gaan bij het BAS tegen de beslissing. De precieze reden waarom de topclub geen licentie kreeg, is nog niet bekend. De beslissingen van de licentiecommissie zorgen zo voor een heus bloedbad in de profreeksen. Naast Standard kregen immers nog zes clubs geen licentie, waardoor zij in principe allemaal naar de amateurreeksen moeten.

UPDATE 18u16
La Dernière Heure heeft het besluit van de licentiecommissie kunnen inkijken en daaruit blijkt dat Standard om verschillende redenen geen licentie kreeg. Allereerst had de club bij het indienen van zijn dossier nog dik 1 miljoen euro aan premies niet uitbetaald, al zou dat ondertussen wel gebeurd zijn. Daarnaast had de commissie echter ook nog grote vragen bij de liquiditeit van de nv die het stadion in handen heeft. Standard kon bovendien ook onvoldoende bewijzen dat het zélf over voldoende cash flow beschikt om zijn kosten te dekken.

De club kreeg daardoor geen Europese en proflicentie, maar ook geen licentie voor eerste amateur. In principe wordt Standard daarom teruggezet naar de tweede amateurliga, waar het met drie minpunten aan het seizoen zou moeten beginnen. De club zal uiteraard wel naar het BAS stappen om die beslissing nog terug te draaien.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Zal Standard in beroep wel gewoon zijn licentie krijgen?

Meest recent

'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

7
7
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

112
112
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

27
27
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

40
40
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

673
673
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

203
203
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

445
445
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

131
131
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

324
324
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

38
38
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

111
111
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

45
45
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

49
49
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

64
64
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

321
321
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

434
434
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

216
216
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

158
158
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

618
618
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

976
976
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

316
316
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

34
34
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

608
608
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116

Meer sportnieuws